Délmagyar logó

2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 28°C Még több cikk.

Kiosztották az OTDK jogi szekciójának díjait

Befejeződött a XXXI. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának döntője. A legtöbb díjat a budapesti Eötvös Lóránd Tudományegyetem hallgatói kapták.
 
a XXXI. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának díjkiosztójánj. Fotó: Üllei Kovács László - SzTE Info
a XXXI. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának díjkiosztóján. Fotó: Üllei Kovács László - SzTE Info

– Akik részt vettünk ezen a konferencián, mindannyian tudjuk, hogy milyen problémáink vannak, mik az erősségeink, és hogyan kell tovább dolgoznunk – ahogyan az elmúlt 50 év tapasztalatai is bizonyították – értékelt Máthé Gábor, az OTDT Állam- és Jogtudományi Szakmai Bizottsága elnöke. - A jogtudomány politikában elfoglalt szerepe némileg visszahúzódóban van. Az új generációnak kell majd ezt megváltoztatnia. Ebben az OTDT szervezői is közreműködnek. A 2015. évi rendezvénynek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi Kara ad majd otthont. Ezen több olyan újdonságot is szeretnének bevezetni, melyeket közös munkával, a kari műhelyek diákköri bizottságaival, tanácsaival és a kollégák közreműködésével alakítanak ki. Az elkövetkezendő két évben szakmai konzultatív fórumot tartanak. Sok mindent meghagynak a régi korszakból, de nagyon sok újítást vezetnek be - írja a Szegedi Tudományegyetem weboldala.

A XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi szekciójának díjait Máthé Gábor, az OTDT Állam- és Jogtudományi Szakmai Bizottságának elnöke és Szabó Imre, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar dékánja adta át. A különdíjakat a felajánló képviselője nyújtotta át a díjazottaknak.

Agrár- és szövetkezeti jog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Lukács Dávid (NKE KTK).

A Csongrád Megyei Agrárkamara különdíjaként 20 000 forint ösztöndíjban részesült Megyesi Tímea (SZTE ÁJTK). A díjat Kispál Ferenc megyei elnök adta át

II. helyezettként végzett Csordás Levente (ME ÁJK) .

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Zlinszky Péter (PPKE JÁK).

Alkotmányjog I. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Bedő Renáta (ELTE).

Az Országos Bírósági Hivatal különdíjaként 15 000-15000 forint ösztöndíjban részesült Márton András és Tőzsér Tamás (PPKE JÁK). A díjat átadta Vadász Viktor, a Magyar Igazságügyi Akadémia felkért főosztályvezetője.

III. helyezettként végzett Tompa Tamás (SZE ÁJK).

II. helyezettként végzett Szentgáli-Tóth Boldizsár (ELTE ÁJK) .

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Matits Kornél (ELTE ÁJK).

Alkotmányjog II. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Szabó Levente (PPKE).

A CompLex Kiadó különdíjaként fél éves CompLex jogtár előfizetést nyert Héder Ákos (KRE ÁJK). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő.

Az Alkotmánybíróság különdíjaként könyvutalványt nyert Kántor Orsolya (ELTE ÁJK). A díjat átadta Paczolay Péter elnök.

II. helyezettként végzett Milánkovics András és Szentgáli-Tóth Boldizsár (ELTE ÁJK).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Bakó Beáta Csilla (PPKE JÁK).


Alkotmányjog III. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Brunda Anett (DE ÁJK).

Az Országos Bírósági Hivatal különdíjaként 30 000 forint ösztöndíjban részesült Zsugyó Virág (DE ÁJK). A díjat átadta Vadász Viktor, a Magyar Igazságügyi Akadémia felkért főosztályvezetője.

III. helyezettként végzett Kelemen Roland (SZE ÁJK).

II. helyezettként végzett Szalbot Balázs (ELTE ÁJK).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Kazai Viktor (ELTE ÁJK).

Alkotmányjog IV. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Márki Dávid (SZTE).

