Dolhai Attila kivételével, aki családjával a szegedi nyaralást választotta, az Elisabeth főszereplőinek többsége otthon pihen. Szükségük is van rá, formában kell lenniük az ünnepi előadásra és az azt követő két estére, amikor felveszik a legendássá lett produkciót. A DVD megjelenését karácsonyra ígérik, azt remélik, a Rómeó és Júliához hasonló siker lesz.
– Örülök, hogy Kerényi Miklós Gábor és csapata úgy döntött, itt örökíti meg az Elisabeth-et, ami ebben a térben, ezekkel a szereplőkkel már soha többé nem lesz látható – mondta Bátyai Edina. A szabadtéri igazgatója elárulta: anyagilag és a technikai igények biztosításával is beszállnak a DVD elkészítésébe. Sokan a fesztivál más korábbi előadásainak, például a Csárdáskirálynőnek vagy a Marica grófnőnek a felvételét is szívesen megvásárolnák. Ezzel kapcsolatban a fesztiváligazgató úgy fogalmazott: a filmkiadás egy másik szakma, a szabadtérit működtető nonprofit kft. számára túl nagy anyagi terhet jelentene megegyezni a jogokról az alkotókkal és a fellépő művészekkel. A régebbi produkciók felvételeit azonban gondosan archiválják, így nem vesznek el, és propagandacélra fel tudják használni.
 |
Bátyai Edina, Lévay Szilveszter és Kerényi Miklós Gábor az Elisabeth-fogadáson. Fotó: Segesvári Csaba |
Augusztus 20-ára és az utolsó, szombati előadásra körülbelül száz, péntekre húsz belépőjegy kapható még az Elisabeth-re. Az ünnepi estén a Tisza-parti tűzijáték miatt 21.15-kor kezdődik az előadás. A fesztivál vezérkara a gazdasági válság miatt úgy döntött: a Dóm téren már nem rendeznek saját tűzijátékot. Információink szerint javában zajlik a szabadtéri 2010-es programjának véglegesítése, úgy tudjuk, a jövő nyári műsortervet szeptemberben jelentik be.
Autogram a főszereplőktől
Pénteken 18 órára a Dóm térre várja az autogramkérő rajongókat az Elisabeth első szereposztása: többek között Janza Kata, Földes Tamás, Szabó P. Szilveszter, Bereczki Zoltán és Dolhai Attila.
Rebecca a Broadwayn és az Operettben
Hitchcock nevezetes filmje, A Manderley-ház asszonya nyomán világszerte jól ismert Lévay Szilveszter legújabb musicalje, a Rebecca sztorija. – A film alapjául szolgáló regény jogait megvettük a szerző, Daphne Du Maurier családjától, abból írtuk állandó szerzőtársammal, Michael Kunzéval a darabot, amit Bécsben már sikerrel bemutattunk. Most a Broadwayre készülünk vele. Már lefordítottuk a szövegkönyvet angolra, most a zongorakivonat befejezésén dolgozom, mert megváltoztattunk néhány jelenetet. Szeptember végén tartjuk angol szereplőkkel a második olvasópróbát, akkor döntünk arról, hogy milyen formában mutatjuk be az Egyesült Államokban a darabot. Januárra tervezzük az előpremiert, utána derül ki, hogy végül melyik színházban játsszuk majd – árulta el Lévay Szilveszter, aki részt vett az Elisabeth szegedi felújításán. Mint megtudtuk, a Rebeccát a Budapesti Operettszínház is műsorra tűzi 2010 márciusában a szegedi Cigányszerelmet jegyző Béres Attila rendezésében.