Délmagyar logó

2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 30°C Még több cikk.

Ugrás, siklás, csúszás: íme a phjongcsahangi 2018-as téli olimpia teljes programja

Már a megnyitó előtt kezdenek a műkorcsolyázók és a curlingesek is, de már a síugrók is selejteznek. Készüljön az éjszakázásra, vagy a nagyon korai kelésre. Íme a februárban kezdődő dél-koreai téli olimpia teljes programja.

Február 8. Csütörtök

Curling
01:05-03:00 vegyespáros 1. forduló
USA-Orosz olimpiai sportolók (OAR)*
Kanada-Norvégia
Korea-Finnország
Kína-Svájc

12:05-14:00 vegyespáros 2. forduló
Finnország-Svájc
Korea-Kína
Orosz olimpiai sportolók*-Norvégia
USA-Kanada

Síugrás
férfi normálsánc egyéni selejtező 13.30 

Műkorcsolya
csapat - páros és férfi rövidprogram 2.00

Február 9. Péntek

Nyitóünnepség 12:00-14:00

Curling
0:35-02:30 vegyespáros 3. forduló
Korea-Norvégia
USA-Svájc
Kína-Kanada
Orosz olimpiai sportolók (OAR)*-Finnország

05:35-07:30 vegyespáros 4. forduló
Kanada-Finnország
Kína-Orosz olimpiai sportolók (OAR)*
USA-Korea
Svájc-Norvégia

Műkorcsolya
02:00-05:30
Férfi rövidprogram
Páros rövidprogram

Síakrobatika
02:00-02:45 - Női mogul, kvalifikáció
03:45-14:30 - Férfi mogul, kvalifikáció

Február 10. Szombat

Biatlon
női 7,5 km sprint 12.15 

Curling
01:05 Vegyespáros 5. forduló
Kína-USA
Norvégia-Finnország
Kanada-Svájc
Korea-Orosz olimpiai sportolók (OAR)*

12:05 Vegyespáros 6. forduló
Orosz olimpiai sportolók (OAR)*-Kanada
Svájc-Korea
Norvégia-USA
Finnország-Kína

Gyorskorcsolya
női 3000m 12.00 

Jégkorong
Nők, B csoport: Japán-Svédország 8.40, Svájc-Koreai Köztársaság 13.10 

Sífutás
női 15 km-es üldözéses verseny 8.15

Snowboard
férfi slopestyle selejtező 2.00 

Síakrobatika
női mogul döntő 11.30 és 13.00

Síugrás
férfi normálsánc egyéni döntő 13.35 

Szánkó
férfi egyes 1. és 2. futam 11.10 

Rövidpályás gyorskorcsolya
női 3000 m váltó elődöntő (Magyarország), női 500  m selejtező (2 magyar versenyző), férfi 1500 m selejtező (3 magyar  versenyző) és döntő 11.00 

Február 11. Vasárnap

Alpesi sí
férfi lesiklás 3.00 

Biatlon
férfi 10 km sprint 12.15 

Curling
01:05 Vegyespáros 7. forduló
Norvégia-Kína
Finnország-USA
Svájc-Orosz olimpiai sportolók (OAR)*
Kanada-Korea

Gyorskorcsolya
férfi 5000m 8.00

Jégkorong
Nők, A csoport: Finnország-Egyesült Államok 8.40, Kanada-Olimpiai  Sportolók Oroszországból (OAR) 13.10 

Snowboard
férfi slopestyle döntő 2.00, női slopestyle  selejtező 5.30 

Műkorcsolya
csapat - jégtánc és női rövidprogram, páros kűr  2.00 

Sífutás
férfi 30 km-es üldözéses verseny 7.15 

Szánkó
férfi egyes 3. és 4. futam 10.50 

Február 12. Hétfő

Alpesi sí
női óriás-műlesiklás 2.15 és 5.45

Biatlon
női 10 km üldözéses 11.10, férfi 12,5 km üldözéses  13.00 

Gyorskorcsolya
női 1500m 13.30 

Curling
01:05 és 12.05 - vegyespáros elődöntő

Jégkorong
Nők, B csoport: Svájc-Japán 8.40, Svédország-Koreai Köztársaság 13.10 

Műkorcsolya
csapat - férfi, jégtánc és női kűr 2.00 

Síugrás
női normálsánc egyéni döntő 13.50 

Szánkó
női egyes 1. és 2. futam 11.50

Snowboard
női slopestyle döntő 2.00, női félcső selejtező  5.30 

Síakrobatika
férfi mogul döntő 11.30 és 13.00

Február 13. Kedd

Alpesi sí
férfi kombináció - lesiklás 3.30, műlesiklás 7.00 

Gyorskorcsolya
férfi 1500m (Nagy Konrád) 12.00 

Jégkorong
Nők, A csoport: Kanada-Finnország 8.40, Egyesült Államok-OAR 13.10 

Snowboard
női félcső döntő 2.00, férfi félcső selejtező 5.00 

Rövidpályás gyorskorcsolya
férfi 5000 m váltó elődöntő (Magyarország), férfi  1000 m selejtező (2 magyar versenyző), női 500 m döntő 11.00 

