A B csoport nyitómérkőzésén Horvátország 1-0-ra legyűrte ugyan a társházigazda Ausztriát, ám Kranjcarék a mutatott játékkal csalódást okoztak. VIDEÓVAL
B csoport, 1. forduló: Ausztria-Horvátország 0-1 (0-1)
Bécs, Ernst Happel Stadion, 18 óra Vezeti: Vink (holland)

Ausztria: Macho - Prödl, Stranzl, Pogatetz - Standfest, Aufhauser, J. Säumel - Harnik, Gercaliu - Ivanschitz - Linz.

Horvátország: Pletikosa - Corluka, R. Kovac, Simunic, Pranjic - Srna, N. Kovac, Modric, Kranjcar - Petric, Olic.

Gól: Modric 4. perc, tizenegyesből.

A horvátok remekül kezdtek, gyorsan vezetést szereztek, ám az osztrákok gyorsan felocsúdtak és a folytatásban inkább a társrendező sógorok voltak agilisabbak. A hajrában Vastic és Korkmaz beállításával még inkább felpörögtek az osztrákok, ám nem tudták bevenni Pletikosa kapuját, így a keveset mutató Bilic-tanítványok örülhettek.

Luka Modric büntetőjével verték a horvátok Ausztriát

90+3. perc: Kienest közel volt ahhoz, hogy mennybe menjen, de fejese elkerülte a kaput.

90. perc: Budan eldönthette volna a meccset.

A kép csalóka: az osztrákok szurkolók voltak a szomorúbbak

86. perc: Kormaz löketét védte bravúrral a horvátok kapusa.

Szóljon hozzá!

Kommentálja ön is az aktuális mérkőzéseket, és ha itt olvassa viszont a hozzászólását, akkor megnyerte a delmagyar.hu ajándékát. E-mail címén értesítjük a nyereményéről!
A mérkőzést követő nap 10 óráig beérkezett hozzászólások közül választjuk ki a legjobbat.
82. perc: Vukojevic erősíti tovább a középpályát, Olict áldozza be a horvátok szövetségi kapitánya, Slaven Bilic.

81. perc: a Panathinaikos menője, Ivanschitz durrant kapura. Pletikosa öleli magához a labdát.

79. perc: Harnik lövés és Vastic fejes - komolyan támadnak az osztrákok.

78. perc: Vastic bizonyítja, hogy nem kopott meg a tudása. Pletikosa résen volt az osztrák ikon szabadrúgásánál.

74. perc: Linz le, Kienast be.

72. perc: Petrics már biztosan nem fog gólt lőni, Budan érkezik helyette.

69. perc: a török származású Korkmaz a pályán, Gercaliut váltja.

A szurkoló szava

Kalános János: "sok hibával játszanak a csapatok, rengeteg egyéni hibával és számomra élvezhetetlen a mérkőzés."
68. perc: Prödl Olic lerántásáért bűnhődik, sárga kártyát mutat fel a játékvezető.

67. perc: Olic hitte magáról, hogy ő Cristiano Ronaldo. Mi nem hittünk neki. A horvátok eltunyulása miatt kezd unalomba fulladni a meccs.

61. perc: Szabics egykori csapattársa, a 38 éves Vastic lép pályára Säumel helyett. A horvátok is cserélnek: Kranjcart Knezevic váltja.

Kranjcar sokat bírkózott az osztrák védőkkel

60. perc: Modric tört be erőszakosan a 16-oson belülre, ám nem talált társat odalett a helyzet.

51. perc: Robert Kovac rántja le Linzet, sárga lap a jutalma.

47. perc: Kranjcar használja ki az osztrák védők bénázását, lövése azonban jócskán kapu fölé száll.

Le a kalappal a csapatok előtt, jó játékkal rukkoltak elő. A horvátoktól várható volt az improvizatív támadásvezetés és némi meglepetésre a sógorok sem csak bekkelnek. Pogatetz hálát rebeghet a játékvezetőnek, hogy második brutális belépője után nem zavarta le. Talán a szünetben az öltözőben marad, ha a szövetségi kapitány, Hickersberger is úgy akarja.

45. perc: két mimutum lesz a ráadás, levegőhöz jut a horvát válogatott, valamelyest lankadt Ausztria aktivitása.

40. perc: Simunic mentett az utolsó pillanatban. Az utolsó néhány percben belelendültek az osztrákok.

35. perc: Petric tüzelt kapásból, nagy gólt akart rúgni - a nézők közül valaki örülhetett, az ölébe hullott egy meccslabda.

