Délmagyar logó

2017. 09. 20. szerda - Friderika 10°C | 18°C Még több cikk.

Szeged Napja Ünnepségsorozat - itt minden programot megtalál

XIV. Szegedi Borfesztivál - Széchenyi tér, május 20-25.

május 20. kedd

17.30 Borrendek felvonulása a Dugonics térről a Széchenyi térig a Pavane együttessel

Színpad „1"
18.00 Megnyitó, a borverseny díjainak átadása
18.30 Szegedi Szimfonikus Zenekar és Fúvós Quintett
19.00 Dumaszínház - Kiss Ádám
21.00 Cuharé táncház

Színpad „2"
18.00 Lebújok duó
19.00 Várkonyi sanzonok
21.30 Rácz quartett

május 21. szerda

Színpad „1"
18.30 Mea és Szilárd
20.00 Balázs Fecó zongorázik
21.00 Látó Quartett

Színpad „2"
18.00 Szegedi Szimfonikus Zenekar és Rézfúvós Quintett
19.00 Rock & Roll Street
21.00 Cuharé táncház

május 22. csütörtök

Színpad „1"
18.00 Operett és musical csokor
20.00 Rambling Blues
21.00 Szurdi - Marosi - Palágyi trió népzenei jam session

Színpad „2"
18.00 Orosz Zoltán trió - „Párizs ege alatt..."
19.30 Vera- szívem!
21.00 Látó trió

május 23. péntek

Színpad „1"
18.00 Szalóki Ági
20.00 Triangle trió
21.00 Devilis

Színpad „2"
17.00 Takács Eszter
19.00 Bródy János
21.00 Cuharé táncház

május 24. szombat

Színpad „1"
18.00 Molnár György trió
20.00 Kosztándi Vonósnégyes
21.00 Cuharé táncház

Színpad „2"
18.00 Rambling Blues
19.00 Gerendás Péter
21.00 Rácz Gábor trió

május 25. vasárnap

Színpad „1"
18.00 Czutor-cherstra - Czutor Zoltán és Czutor Anett műsora
20.00 Blues Bell
21.00 Rácz József és zenekara

Színpad „2"
18.00 United Unplugged
19.00 Peter & Pan
21.00 Szurdi - Marosi - Palágyi trió népzenei jam session

Grand Café a Borfesztiválon

Szeged első művészmozija szélesvászonnal és a Konyári Pince boraival a szökőkútnál

Programok:

Vetítés minden nap sötétedéstől megvilágosodásig:
Szeged régi mozgó fényképeken (Csabai Ferenc gyűjteményéből)
Keskenyfilmek a múltból és a jelenből (A Super 8mm Fesztivál válogatásában)
Animációsfilmek (ANIMA Festival, ASIF A, Anilogue)
Hiradófilmek Szegedről
Rövidfilmek (BuSho, Mediawave, MAFSZ)
Archív fotómontázsok Szeged történetéből (A Fekete Ház gyűjteményéből)
Filmvászonra festve: kortárs szegedi képzőművészek munkái

Egyéb:

Sakk a téren – óriásbábukkal, míg a nap le nem megy
A Mesével és Ritmussal Alapítvány bemutatja:
Tradicionális afrikai ritmusok és táncok
Tűzzsonglőrök, kongások, muzsikusok

Dugonics téri délutánok - Dugonics tér, május 21-25.

május 21. szerda

17.00 Szeged Táncegyüttes
18.00 A felújított szökőkút ünnepélyes átadása
19.00 Promenád Dixieland Jazzband

május 22. csütörtök

14.00 T3 koncert
15.00 Live Act folk project
16.00 Honey bee koncert
17.00 Handle With Care koncert
18.00 Nemez zenekar (RO)
20.00 Belmondo koncert

