2019. 02. 22. péntek - Gerzson 0°C | 10°C Még több cikk.

Euro 2008: Franciaország-Olaszország 0-2

A több mint egy órát emberhátrányban játszó franciák könnyűnek találtattak, már a csoportmeccsek után csomagolhatnak. A világbajnok olaszok megúszták az égést Pirlo és De Rossi gólja negyeddöntőt ért a számukra. VIDEÓVAL
C-csoport, 3. forduló: Franciaország-Olaszország 0-2
Zürich, Letzigrund. 20.45 óra. Vezeti: Michel (szlovák)

Franciaország: Coupet - Clerc, Abidal, Gallas, Evra - Ribery, Makelele, Toulalan, Malouda - Benzema, Henry.

Olaszország: Buffon - Zambrotta, Chiellini, Panucci, Grosso - Perrotta, De Rossi, Pirlo, Gattuso - Luca Toni, Cassano.

Gól: Pirlo büntetőből a 25., De Rossi a 62. percben.

Olaszország legendás mázlijának köszönhetően túlélte a francia leckét. Abidal szerencsétlen megmozdulása, Pirlo hidegvére és Henry Achilles-sarka is kellett az azzurik továbbjutásához.

90+3. perc: Toni lövéssel, a franciák 1 ponttal és könycseppekkel a szemükben búcsúznak.

86. perc: Camoranesi fektette a védőket, lövését szögletre blokkolták a francia védők.

85. perc: ritkán látható Henry durvaság: a Barcelona klasszisa klubtársát Zambrottát törte ketté. Sárga lappal bűnhődik.

82. perc: vendégünk, Nyilas István Del Pierót látná szívesen a pályán. Donadoni más véleményen van, Aquilanit küldi harcba Gattuso helyett.

74. perc: Benzema gondoskodik arról, hogy el ne bóbiskolojon Buffon. 18 méteres lövését a levegőben úszva ütötte ki a hálóőr.

72. perc: Boumsongnak még nem volt sárga lapja. Már van.

Nyilas István: Újabb Traubit bontok az olasz gól után. Hálát rebeghetnek az olaszokért szorítók Henrynak: a furcsa bokamozdulata kivételesen most a saját kapujára volt veszélyes. Del Pierót, a zsenit már nagyon várom, frissíteni kellene elől.

66. perc: Govou helyett Anelka jön.

64. perc: Camoranesi váltja Perrottát.

62. perc: GÓL! De Rossi 30 méteres szabadrúgása Henry lábán megpattan, Coupet bedől a "cselnek", a labda a kapuba vánszorog 0-2.

De Rossi akár Henryhoz is futhatott volna örömében az olaszok második gólja után.

55. perc: Ambrosini érkezik Pirlo helyett.

54. perc: Gattuso sárga lapja. De most nem bosszankodnak, mert Bernben vezetéshez jutnak a hollandok.

53. perc: Henry mindent megpróbál, Buffon elvetődve hárít.

52. perc: Henry is megpróbálja, de erőtlen a lövése. De hol vannak a 10 ellen hajtó olaszok?

50. perc: Benzema 17 méterről kapásból próbálkozott, akadt dolga a labdaszedő gyerkőcöknek.

47. perc: Govou sárga lapja az első említésre méltó esemény a második játékrészben. Nem sok.

Mintha nem is a túlélésért játszanának a csapatok, alig erőltetik meg magukat. A franciák az olaszok segítségére siettek: Abidal összehozott egy tizenegyest és kiállítatta magát. Sovány talján előny, de mi lesz, ha a románok gólt rúgnak a hollandoknak?

45+3. perc: Chiellini is besárgul.

45. perc: Pirlo buktatja Benzemát, sárga lappal bűnhődik, ráadásul a negyeddöntőt is kihagyja, ha továbbjutnak a taljánok.

44. perc: Grosso 18 méterről kiváló technikával csavarja el a labdát a sorfal mellett - a labda a kapufán csattan.

Toni kiharcolt ugyan egy 11-est, ám több gólt is rúghatott volna az első félidőben

38. perc: Benzema és Henry állt a labda mögé egy 26 méteres szabadrúgásnál. Előbbi nem tiszteli a kort, maga vállalkozik lövésre - a sorfalt találta telibe. Inkább hagyta volna Henrynak.

Nyilas István: a büntető teljesen jogos volt, amit kedvenc csapatom, a Milan karmestere nagyon magabiztos rúgott. Az olaszok eldönthették volna a meccset, mert jó 10 percig padlón voltak a franciák, de a jobbnál jobb helyzeteket is elpuskázták.

34. perc: Henrynak sem kell nagy terület, hogy helyzetbe kerüljön. A franciák csapatkapitánya faképnél hagyja védőjét, majd 16 méterről, éles szögből alig lő a jobb kapufa mellé.

31. perc: Toni csak magát kárhoztathatja, hogy még nem 2-0. pedig a nehezét megcsinálta, lefordult védőjéről, de 7 méterről mellétrafált.

29. perc: Toni zseniális mozdulattal, sarokkal pörget 8 méterről, a labda alig pörög mellé.

