Illegális bevándorlás

2021.01.14. 15:06

Családoknál helyezne el kiskorú migránsokat a francia kormány

Franciaországban évről évre egyre nagyobb problémát jelent a migránsok elhelyezése. Rengetegen vannak az úgynevezett kísérő nélküli kiskorú bevándorlók, akik felnőtt felügyelet nélkül érkeznek az országba, ahol aztán könnyen rossz társaságba kerülnek és bűnözésből tartják fenn magukat.

A migrant settlement composed of woman children and families in Paris. Paris, 2020/05/27. Photography by Myriam Tirler / Hans Lucas. Un campement de refugie compose de familles, de femmes et enfants. Paris, le 2020/05/27. Photographie de Myriam Tirler / Hans Lucas.

Forrás: AFP

Fotó: Myriam Tirler / Hans Lucas

Mivel országszerte telítettek a befogadóközpontok, Puy-de-Dôme megyében azt találták ki, arra ösztönzik a lakosokat, hogy fogadjanak be az otthonukba egy-egy kísérő nélküli kiskorú migránst, aki után napidíjat kap a befogadó, valamint fedeznék a kiskorú étkezési és szabadidős költségeit is – írja az Actu.fr cikkére hivatkozva a V4NA hírügynökség.

🤝Et Si j’accueillais un Mineur Etranger ?

L'Atelier Logement Solidaire propose l’accueil de mineurs non accompagnés (adolescents arrivés seuls sur le territoire) en famille solidaire et citoyenne. " target="_blank" rel="noopener noreferrer">#solidarite

Az akciót az úgynevezett Sesame projekt részeként valósítanák meg. Ennek az a célja, hogy segítse a hátrányos helyzetben lévő fiatalokat valamely képesítés megszerzésében. Az elképzelés szerint a megye lakosainak lehetősége lenne kísérő nélküli külföldi állampolgárságú kiskorúakat befogadni, olyan kamaszokat, akik a szegénység, háború vagy üldöztetés elől menekülve elhagyták a hazájukat, hogy Franciaország területén leljenek új otthonra. A folyamat részeként a fiatalokat először a francia bíróság vagy a megyei szervek kiskorúnak ismerik el, majd utóbbiak felügyelete alá kerülnek a kamaszok, ezt követően kerülhet sor a családoknál való elhelyezésre, amennyiben a fogadó családok megfelelnek a feltételeknek.

A családnál kell lennie egy szobának a befogadott fiatal számára, valamint a lakóhely közelében kell lennie egy oktatási intézménynek, vagy olyan helyen kell élnie a családnak, hogy tömegközlekedéssel könnyen megközelíthető legyen egy, a kiskorú oktatására alkalmas iskola.

A befogadó lehet egyedülálló személy vagy egy pár is, függetlenül attól, hogy van-e saját gyermekük, sőt akár nyugdíjasok is jelentkezhetnek a programra. A befogadás időtartama is változó lehet, hat hónap és egy év közötti időszakban akár állandó ottlakással, akár csak alkalmanként, például hétvégente vagy ünnepnapokon is fogadhatnak a jelentkezők kiskorú bevándorlót az otthonukban, a szerződés lejártával pedig az meghosszabbítható egészen addig, míg a befogadott kiskorú nagykorú nem lesz. A kiskorú migráns továbbra is a megyei szervek felügyelete alá tartozik, akik napidíjat fizetnek a befogadó személyeknek, továbbá fedezik a befogadott kamasz étkezési és szabadidős tevékenységeinek költségeit is. Az ötlet kitalálói szerint meg kell adni az esélyt ezeknek a fiataloknak, nem lenne szabad az utcán hagyni őket csak azért, mert külföldi állampolgárok.

Laisser des mineurs á la rue sous pretexte qu'ils sont étrangers ?

PAS QUESTION ! https://t.co/cXmEBtRdnH

notre projet SESAME s attaque á ce probleme.

— ALTERNATIV'HOTEL (@AlternativHotel) " target="_blank" rel="noopener noreferrer">November 27, 2020

A folyamat azonban nem egyszerű, többlépcsős procedúra áll a jelentkezők előtt, a leendő befogadó családoknak ugyanis részt kell venniük egy tájékoztatón, majd pályázatot kell benyújtaniuk, ezt követően részt kell venniük egy interjún, ahol kiderül, hogy megfelelnek-e a befogadási feltételeknek. Részt kell venniük egy képzésen is, és csak ezt követően kerülhet sor a szerződés aláírására.

Borítókép: migránstábor lakói Párizsban

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!