Két kisgyermek is mese DVD-kből álló ajándékcsomagot kapott szerkesztőségünktől, amelyekkel rajzpályázatunkra beküldött alkotásaikat jutalmaztuk. Az egyiket egy 8 éves mórahalmi kislány, Stana Andrea kapta. A halk szavú kislány helyett édesanyja, Stanáné Tombácz Erika beszélt mindennapjaikról.
– Makit pár éve vásároltam egy üzletben. Olyan kabalát kerestem, ami bírja a gyűrődést, mert Andi szereti lóbálni a kabaláit. A fehér szőrű, kék fejű majom azóta az egyik kedvenc játéka, ezért is rajzolta le őt, kitalált családjával együtt – mesélte a mosolygós anyuka, aki egyedül neveli három gyermekét. A legidősebb Tibi, aki 16 éves, a középső, a 13 éves Reni. Mindketten szépen rajzolnak, a kamaszlány eddig tíz rajzversenyről hozott el díjat. A testvérek közül Andi a legkisebb, ő idén szeptemberben kezdi a második osztályt a mórahalmi Móra Ferenc Általános Művelődési Központban.
 |
Stana Andrea büszkén mutatja nyertes rajzát a Maki családot. Fotó: Frank Yvette |
– Az egyik kedvenc szórakozása a rajzolás, és mesét olvasni is szeret. Gyakran ő maga találja ki a királylányos történeteket. Babákkal nem nagyon játszik, inkább két kutyánkkal és a macskánkkal kergetőzik a kertben. Matekozni is nagyon szeret, sűrűn előfordul, hogy csak a maga szórakoztatására old meg feladatokat – mondta a büszke anyuka, aki azt is elárulta: szeretné Andit rajzszakkörre járatni szeptembertől.
Szerkesztőségünk másik ajándékcsomagját a szegedi Paskuj Benjámin nyerte. Az ő családjában sem meglepő egy jó kézügyességgel megáldott kisgyerek. A 8 éves kisfiú ikertestvérével, Áronnal együtt jól rajzol, Sára nővérük pedig már a Tömörkény István Gimnázium Művészeti Szakközépiskolában tanul. Az ikerfiúk szeptemberben lesznek másodikosok a Rókusi Általános Iskolában. Mindketten nagyon szeretnek rajzolni, és festeni is tanulnak a HAMMIDO Alapfokú Művészetoktatási Intézményben. Anyukájuk Antal Anikó, és apukájuk, Paskuj Mátyás szerint a fiúk mindennap rajzolnak vagy festenek, így házi gyűjteményük több száz darabból áll.
 |
Paskuj Benjámin és Áron ikertestvérek. Mindketten szeretnek rajzolni. Fotó: Frank Yvette |
– A téma nem számít, bármi lehet, de szerintem virágot rajzolnak a legügyesebben. Beni aprólékosabb, Áron viszont gyorsabb. Szeretnek kertészkedni, és mindketten tájékozódási futók is – tette hozzá az édesapa.
Benjámin a Délmagyarország rajzpályázatára egy ujjal festett képet küldött be, amely a Szőrmók névre hallgató kabalájáról készült. – Szőrmók öregebb, mint én, 15 éves. Régen a tesómé volt, csak pár éve az enyém. Reggel ő is gabonapelyhet eszik, mint én. Egyébként vegetáriánus, szereti a sárgarépát. Nagyon kíváncsi, mindenbe beleüti a nagy krumpliorrát – mondta a kisfiú, aki egyelőre nem tervezi, hogy híres festő lesz. Eldöntötte: ha nagy lesz, vadaspark-igazgató, lesz.