2019. 02. 17. vasárnap - Donát -2°C | 12°C Még több cikk.

Euro 2008: Ausztria-Lengyelország 1-1

A házigazda osztrákok végigtámadták a mérkőzést, ám egy szerencsés góllal sokáig a lengyelek vezettek. A ráadás percekben Vastic büntetőből egyenlített. VIDEÓVAL

B-csoport, 2. forduló: Ausztria-Lengyelország 1-1 (0-1)
Bécs, Ernst-Happel. 20.45 óra. Vezeti: Webb (angol)

Ausztria: Macho – Prödl, Stranzl, Pogatetz, Garics – Aufhauser, Leitgeb, Ivanschitz, Korkmaz – Harnik, Linz.

Lengyelország: Boruc – Wasilewski, Zewlakow, Bak, Jop – Dudka, Krzynowek, Lewandowski, Guerreiro – Saganowski, Smolarek.

Gól: Guerreiro 30. perc illetve Vastic 90+3. perc (11-esből).

Sokáig úgy tűnt, hogy a lengyelek bunkerfocija három pontot eredményez a társházigazda ellen. Már mindenki a bíró sípjelzésére várt, ami jött is, csak éppen nem a mérkőzés végét jelentette, hanem büntetőt, amit az osztrákok ikonja, Vastic gólra váltott. Mindez azt jelenti, hogy a horvátok már továbbjutottak, ellenben a lengyel-osztrák-német hármasból még bárki örülhet.

90+3. perc: Vastic bevágja a büntetőt, ez Ausztria első EB gólja 1-1.

Vastic és Ausztria első EB gólja adta vissza a reményt a társházigazdának

90+2. perc: Ausztria tizenegyeshez jut. Bak szabálytalan, sárga lapot is ér a megmozdulása.

90. perc: a legjobb a védekezés a támadás, a lengyelek kisszöglettel húzzák az időt. Három perc a ráadás.

Ivica Vastic az EB-k történetének legidősebb gólszerzője.

Kozma Zoltán: A lengyelek játéka nem lepett meg, főleg a második félidei teljesítményük alapján megérdemlik a vezetést. Az osztrákoknál hiányzik egy vezéregyéniség, aki összefogná a csapatot.

83. perc: Saganowski helyett Lobodzinski érkezik.

74. perc: Aufhauser le, Säumel be.

73. perc: Prödl buktatja Smolareket. Besárgul.

68. perc: Krzynowek életerős, távoli szabadrúgása alig száll fölé.

64. perc: kettős csere a sógoroknál: Ivanschitzot Vastic váltja. Linz helyett Roman Kienast érkezik.

63. perc: tűzijáték az osztrák kapu előtt. Macho véd bravúrral - egymás után kétszer.

62. perc: Krzynowek sem bír magával: sípszó után rúgja el a labdát, a középpályás orra előtt is villan a kártya.

58. perc: Wasilewski sem ússza meg sárga lap nélkül. Korkmazt gyapulta a földbe.

56. perc: Korkmaz sárgult be.

Kozma Zoltán: nem sokat változott a játék képe. Továbbra is a küzdelem dominál. Az első félidőhöz képest valamelyest csökkent a színvonal. Az osztrákok hajatanak, de kevesebb helyzetük akad, mint az első 45 percben.

54. perc: Harnik fejelte vissza a labdát 6 méterről, ám Boruc kilépett a kapujából és magához ölelte a labdát.

51. perc: Smolerek tört ki a védők közül, de Machot nem sikerült becsapnia.

46. perc: A szünetben Jop helyett Golanski érkezik.

A házigazda osztrákok szeretnék elkerülni a társházigazda Svájc sorsát, ezért mindent egy lapra feltéve játszottak az első félidőben. A sógorok futószalagon szállították a helyzeteket, ám minden próbálkozásuk kudarcba fulladt. A lengyelek hősiesen állták a rohamokat és egy ellentámadás után a vezetést is megszerezték a kiesés szélére sodorva ezzel Ausztriát.

45. perc: Kassai Viktor a mérkőzés negyedik játékvezetője egy perc hosszabbítást jelez.

44. perc: Harvik harcol ki szabadrúgást a lengyel tizenhatos és az alapvonal találkozásánál, a labdát Ivanschitz lövi középre laposan, de nincs érkező.