május 23. péntek

Művészek és sportolók Magyarországért
11.00 Játék és színpadi műsorok egész nap

május 24. szombat

14.00 Akrobat II. Szegedi Moderntánc Kupa

május 25. vasárnap

Városi gyermeknap a Százszorszép Gyermekház szervezésében

9.30 „ Vásárfia" – a Holló Együttes koncertje
10.30 Ezer Arc Fashion Dance és gyermek divatbemutató
11.00 Modern -Tánc- Stúdió
11.30 „Az Oroszlánkirály meséje" - Mesemusical a Fogi Színház előadásában
12.30 A Százszorszép Gyermekház művészeti csoportjainak bemutatkozása
14.00 Eredményhirdetések (aszfaltrajzverseny, gyermeknapi totó,szelektív hulladékgyűjtés)
14.30 „Mátyás király lopni megy" - a Százszorszép Gyermekház Mókás Bocsok Bábcsoportjának előadása.
15.00 Reneszánsz táncok tanítása a Pavane Táncegyüttes közreműködésével.
15.30 Levente Péter kacagó koncertje - Török György bábos-gitáros közreműködésével
16.30 A Százszorszép Mesegyűrű mesemondó verseny díjátadása
17.00 Farkasházi Réka zenés gyermekműsora

Reneszánsz játszóház:

- Kézműves foglalkozások
- Aszfaltrajzverseny
- Eszközös játékpark
- Tánctanítás korhű jelmezekben
- Játszószőnyeg –játékok kisebbeknek

IX. Szegedi Hídivásár - Belvárosi Híd, Híd utca május 24-25.

folyamatosan a vásárban:

Szárnyas Sárkányok csepűrágói, Barboncás utcaművészek, Langaléta garabonciások, Szurdi és Marosi, Mangalica, Kender

Ördögszekér színpad a Belvárosi híd újszegedi végében

május 24. szombat

9.30 Zenés-zajos vásárnyitó felvonulás (Széchenyi tér – Híd utca)
11.00 Hattyúdal színház: A kékszakállú lovag – szörnyű víg tragédia bábokkal
12.00 József A. Szakiskola népzenei csoportja: Népzene délben
14.00 Agostones koncert - David Lynch hangulatok a Balkán és a Kárpátok zenei forrásainál
15.00 Semper Idem – világzene
16.00 Figura Ede és a M.I.R. - interaktív gyermekműsor zenével
17.00 József Attila Szakiskola népzenei csoportja
17.30 Eszter duó – akusztikus pop
18.30 Mangalica koncert - etno
19.00 Lebújok duó – akusztikus dalok

május 25., vasárnap

10.00 Szurdi és Marosi: vásári vonós muzsika
11.00 Figura Ede és a M.I.R. zenés gyermekműsora
12.00 Kender koncert – népzene
13.30 Langaléta Garabonciások – gólyalábas akciójáték
14.00 Lebújok duó
14.30 Gulyás Laci: Egérderbi
15.00 Semper Idem
15.30 Fonó Néptáncegyüttes
16.00 Detot Berbecs és a Cinkák – moldvai muzsika
17.00 Eszter duó
18.00 Mangalica koncert

Régiségek vására - május 24-25-én reggeltől estig a Dugonics téren

Szeged Napi koncertek - Móra park, május 23-25.

május 23. péntek

12.00 Dér István Általános Iskola fúvószenekara
13.00 Tisza - party fúvósok
14.00 Storyville Jazz Band
15.00 Török táncbemutató
16.30 Nyuszi! Koncert
18.00 Besh o droM
20.00 Melting Carousel (GB)
21.00 Blazzaj (RO)

május 24. szombat

Danubius Olimpiai Karaván

14.30 Színpadi játékok
15.00 Bartók Eszter
15.30 Színpadi játékok
16.00 Caramel
16.30 Színpadi játékok
17.00 Sugarloaf
17.30 Színpadi játékok
18.00 Bon Bon élő koncert
19.30 Színpadi játékok
20.00 Zanzibár élő koncert
21.30 Tűzijáték

A Danubius Rádió a programváltozás jogát fenntartja!

május 25. vasárnap

13.00 Hetedhét zenekar
15.00 Nemzetiségi Folklórtalálkozó
Merlin Ifjúsági és Gyermekszínház Temesvár - román
Ivánovics Tünde és Fábri Géza Szeged – örmény
Maskarades együttes Bp.- görög
Komlós Néptánccsoport Tótkomlós – szlovák,
Balkán Táncegyüttes Békéscsaba – bolgár
Veszelka Táncegyüttes Bp. – ukrán,
Bánát Szerb Táncegyüttes Deszk– szerb