28. perc: Perrotta duplázhatná meg az olaszok előnyét, ám középről, 20 méterről nem találja el a kaput.

26. perc: a csere cseréje: Nasri még meg sem melegedett, máris ülhet vissza a kispadra. Boumsong érkezik.

25. perc: GÓL! Pirlo a jobb felső sarokba vágja a 11-est 0-1.

A kép csalóka: pirlo 11-ese után a franciáknak állt égnek a haja

24. perc: Abidal kaszálja el Tonit a 16-oson belül. Büntetőt kapnak az olaszok, a védőt kiállítják.

21. perc: Perrotta kerülhetett volna helyzetbe, he leveszi Pirlo átadását.

18. perc: Evra kap sárga lapot Cassano buktatásáért.

A meccs kulcsjelenete: Abidal buktatja Tonit

15. perc: Govou kavart a jobbszélen, ám nem jutott lövésig, túlszínezte a támadást.

11. perc: Panucci fejesét Makelele térdeli ki a gólvonalról.

Nyilas István: Két hatalmas helyzete volt eddig az olaszoknak. Toninak a kapuig kellett volna gyalogolnia, kosaras nyeleven szólva be kellett volna zsákolnia a labdát. Ribery sérülése súlyosnak tűnik, így talán könnyebb lesz az általam favorizált olaszoknak.

10. perc: Ribery számára vége a meccsnek. A hordágyon levitt játékmestert Nasri váltja.

6. perc: ismét Ribery aktív: lövése most elsuhan a kapu előtt.

5. perc: Toni használja ki Abidal helyezkedési hibáját, ám az égimeszelő ahelyett, hogy a kapuig topogna, 16 méterről lő, a kapu mellé.

2. perc: Riberyé az első helyzet. A középpályás távoli lövése egy olasz védőről pattan szögletre.

A Memphis Kávézó és a delmagyar.hu közös EB klubjában (Szeged Plaza) a kontinensbajnokság ideje alatt óriás kivetítőn követhetik nyomon a meccseket. A ma esti mérkőzésen Nyilas István az SZTE-SZEDEÁK férfi kosárlabdacsapatának edzője lesz a vendégünk.

A "halálcsoportban" kedd este eldől, melyik szupercsapatnak - a vb-címvédő olasz, avagy a legutóbb vb-ezüstérmes francia válogatottnak, netán egyszerre mindkettőnek - kell szembesülnie a "halálos ítélettel", vagyis azzal, hogy kiesett.

Ribery (balról) és Henry kulcsfigura lehet a világbajnok elleni fellépésen

A két favorit csak egy-egy pontot szerzett együttes közül egyiknek biztos búcsúznia kell, mi több: a másik mérkőzésnek - a 6 pontjukkal már mindenképpen csoportelső és már a nyolc között levő hollandok, illetve a két ikszükkel 2 pontos románok meccsének - függvényében még az is lehet, hogy mindkét gárda elköszön az idei kontinentális csúcstalálkozótól.

A "végzetes rangadó" szereplői közül a franciáknál várhatóan kimarad az amúgy sem fiatal védelem korábbi két alapembere, Thuram és Sagnol, a középpályán ugyanakkor öregített volna Domenech, de végül nem szerepeltetheti a sérüléséből felépülni nem tudó Vieirát.

Nem kizárt viszont, hogy az eddigi egyszemélyes csatársor módosul: Henry alighanem társat kap Benzema személyében. Domenech úgy véli, "Fantasztikus lehetőség előtt állunk. Azt nem állíthatom, hogy győzünk, de azt igen, hogy harcolni fogunk. A játékosok számára eljött a végső bizonyítás ideje."

A Bayern München két sztárja Ribery és Luca Toni játékos cívódása: ki a jobb?.

Donadoni eleinte úgy fogalmazott, hogy a románok elleni kezdőtizenegyet küldi pályára, hétfőn viszont olyan hírek szivárogtak ki az olaszok amúgy hermetikusan zárt edzőközpontjából, hogy Del Piero és Pirlo is kikerül a csapatból, ellenben visszatér Gattuso és Ambrosini. Mi kételkedünk, de csak este kapunk választ.

Még talány, hogy kinek szavaz bizalmat Donadoni a franciák elleni mérkőzésen

A történelem egyébként nem az olaszok mellett szól, Itália az elmúlt három évtizedben rendre alulmaradt, vagy legfeljebb döntetlenre futotta erejéből a franciákkal szemben, az egyetlen kivétel a 2006-os összecsapás.

• 2. theseus 2008. június 18. 17:19
    „Ez nagy mák volt. A csatárok gólképtelenek, Inzaghi továbbra is hiányzik.”
  • 1. Chris 2008. június 17. 20:47
    „Sziasztok !
    Szerintem Olaszország, most fogja másodszor is megverni, hatalmas ellenfelét Franciországot :)
    Sok sikert kívánok ez úton Olaszországnak! Nagy kalappal =)”

Euro 2008: Lengyelország-Horvátország 0-1

A lengyeleknek gólokkal kellett volna nyerniük a csoportelső horvátok ellen a továbbjutáshoz. Ehhez… Tovább olvasom