A CompLex Kiadó különdíjaként fél éves CompLex jogtár előfizetést nyert Kollarics Flóra (ELTE ÁJK). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő.

Az Alkotmánybíróság különdíjaként könyvutalványt nyert Csudai Tünde (SZE ÁJK). A díjat átadta Paczolay Péter elnök.

II. helyezettként végzett Liga Éva (DE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Simon Emese Réka és Szalóky Béla (SZTE).

Alkotmányjog V. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Tribl Norbert. (SZTE)

A Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Tóth Mónika (SZTE). A díjat átadta Sulyok Miklós megyei elnök.

Az Alkotmánybíróság különdíjaként könyvutalványt nyert Bethlendi András (ETDK). A díjat átadta Paczolay Péter elnök.

II. helyezettként végzett Papp Olga Katalin (DE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Tajti Zsuzsanna (PTE).

Büntetés-végrehajtási jog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Nagy Eszter (PTE).

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnökségének különdíjaként 30 000 forint ösztöndíjban részesült Mészáros Orsolya (PTE). A díjat átadta Szabó Imre dékán.

II. helyezettként végzett Guzi Zsuzsanna (ME).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Kovács Krisztina (ELTE).

Büntető (anyagi) jog I. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte Nusser Barbara (SZTE).

A Szegedi Ítélőtábla különdíjaként 30 000 forint ösztöndíjban részesült Pusztai Linda (ETDK). A díjat átadta Hámori Attila, a Szegedi Ítélőtábla elnökhelyettese.

III. helyezettként végzett Pohl Ákos (KRE).

II. helyezettként végzett Tornyai Gergely (SZTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Borbényi Laura Bianka (SZTE).

Büntető (anyagi) jog II. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Kaiser Kristóf (PTE).

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Nagy Éva (ME). A díjat átadta Séllei Imre, kamarai elnök.

II. helyezettként végzett Gál Andor (SZTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Polgár Péter (PTE).

Büntető (anyagi) jog III. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Rinfel János (PTE).

Lőrinczy György, Csongrád megyei főügyész különdíjaként 20 000 forint ösztöndíjban részesült Bálint Bettina (PPKE). A díjat átadta Szabó Imre dékán.

A Magyar Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Belinszky Adrienn (DE). A díjat átadta Kertész József, a Szegedi Ügyvédi Kamara elnöke.

II. helyezettként végzett Szabó Alexandra (ELTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Monori Zsuzsanna Éva (SZTE)

Büntető eljárásjog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Palkó Gábor (ELTE).

A Magyar Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesül Mester Martina Emese (PTE). A díjat átadta Kertész József, a Szegedi Ügyvédi Kamara elnöke.

Darák Péter, a Kúria elnökének különdíjaként 1 hetes szakmai gyakorlatot nyert a Kúria elnöke mellett Páli Alexandra (NKE). A díjat átadta Szabó Imre dékán.

III. helyezettként végzett Staniszewski Orsolya (ELTE).

Megosztott II. helyezettként végzett Kormányos Zoltán és Rácz Anna (ELTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte László Balázs (PTE).

a Legfőbb Ügyészség által a legjobb büntetőjogi tárgyú dolgozatnak felajánlott 50.000 forint értékű különdíjat nyerte Polgár Péter (PTE). A díjat átadta Szilágyi Lajos, szegedi fellebbviteli főügyész.

Európai közjog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Cseh Fruzsina (ELTE).

A CompLex Kiadó különdíjaként fél éves CompLex jogtár előfizetést nyert Bokros Attila (ELTE). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő.

Az Országos Bírósági Hivatal különdíjaként 30 000 forint ösztöndíjban részesült Szabó Fruzsina Marina (DE). A díjat átadta Vadász Viktor, a Magyar Igazságügyi Akadémia felkért főosztályvezetője.

III. helyezettként végzett Gömbös Csilla (SZE).

II. helyezettként végzett Szili-Kis Ádám (SZE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Kővári Petra (PTE).

Infokommunikációs jog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Both Sándor (KRE).

A Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság különdíjaként 20.000-20 000 forint ösztöndíjban részesült Böröcz István (PTE) és Jakubecz Viktória (PPKE). A díjat átadta Koltay András, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának tagja.

III. helyezettként végzett Hegedűs Laura (SZE).

II. helyezettként végzett Ivanics Dorina (SZTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Bodnár Katalin (PPKE).

Jog- és állambölcselet I. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Szász Evelin (SZTE).

Az Alkotmánybíróság különdíjaként könyvutalványt nyert: Vojteková Zofia és Tóth Fruzsina (ELTE). A díjat átadja Paczolay Péter elnök.

II. helyezettként végzett Sas Andrea (PPKE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Menyhárt Barbara (DE).

Jog- és állambölcselet II. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Tóth Máté Rabán (PPKE).

A CompLex Kiadó különdíjaként E-könyvcsomagot nyert Pongrácz Alex (SZE). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő.

II. helyezettként végzett Pongó Tamás (SZTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Horváth Gábor (PPKE).

A Somló Bódog Társaság által a legjobb jogelméleti tárgyú dolgozatnak felajánlott különdíjat Menyhárt Barbara nyerte (DE). A díjat átadta Takács Péter.

Jogtörténet I. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Nemes András (ELTE).

A CompLex Kiadó különdíjaként E-könyvcsomagot nyert Szabó Zsanett (DE). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő.

Nánási László, Bács-Kiskun Megyei főügyész különdíjaként 20 000 forint ösztöndíjban részesült Mireisz Tímea (ELTE) elismeréséül. A díjat átadta Kopasz Zsolt főügyész-helyettes.

A Rubicon különdíjaként könyvcsomagot nyert László Balázs (PTE). A díjat átadta Szabó Imre dékán.

III. helyezettként végzett László Balázs (PTE).

II. helyezettként végzett Barta Áron (ELTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Balog Balázs (SZTE).

Jogtörténet II. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Vajda Réka (SZTE).

A Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Szentgyörgyvári Tamás (SZE). A díjat átadta Sulyok Miklós elnök. Szentgyörgyvári Tamás emellett a Rubicon különdíjaként könyvcsomagot is nyert, melyet Szabó Imre dékán adott át.

A Csongrád Megyei Közgyűlés különdíjaként könyvjutalmat nyert Kiss Gábor (PHF). A díjat átadta Zakar Péter, a Csongrád Megyei Közgyűlés alelnöke.

III. helyezettként végzett Márkus Máté (PTE).

II. helyezettként végzett Deák Viktória (DE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Cseh Balázs (PTE).

Környezetvédelmi jog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Bakó Balázs (ELTE).

A CompLex Kiadó különdíjaként fél éves CompLex jogtár előfizetést nyert Szamek Gabriella (ELTE). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő.

A Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Fehér Júlia (SZE). A díjat átadta Sulyok Miklós megyei elnök.

II. helyezettként végzett Heid Krisztina (PTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Balogh Nikoletta (ME).

Közigazgatási jog I. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Dömötör Diána (NKE-KTK).

Szeged Megyei Jogú Város különdíjként tárgyjutalomban részesült Jáborcsik Kristóf (NKE).

III. helyezettként végzett Pál Emese (PTE).

II. helyezettként végzett Tombor Csaba (ELTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Papp Olga (DE).

Közigazgatási jog II. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Brecsók Anna (NKE).

A bnt Szabó Tom Burmeister Ügyvédi Iroda különdíját nyerte Czibolya Ágnes (SZTE). A díjat átadta Varga Norbert vezető ügyvéd.

A CompLex Kiadó különdíjaként fél éves CompLex jogtár előfizetést nyert Bakos Zsolt Gergő (SZE). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő.

II. helyezettként végzett Nagy-Gál Eszter (PTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Kiss Viktória (NKE).

Közigazgatási jog III. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Pátkai Nándor (PPKE).