19.30 One-ted koncert
20.30 Republic élő koncert

Szeged Város Napja és kapcsolódó rendezvények

május 17. szombat

16.00 XII. Táblaképfestészeti Biennálé ünnepélyes megnyitója és díjátadás a Reök Palotában
(Tisza L. krt. 56.)
Megnyitó beszédet mond: Bauer István, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének elnöke

május 18. vasárnap

9.00 CORA Utcai Futófesztivál a belvárosban
18.00 Joó Ete: „Fogadalmi mise" ősbemutatója a Fogadalmi templomban. Orgonán
közreműködik: Simon Tamás, vezényel: Joó Ete zeneszerző, karnagy

május 20. kedd

18.00 Dés-Nemes: Valahol Európában c. musical előadása a Kisszínház (Horváth M. u. 3.)
Közreműködnek: A Tisza-parti Általános Iskola tanulói

május 21. szerda

17.00 Könyvbemutató a Városháza házasságkötő termében
18.00 A felújított Zenélő szökőkút ünnepélyes átadása. A kutat átadja: Dr. Botka László
polgármester

május 22. csütörtök

15.00 Alkotói, pályakezdő művészeti díjak átadása a Városháza Lechner Lajos termében
16.00 Szeged Sportolója és Szeged Sportjáért kitüntetések átadása a Városháza Tisza Lajos
termében
17.00 Zenei emlékhelyek koszorúzása a belvárosban
17.30 IV. Béla városalapító domborművének koszorúzása a Dóm téren
19.00 Szonáta Est a Korzó Zeneházben (Széchenyi tér 9.)
Közreműködnek: Banda Pál csellón és Marie-Noelle Kendall zongorán.

május 23. péntek

15.30 Az országzászló ünnepélyes felvonása a Városháza előtti téren
Közreműködik: a Fricsay Ferenc Koncert Fúvószenekar és a Honvéd Hagyományőrző
Egyesület
16.00 Ünnepi Díszközgyűlés Városháza Dísztermében
Díszpolgári, a Pro Urbe, a Szegedért Emlékérem, a Szeged Nemzetközi Kapcsolataiért
kitüntetések átadása.
17.30 Reneszánsz Est a Szent István téren
Közreműködik: a Pavane Táncegyüttes és Majorette csoport, zászlóforgatók és
gólyalábasok, valamint a Fricsay Ferenc Koncert Fúvószenekar

május 24. szombat

9.30 Térzene és mazsorett bemutató a Széchenyi téren
Közreműködik: a Pavane Táncegyüttes és Mazsorett együttes, valamint a Fricsay Ferenc Koncert Fúvószenekar
9.50 Mazsorettes, fúvós felvonulás a Belvárosi Híd szegedi hídfőjéhez.
10.00 IX. Szegedi Hídivásár megnyitója
A vásárt megnyitja: Dr. Botka László polgármester
11.00 Szeged város új díszpolgára, Dr. Lippai Pál könyvet fogad örökbe a Somogyi – könyvtárban
18.00 Mazsorettes, zászlóforgatós felvonulás a CSMKIK székházától a Fogadalmi templomig
19.00 Európai Borlovagrend Magyarországi Konzulátus Dél-alföldi Legátus, Szegedi Lovagi
Szék avatási ünnepsége a Fogadalmi templomban
19.30 Az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola Bartók Kórusának Ünnepi
hangversenye az Alsóvárosi Ferences templomban. Elhangzik a Szeged város
felkérésére komponált Huszár Lajos: Hodie Christus natus est c. műve.

május 25. vasárnap

10.00 Gepárd ház avatás a Gyermeknap alkalmából a Vadasparkban
11.00 Hősök Napja megemlékezés a Hősök kapujánál
Megemlékező beszédet mond: Dr. Marjanucz László történész

Szegedi Nemzetiségi Napok - május 22.– 27.