Sífutás
férfi és női klasszikus stílusú egyéni sprint  selejtező 9.30, döntő 12.00 

Szánkó
női egyes 3. és 4. futam 11.30 

Február 14. Szerda

Alpesi sí
női műlesiklás 2.15 és 5.45 

Biatlon
női 15km 12.05 

Curling
férfi selejtező 1.05 és 12.05, női selejtező 6.05

Északi összetett
egyéni normálsánc 7.00, 10 km-es sífutás 9.45

Gyorskorcsolya
női 1000m 11.00 

Jégkorong
Nők, B csoport: Svédország-Svájc 4.10, Koreai Köztársaság-Japán 8.40
Férfiak, B csoport: Szlovákia-OAR 13.10, Egyesült Államok-Szlovénia 13.10 

Műkorcsolya
páros rövidprogram 2.00 

Snowboard
férfi félcső döntő 2.30 

Szánkó
férfi kettes, 1. és 2. futam 12.20 

Február 15. Csütörtök

Alpesi sí
férfi szuperóriás-műlesiklás 3.00 

Biatlon
férfi 20 km 12.00 

Curling
női selejtező 1.05 és 12.05, férfi selejtező 6.05 

Gyorskorcsolya
férfi 10000m 12.00

Jégkorong
Nők, A csoport: Egyesült Államok-Kanada 4.10, OAR-Finnország 8.40 
Férfiak
A csoport: Csehország-Koreai Köztársaság 13.10, Svájc-Kanada  13.10 
C csoport: Finnország-Németország 4.10, Norvégia-Svédország 8.40 

Műkorcsolya
páros kűr 2.00 

Snowboard
férfi krossz selejtező 3.00, döntő 5.30 

Síakrobatika
női ugrás selejtező 12.00 

Sífutás
női szabadstílusú 10 km 7.30 

Szkeleton
férfi 1. és 2. futam 2.00 

Szánkó
vegyesváltó 13.30

Február 16. Péntek

Curling
férfi selejtező 1.05 és 12.05, női selejtező 6.05 

Gyorskorcsolya
női 5000m 12.00

Jégkorong
Férfiak
B csoport: Egyesült Államok-Szlovákia 4.10, OAR-Szlovénia 8.40 
C csoport: Finnország-Norvégia 13.10, Svédország-Németország  13.10 

Snowboard
női krossz selejtező 2.00, döntő 4.15 

Műkorcsolya
férfi rövidprogram 2.00 

Síugrás
férfi nagysánc egyéni selejtező 13.30 

Sífutás
férfi szabadstílusú 15 km 7.00 

Szkeleton
férfi 3. és 4. futam 1.30, női 1. és 2. futam 12.20

Február 17. Szombat

Alpesi sí
női szuperóriás-műlesiklás 3.00 

Biatlon
női tömegrajtos 12,5 km 12.15 

Curling
női selejtező 1.05 és 12.05, férfi selejtező 6.05 

Jégkorong
Nők, elődöntőbe jutásért (A3-B2 és B1-A4) 4.10 és 8.40 
Férfiak
A csoport: Kanada-Csehország 4.10, Koreai Köztársaság-Svájc 8.40 
B csoport: OAR-Egyesült Államok 13.10, Szlovénia-Szlovákia 13.10 

Műkorcsolya
férfi kűr 2.00 

Síugrás
férfi nagysánc egyéni döntő 13.30 

Sífutás
4x5 km-es női váltó 10.30 

Szkeleton
női 3. és 4. futam 12.20

Síakrobatika
női slopestyle selejtező 2.00, döntő 5.00 és férfi  ugrás selejtező 12.00

Rövidpályás gyorskorcsolya
női 1500 m selejtező (2 magyar versenyző) és  döntő, férfi 1000 m döntő 11.00

Február 18. Vasárnap

Alpesi sí
férfi óriás-műlesiklás 2.15 és 5.45 

Biatlon
férfi tömegrajtos 15 km 12.15 

Bob
férfi kettes 1. és 2. futam 12.05 

Gyorskorcsolya
férfi csapatüldözéses selejtező és női 500m 12.00

Curling
férfi selejtező 1.05 és 12.05, női selejtező 6.05 

Jégkorong
Nők, 5-8. helyért (B3-? és B4-?) 4.10 és 8.40 
Férfiak
A csoport: Csehország-Svájc 8.40, Kanada-Koreai Köztársaság  13.10 
C csoport: Németország-Norvégia 4.10, Svédország-Finnország  13.10