A CompLex Kiadó különdíjaként E-könyvcsomagot nyert Kovács Tamás (NKE). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő.

III. helyezettként végzett Csáki Petra (PPKE).

II. helyezettként végzett Gál Tamás (DE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Barkóczi Dalma (NKE).

Kriminalisztika tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Simon Krisztina (NKE RTK).

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara elnökségének különdíjaként 30 000 forint ösztöndíjban részesült Stancig Zoltán (SZE). A díjat átadta Szabó Imre dékán.

II. helyezettként végzett Kiss Viktória (PTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Czinege Kinga (PTE).

Kriminológia tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Pápai Erzsébet (PTE).

Varga Árpád, Jász-Nagykun-Szolnok megyei főügyész különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Bognár Alexandra (KRE). A díjat átadta Varga Árpád megyei főügyész.

A Magyar Kriminológiai Társaság különdíjaként 20.000 forint értékű könyvjutalomban részesült Mészáros Péter (PPKE). A díjat átadta Lévay Miklós, zsűri elnök.

III. helyezettként végzett Hohner Éva (PTE).

Megosztott II. helyezettként végzett Berei Róbert (NKE) és Guzi Zsuzsanna (ME).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Tran Dániel (ELTE).

Munkajog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Polonkai Éva (ELTE).

A CompLex Kiadó különdíjaként E-könyvcsomagot nyert Ferkovics Fanni (ME). A díjat átadta Csizner Ildikó főszerkesztő. Ferkovics Fanni emellett a Magyar Munkaügyi Alapítvány által a legjobb szociális jogi tárgyú dolgozat számára felajánlott 20.000 forint értékű különdíjat is elnyerte. A díjat átadta Szabó Imre dékán.

A Bács-Kiskun Megyei Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Konta Éva Mercédesz (KRE). A díjat átadta Sulyok Miklós megyei elnök

III. helyezettként végzett Hrecska Renáta (PPKE).

II. helyezettként végzett Lukács Adrienn (SZTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Ajtay-Horváth Viola (ELTE).

Nemzetközi jog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Kovács Attila László (PTE).

A Szegedi Közjegyzői Kamara különdíjaként 20 000 forint ösztöndíjban részesült Kovács Anna (PPKE). A díjat átadta Kopcsányi Katalin, a Szegedi Közjegyzői Kamara elnökhelyettese.

III. helyezettként végzett Papp Nikolett (DE).

II. helyezettként végzett Farkas Ádám és Kálmán János (SZE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte:Tóth Angéla (ELTE).

Pénzügyi jog I. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Brunda Anett (DE).

Szentes város különdíját nyert Ghira Márton (PPKE). A díjat átadta: Szűcs Lajos alpolgármester.

III. helyezettként végzett Tiszai Csilla (KRE).

II. helyezettként végzett Szűcs Lajos (ELTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Simon Barnabás (PPKE).

A Gazdasági Versenyhivatal Versenykultúra Központja által a legjobb versenyjogi tárgyú dolgozat számára felajánlott 50.000 forint értékű különdíjat nyerte: Simon Barnabás. A díjat átadta: Szabó Imre dékán.

Pénzügyi jog II. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Kollár Kristóf (PPKE).

A bnt Szabó Tom Burmeister Ügyvédi Iroda különdíját nyerte Pollák Kitti (SZTE). A díjat átadta Ratatics Éva vezető ügyvéd.

II. helyezettként végzett Tőzsér Tamás János (PPKE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Rónai Orsolya (ME).

Polgári jog I. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Szakács Zita (PTE).

A Magyar Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Koller Kármen Csenge (ELTE). A díjat átadta Kertész József, a Szegedi Ügyvédi Kamara elnöke

A Szegedi Törvényszék különdíjaként fél éves CompLex jogtár előfizetésben részesült Kiss Evelin (PTE). A díjat átadta Varga Emilné, a Szegedi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság elnökhelyettese.