38. perc: Krzynowek duzzad az önbizalomtól, jó 20 méterről ballábas lövéssel veszélyezteti az osztrák kaput. Machonak kell védenie.

35. perc: ocsúdnak az osztrákok, de a kapu előtt továbbra is határozatlanok. A sógorok visszafogtak a kezdeti lendületből - véli vendégünk, Kozma Zoltán.

30. perc: GÓL! Guerreiro közelről váltja gólra a lengyelek első épkézláb támadását. Az osztrákok lest reklamálnak 0-1.

Guerreiro gólja sokáig a lengyelek győzelmét sejtette

26. perc: Krzynowek baloldali szögletét fejelték ki az osztrák védők.

Kozma Zoltán: nagy küzdelmet vártam és ennek megfelelően óriási elánnal játszanak a csapatok. Itt már nem lehet taktikázni. Akadnak technikai hiányosságok, mégis jó mérkőzés, finom megoldások, szép helyzetek, csak a gól hiányzik. Amíg az osztrákok mindent egy lapra feltéve játszanak, addig a lengyelek a biztonságra törekszenek.

22. perc: Garics villant, de beadását lefülelte Boruc.

16. perc: ketten loholnak senkitől sem zavartatva a félpályától a lengyel kapu felé, de Leitgeb nem tudja gólra váltani az ordító helyzetet.

14. perc: nyomnak az osztrákok: Harnik tüzelt Boruc bravúrral védett.

10. perc: a sógorok Ivanschitz révén szabadrúgásból veszélyeztették Boruc kapuját.

1. perc: Az 1984-ben született, magyar származású Garics György is a kezdőben kapott helyet. A hátvéd Szombathelyen nőtt fel, tizennégy évesen került a Rapid Wienhez, jelenleg a Napoli légiósa. Vastic ugyanakkor nincs a legjobb 11 között.

Kozma Zoltán: Garics György édesapjával még együtt fociztam a Szegedben. Két szezont húzott le nálunk támadó középpályásként.

A Memphis Kávézó és a delmagyar.hu közös EB klubjában (Szeged Plaza) a kontinensbajnokság ideje alatt óriás kivetítőn követhetik nyomon a meccseket. A ma esti mérkőzésen a szegedi labdarúgás egyik ikonja, a Kaszás-féle csapat egykori középhátvédje, Kozma Zoltán lesz a vendégünk.

Mindkét együttes vereséggel kezdett, ám biztató jelek voltak itt is, ott is: az osztrákok a második félidőben gyakorlatilag kapujukhoz szegezték a horvátokat, míg a lengyelek nem egy ígéretes támadást vezettek a németek ellen - elsősorban a befejezéssel volt a gond.

Az osztrákok ikonja, Ivica Vastic a kezdőben kaphat helyet

A semleges szurkolók szempontjából jó hír, hogy a két együttes rendre gólgazdag mérkőzést vívott. Nyolc meccsen négy osztrák és négy lengyel győzelem született, s az egyetlen 1-0 mellett (az osztrákok 1935-ben Varsóban diadalmaskodtak) kiemelkedik az 1994-es varsói 3-4-es osztrák siker. Legutóbb a 2006-os vb selejtezőiben mérkőznek meg, s mindkétszer a lengyelek örülhettek: Bécsben 3-1-re, Chorzowban 3-2-re nyertek.

• 2. mai 2008. június 12. 23:55
    „Isten látja lelkem, igazat mondok. Amikor a hosszabbításban Webb szabadrúgást ítélt a sógoroknak mondtam magamnak, hogy bármi lesz a tizenhatoson belül a beívelés során, Webb 11-est ad a javukra. Mert nem lehet, hogy pont és gól nélkül álljanak a második meccs után is (különösen, hogy a társrendező Svájc már kiesett). Nem mondom, hogy érdemtelenül, de az lett. Az angol bíró sem otthon, sem más országnak nem ítélte volna meg ezt a semleges helyen elkövetett megfogást.”
  • 1. tobikamama 2008. június 12. 17:57
    „Meg szeretném kérdezni, hogy csak egy tipet adhatok le naponta mert nem tudok valamiért a második mérközésre tippelni vagy ha a másodikat fogadja az elsöre nem”

Euro 2008: Horvátország-Németország 2-1

A németek átszunyókálták az első 60 percet az agilis horvátok ellen, akik már 2-0-ra is vezettek. A… Tovább olvasom