Síakrobatika
férfi slopestyle selejtező 2.00, döntő 5.15 és  férfi ugrás döntő 12.00 

Sífutás
4x10 km-es férfi váltó 7.15 

Február 19. Hétfő

Bob
férfi kettes 3. és 4. futam 12.15 

Gyorskorcsolya
női csapatüldözéses selejtező és férfi 500m 12.00

Curling
női selejtező 1.05 és 12.05, férfi selejtező 6.05 

Jégkorong
Női elődöntő (A1-? és A2-?) 5.10 és 13.10 

Műkorcsolya
jégtánc rövidprogram 2.00 

Snowboard
női big air selejtező 1.30 

Síakrobatika
női félcső selejtező 2.00 

Síugrás
férfi nagysánc csapat 13.30

Február 20. Kedd

Biatlon
4x6/7,5 km-es vegyesváltó 12.15 

Bob
női kettes 1. és 2. futam 12.50

Curling
férfi selejtező 1.05 és 12.05, női selejtező 6.05 

Jégkorong
nők
    a 7. helyért 4.10 
    az 5. helyért 8.40 
férfiak
negyeddöntőbe jutásért 4.10, 8.40, 13.10 és 13.10 

Északi összetett
egyéni nagysánc 11.00, 10 km-es sífutás 13.45

Műkorcsolya
jégtánc kűr 2.30 

Síakrobatika
női félcső döntő 2.30, férfi félcső selejtező 5.00 

Rövidpályás gyorskorcsolya
női 1000m (2 magyar versenyző) és férfi 500m (3  magyar versenyző) selejtező, női 3000 m váltó döntő 11.00 

Február 21. Szerda

Alpesi sí
női lesiklás 3.00

Bob
női kettes 3. és 4. futam 12.40

Curling
női selejtező 1.05 és 12.05, férfi selejtező 6.05

Gyorskorcsolya
férfi és női csapatüldözéses döntő 12.00

Jégkorong
Női bronzmérkőzés 8.40 
Férfi negyeddöntő 4.10, 8.40, 13.10 és 13.10

Műkorcsolya
női rövidprogram (1 magyar versenyző) 2.00 

Snowboard
férfi big air selejtező 1.30 

Síakrobatika
férfi krossz selejtező 3.30, döntő 5.15 

Sífutás
férfi és női szabadstílusú csapatsprint selejtező  9.00, döntő 11.00

Február 22. Csütörtök

Alpesi sí
férfi műlesiklás 2.15 és 5.45

Biatlon
4x6 km női váltó 12.15 

Curling
férfi elődöntő 12.05 

Északi összetett
csapat nagysánc 8.30, 4x5 km-es sífutás 11.20

Jégkorong
női döntő 5.10

Snowboard
férfi és női párhuzamos óriás-műlesiklás selejtező  4.00 

Síakrobatika
férfi félcső döntő 3.30

Rövidpályás gyorskorcsolya
női 1000m, férfi 500m és 5000m váltó döntő 11.00

Február 23. Péntek

Alpesi sí
női kombináció - lesiklás 3.00, műlesiklás 6.30

Biatlon
4x7,5 km férfi váltó 12.15

Curling
férfi bronzmérkőzés 7.35, női elődöntő 12.05

Gyorskorcsolya
férfi 1000m (Nagy Konrád) 11.00

Jégkorong
férfi elődöntő 8.40 és 13.10

Műkorcsolya
női kűr (1 magyar versenyző?) 2.00 

Snowboard
női big air döntő 1.30 

Síakrobatika
női krossz selejtező 3.30, döntő 5.15

Február 24. Szombat

Alpesi sí
csapatverseny 3.00

Bob
férfi négyes 1. és 2. futam 1.30

Curling
férfi döntő 7.35, női bronzmérkőzés 12.05

Gyorskorcsolya
férfi és női tömegrajtos 12.00

Jégkorong
Férfi bronzmérkőzés 13.10

Snowboard
férfi big air döntő 2.00, férfi és női párhuzamos  óriás-műlesiklás döntő 4.00

Sífutás
férfi tömegrajtos, klasszikus stílusú 50 km 6.00 

Február 25. Vasárnap

Bob
férfi négyes 3. és 4. futam 1.30

Curling
női döntő 1.05

Jégkorong
Férfi döntő 5.10

Műkorcsolya
gála 1.30

Sífutás
női tömegrajtos, klasszikus stílusú 30 km 7.15

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Sportági ABC: biatlon

Sportági ABC: biatlon
Phjongcshang 2018 - A síakrobatikát az Egyesült Államokban találták ki a hatvanas években. Főleg a… Tovább olvasom