II. helyezettként végzett Szörös Anikó (SZTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Bagdi Katalin (DE).

Polgári jog II. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Ármós Erika (SZTE).

A Magyar Országos Közjegyzői Kamara különdíjaként HVG-Orac 6 kötetes Ptk-kommentárban részesült Szabó Nóra Katalin (SZTE). A díjat átadta Kopcsányi Katalin, a Szegedi Közjegyzői Kamara elnökhelyettese.

III. helyezettként végzett Péter Ákos (PPKE).

II. helyezettként végzett Kovács Gabriella és Kovács Viktória (SZE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Kovács Zsófia (PPKE).

Polgári jog III. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Matuszka Petra (SZTE).

A Szegedi Közjegyzői Kamara különdíjaként 20 000 forint ösztöndíjban részesült Gyovai Márk (ME). A díjat átadta Kopcsányi Katalin, a Szegedi Közjegyzői Kamara elnökhelyettese.

A Magyar Ügyvédi Kamara különdíjaként 25 000 forint ösztöndíjban részesült Kovács Krisztián (PPKE). A díjat átadta Kertész József, a Szegedi Ügyvédi Kamara elnöke.

III. helyezettként végzett Babus Gábor (ELTE).

Megosztott II. helyezettként végzett Haraszti Judit (ELTE) és Molnár Erzsébet (SZTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Vajna Zita Barbara (PPKE).

Polgári jog IV. tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Keresztes Gergő Márk (DE).

A Szegedi Ügyvédi Kamara különdíjaként 20 000 forint ösztöndíjban részesült Keserű Barna Arnold (SZE). A díjat átadta Kertész József elnök.

A Magyar Jogász Egylet Csongrád megyei szervezetének különdíjaként 30 000 forint ösztöndíjban részesült Szigeti Flóra Márta (ELTE).

II. helyezettként végzett Tomasovszky Edit (DE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Takó Sándor (PPKE).

Polgári jog V. tagozat

Nem ítéltek oda legjobb opponensi díjat.

Baur Péter, a Gyulai Törvényszék elnökének különdíjaként 20 000 forint ösztöndíjban részesült Gacsályi Dénes Gábor (ELTE). A díjat átadta Szabó Imre dékán.

II. helyezettként végzett Busa Réka (SZE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Ujhelyi Dávid (PPKE).

Polgári eljárásjog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Gelencsér Dániel (PPKE).

Darák Péter, a Kúria elnökének különdíjaként 1 hetes szakmai gyakorlatot nyert a Kúria elnöke mellett Veres Mária (PPKE). A díjat átadta Szabó Imre, dékán.

II. helyezettként végzett Muzsalyi Róbert (KRE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte: Szabó Sarolta Édua (ELTE).

Római jog tagozat

A legjobb opponensi díját nyerte: Árkossy Lilla (SZTE).

A Szegedi Közjegyzői Kamara különdíjaként 20 000 forint ösztöndíjban részesült Percze Nikolett (DE). A díjat átadta Kopcsányi Katalin, a Szegedi Közjegyzői Kamara elnökhelyettese.

III. helyezettként végzett Nemes Szilvia (ELTE).

II. helyezettként végzett Dezső Lili (PTE).

Az I. helyezettnek járó díjat nyerte Gönczi Gergely (SZTE).

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium 50.000 forint értékű különdíját nyerte: Simon Emese Réka és Szalóky Béla (SZTE). A díjat átadta Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára.

Korsósné Dr. Delacasse Krisztina, a Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának alelnöke László Balázsnak (PTE) adta át a Pro Scientia Aranyérmesek Társaságának különdíját.


Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Édeskés kövidinkától a Quimby-ig - 40 éves a JATE Klub

40 éve is szidták a jogászok a bölcsészeket, ma sincs ez másképp, de ez fordítva is igaz - mondta Szabó Gábor, az SZTE rektora a JATE Klub születésnapi összejövetelén. Tovább olvasom