29. perc: Pogatetzen könyörül meg a játékvezető, csak szabadrúgást ítél a védő sportszerűtlen megmozdulásáért. Ha szigorúbb lett volna a holland Vink, akkor az osztrák bekk a második sárga lapja után mehetett volna zuhanyozni.

27. perc: fejjel veszélyeztetnek a sógorok, Strnzl ugrott a legmagasabbra, de mellé bólintott.

21. perc: Säumel brutalitása sárgát ért.

hátsímogató: "Szerintem szép dugó volt a tizi. SAMPIONI!!!"
14. perc: Srna jobboldali szabadrúgása veszélyesen csavarodott középre, de az óriási dulakodás közben mindenki elvétette a labdát.

8. perc: éledeznek az osztrákok: Säumel teszteli Pletikosát.

4. perc. GÓL! Luka Modric magabiztosan értékesíti a 11-est: a jobbra vetődő Macho mellett középre helyez. 0-1.

Modric 11-esével nyertek a horvátok

4. perc. Büntetőhöz jut a horvát válogatott: Aufhauser lépett be szabálytalanul Olic elé. reklamálásért Pogatetzt kell sárga lappal figyelmeztetni.

3. perc. Petric bemelegítő lövése, veszélytelen.

„Egy pillanatra sem becsülhetjük le az osztrákokat, hiszen nekik nem kellett selejtezőt játszaniuk, két évet készülhettek erre a tornára" - nyilatkozta Slaven Bilic, a horvátok kapitánya, aki feltétlenül fontosnak tartja a jó rajtot. „Nagyon bízom a csapatomban. A játékosok sohasem voltak még ilyen jó állapotban, csaknem kicsattannak az erőtől" - tette hozzá.

Az osztrákok is tisztában vannak azzal, hogy nem ők a favoritok, ettől függetlenül optimisták. „A legtöbb játékosom nagyszerű formában van, ráadásul a motivációval sincsen gond. Jó mérkőzést akarunk vívni a horvátokkal, és akár meglepetést is szerezhetünk. Itthon játszunk, s a közönség segítsége sokat jelenthet" - mondta Josef Hickersberger szövetségi kapitány.

Niko Kovac és társai kicsattannak az erőtől

A horvát születésű Ivica Vastic a többieknél is nagyobb izgatottsággal várja a vasárnapi fellépést. „Nem tudom, játszom-e vagy sem, mindenesetre számomra ez egy különleges találkozó lesz. Persze függetlenül attól, hogy ki az ellenfél, én mindig nyerni szeretnék. Jól tudják ezt a szülővárosomban, Splitben is, ahonnan egyébként rengeteg üzenetet kaptam az utóbbi napokban" - mondta a 38 esztendős labdarúgó.

A két válogatott először találkozik egymással tétmérkőzésen, barátságos fellépésen azonban már háromszor is egymásnak feszültek. Valamennyiszer a horvátok nyertek - legutóbb 2006 májusában, Bécsben 4-1-re verték a vasárnapi ellenfelet.

• 5. franciska 2008. június 08. 20:25
    „hát nem tudom de szerintem a 11esnél nem akarta fellökni csak a labdát akarta elrúgni és a 11 szerintem túl erős volt,meg az egyik szabadrúgással(horvát) nagyon nem értettem egyet...én sajna a meccs végéről maradtam le ,de nekem sem tetszett mert sztem a horvátok nagyon lenézőek voltak az osztrákokal,és a játékukon is látszott”
  • 4. Kalános János 2008. június 08. 19:36
    „Én az elejétől nézem a meccset és az a tizenegyes szerintem megérdemelt volt, de sajnos csatlakoznom kell az előttem szólóhoz, miszerint valóban nagyon gyenge színvonalú mérkőzés: sok hibával játszanak a csapatok, rengeteg egyéni hibával és számomra élvezhetetlen a mérkőzés.”
  • 3. Tóth Péter 2008. június 08. 19:29
    „Megmondom őszintén én a tizenegyest nem láttam mert csak a 20. perc környékén kapcsolódtam be, de nagy bánatomra nekem eddig csalódás a meccs...Szerintem nem túl szinvonalas mérkőzés, gyenge megoldások, nem túl kreatív egyik csapat játéka sem, látványosnak sem mondanám. Bízom benne, hogy felpörögnek a srácok!
    Sziasztok!”
  • 2. fsdfsdfs 2008. június 08. 19:25
    „sá_?Bad_V,xcáCb,”
  • 1. hátsímogató 2008. június 08. 18:51
    „Szerintem szép dugó volt a tizi. SAMPIONI!!!”

Euro 2008: Németország-Lengyelország 2-0

A végső győzelemre is esélyesnek tartott Németország Podolski duplájával magabiztosan verte a… Tovább olvasom