május 22. csütörtök 18.00 Nemzetiségek Háza (Szeged, Osztrovszky u. 6)
A www.minority-szeged.hu c. film bemutatója
A - 2008. januárjában első jubileumát ünneplő - Nemzetiségek Házáról készült – a Magyar Televízió Szegedi Körzeti Stúdiója által gyártott, Bencsik János által szerkesztett – kisfilm.

május 23. péntek 17.00 Nemzetiségek Háza

Korom Kati képzőművész „A lélek rezdülései" c. kiállításának megnyitója
A kiállítást figyelmükbe ajánlja: Nagy Károly művésztanár a Szegedi Szépmíves Céh elnökhelyettese
Közreműködik a Magyarországi Németek Csongrád Megyei Egyesülete „Theissblume" Kórusa

május 23. péntek 18.00 Nemzetiségek Háza

Mesekönyv és információs füzet bemutató
A Dr. Tóth István szerkesztésében, a Szegedi Nemzetiségi Önkormányzatok Társulása, valamint a Nemzetiségi Szövetség kiadásában megjelenő, a szegedi nemzetiségeket bemutató brossúra, valamint a nemzetiségi meséket tartalmazó, gyerekek által illusztrált mesekönyv bemutatója.

Interetnikum Laude

Játékos vetélkedő a szegedi nemzetiségi önkormányzatok csapatai részvételével

május 24. szombat 11.00 Nemzetiségek Háza

OSZTROVSZKY 6 A tízéves Nemzetiségek Háza nyitott napja.
Az egész napos programban: Gézengúz matiné – kézműves foglalkozás, arcfestés, főzőtanfolyam, bográcsos ill. grillezett nemzetiségi ételek ill. italok kóstolója, filmvetítés.

május 24.-25. szombat-vasárnap Belvárosi Híd

Szegedi nemzetiségek standja a Hídivásáron

május 27. kedd 18.00 Nemzetiségek Háza

Népi román, hagyományos hangszerek kiállítása
A hagyományos népi román hangszergyűjtemény kb. 90 darab, különböző méretű hangszert tartalmaz, amely a legjelentősebb romániai magángyűjteménynek számít.

A hangszerek bemutatása mellett előadásra kerül néhány ősi népdal is.

A kiállítást megnyitják: Dr. Ovidiu Papană a Temesvári Nyugat Egyetem tanára, a gyűjtemény tulajdonosa, valamint Szurdi Zsolt népzenész
Közreműködik: Szurdi Zsolt és Marosi Zoltán

BORTERASZ a Szeged Étterem, Bár és Kávéházban

május 21. szerda 15.00

Somodi Sándor ásotthalmi borász, valamint a sóshalmi Róna Kft. képviseletében Csíkos Imre pincemester és Molnár Ágnes

május 22. csütörtök 15.00

Somodi Sándor ásotthalmi borász, valamint Frittmann János az év borásza

május 23. péntek 15.00

Somodi Sándor ásotthalmi borász, valamint Kiss István tolcsvai borász

május 23. péntek 19.00

Kiss István borász „Bor és gasztronómia kapcsolata" - borvacsorával egybekötött borkóstoló

május 24. szombat 15.00

Somodi Sándor ásotthalmi borász, valamint Riczu Tamás villányi borász

Olvasóink írták

  • 4. Queenmargareth 2012. május 23. 20:15
    „Basszus, nem néztem át rendesen, lemaradtam Kiss Ádámról..........:(((((((”
  • 3. dili 2008. május 25. 09:14
    „Engem azért érdekelt volna pl a Bagi-Nacsa páros és a Rippel fivérek, ha tudtam volna róla...ennyit a pontos tájékoztatásról...”
  • 2. Extra ARt 2008. május 24. 16:02
    „Jó szórakozást mindenkinek!”
  • 1. Maxi 2008. május 24. 10:46
    „Jó szórakozást mindenkinek! Maxi”

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Világjáró hüllők érkeznek Szegedre

Szeged - Május 23-án, pénteken érkezik a szegedi Mars téren felállított sátorba az Óriási Hüllőkiállítás - egyenesen Németországból. Tovább olvasom