2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Nyáron is élen maradt az RTL Klub a nézettségi versenyben

Óriási fölénnyel zárta a nyári nézettségi versenyt az RTL Klub a megnyert esték számát tekintve a 18-49 éves korcsoportban.
Az RTL Klub a nyár folyamán is megőrizte vezető pozícióját a nézettségi versenyben a jelentős sportesemények és a nyárra szüneteltetett műsorok hiányának ellenére is. A megnyert esték számát tekintve az RTL Klub 60 nyert estét tudhat magáénak - áll a csatorna sajtóközleményében.

A megnyert esték tekintetében második helyre került az M1, amely 23 estét vitt el. Ám ezeket kizárólag az egész világot megmozgató, világméretű sportesemények közvetítésével tudta csak elérni. Az M1 ugyanis csak a futball EB és az Olimpia ideje alatt sugárzott sportközvetítéseknek köszönhetően tudott főműsoridős estét nyerni, és így szerezte meg a második helyet. A tv2 így csak a harmadik helyre tudott felkúszni a megnyert esték versenyének képzeletbeli dobogójára. Hiszen mindössze 9 alkalommal tudta megnyerni az estét olyan filmekkel, mint az Indiana Jones, a Pókember vagy Az első lovag.

Erős Antónia, a Híradó műsorvezetője.

A június 1 és augusztus 31 közötti időszakban az RTL Klub a főműsoridős átlagos közönségarányt nézve is jó mutatókat tudhatott magáénak. Hiszen a kereskedelmi korcsoport körében - 18-49 éves korosztály - 20 százalékot tudott elérni, míg a tv2 17 százalékot ért el. Így az RTL Klub élen maradt a nézettségi versenyben, a nyár folyamán is.

• 1. Mozimasiniszta 2012. szeptember 03. 17:59
    „Ahan ...a zolimpiját is feszt mindég ottan nédztűk minnyájan...”

Ipsos: Társunk a technológia

Ha ébren vagy, nagy valószínűséggel online is. A technológia a nap felében társunk. A 24 órából… Tovább olvasom