2019. 02. 21. csütörtök - Eleonóra 0°C | 12°C Még több cikk.

Euro 2008: Hollandia-Olaszország 3-0

A halálcsoport eddig az olaszok számára végzetes: a hollandok magabiztosan, 3-0-ra nyertek a világbajnokok ellen. Toniékra nehéz feladat vár a továbbiakban. VIDEÓVAL
C csoport, 1. forduló: Hollandia-Olaszország 3-0 (2-0)
Bern, Stade de Suisse, 20.45 óra. Vezeti: Fröjdfeldt (svéd)

Hollandia: van der Sar - Ooijer, Boulahrouz, Mathijsen, van Bronckhorst - de Jong, Engelaar - Kuyt, van der Vaart, Sneijder - van Nistelrooy.

Olaszország: Buffon - Panucci, Barzagli, Materazzi, Zambrotta - Pirlo - Gattuso, Ambrosini - Camoranesi, Di Natale - Toni.

Gól: van Nistelrooy a 26., Sneijder a 32., van Bronckhorst a 80. percben.

A hollandokat ezen az estén nem lehetett megverni. Az olaszok gyengén kezdtek, de ez rájuk jellemző: még simán továbbjuthatnak. Lehet, hogy az Oranjénél pont az erős kezdés okoz majd gondot, elfáradhatnak a végére - jövendöli a kiváló jósnak bizonyult Kutasi László.

Marco van Basten öröme érhető: csapata gálázva nyert a világbajnok ellen

90+3. perc. Toni visszagurít, Ambrosini lő: szöglet. Del Piero beadja, de itt nem lesz olasz szépítés.

88. perc. van Persie cikázott át a már teljesen reményvesztett olasz védelmen, de balról, bal külsővel a kapu mellé lőtt.

82. perc. Affellay nem is lazsál, laza biciklicselek után durrantja rá: a labda súrolja a felső lécet.

81.perc. Affellay a pályán, a gólpasszt adó Kuyt helyén.

80. perc. GÓL! Holland kontra: már Kuyt gólt lőhetett volna, de Buffon még védett. A Liverpool csatára visszaíveli a labdát, van Bronckhorst bólint. 3-0.

79.perc. Pirlo szabadrúgását védi nagy bravúrral.

78. perc. Újabb talján ziccer: Grosso közeli lövését van der Sar fogja, a kipattanót kivágják.

A szurkoló szava

Lionel: "Nah. Nem volt les."
77. perc. A holland Vieira, Engelaar tolja kapura a labdát.

77. perc. Heitinga rombol tovább Boulahrouz cseréjeként.

76.perc. Toni ziccerben: miért akarja átemelni a 197 centis holland cerberust? Sosem tudjuk meg. Luca ezt Münchenben belőtte volna, lehet, ott sört kap utána.

Les volt, vagy nem volt les? Van Nistelrooy találata a holland-olasz Eb-meccsen.

75.perc. Mit keres ez a jóllakott, tejfölszőke óvodás a pálya szélén? Ja, nem: ez Cassano. Ő is beszáll, Camoranesi helyett.

71. perc. van Nistelrooy többet nem fut lesre - megteheti helyette cseréje, van Persie.

70. perc. Del Piero újra itt van: megint lő. Mellé.

Joey: "2008-at írunk, a technika fejlett, miért nem lehet olyat csinálni, hogy az adott kétes helyzet után a bíró visszanézi videón az esetet és azután dönt véglegesen???"
69. perc. van der Vaart lőtt fölé szabadrúgásból. A fejkendős Buffon - aki úgy néz ki, mintha a Karib-tenger kalózának öltözött volna a farsangon - nem jön zavarba.

65. perc. Del Piero nem melegített sokáig a pályán: 16-ról tüzel belsővel, de van der Sar.

64. perc. Jön is Del Piero: Di Natale máma már nem szenved tovább.

64. perc. Pirlo teker kapura messziről: van der Sar beadásra számított, nagy meglátás. De nem ér sokat most.

60.perc. Toni vérszegény kísérlete balról, ballal. Erős, csak rövid a lövés: alig csordogál el a kapuig.

58. perc. Visszahúzásért sárgával büntetik de Jongot.

55. perc. Grosso lép pályára Materazzi helyett. Ez szerkezeti átalakulást eredményez: Panucci húzódik középre, Grosso balra, Zambrotta jobbra.

54. perc. Zambrotta csen labdát Kuyttől az alapvonalnál, visszahúzza a holland kapu felé, s jobbal, éles szögből lő. Messze elkerüli a kaput a kísérlet.

51. perc. Gattuso kapott sárgát.

Virul a tulipán a berni éjszakában: van Basten fiai erőszakos, magabiztos játékkal 2-0-ra vezetnek a világbajnoki címvédő olaszok ellen. Harcosak, azonnal visszatámadnak, könnyen semlegesítik a talján támadókat, Nistelrooy pedig valahogy mindig ott sertepertél, ahol veszélyt okozhat. - Nem mondom, hogy nem rúgnak gólt az olaszok, de fordítani már nem tudnak. A hollandoknál igazi csapatjátékosok fociznak, ezzel vezetnek - vallja Kutasi László.

Sneijder pimasz gólt lőtt Buffonnak

45. perc. Di Natale lő 18-ról, kicsivel megy fölé a labda.

43. perc. van Nistelrooy ziccerben: van der Vaart óriási passzát azonban a balra vetődő Buffon lábába lövi.

- Az olaszok játéka egysíkú, csak Tonira ívelik fel a labdát. A hollandok viszont potenciális életveszélyt jelentenek: az olaszoknak jönniük kell előre, így szabadon kontrázhatnak. Távolról pedig mind Sneijder, mind van der Vaart remekül lő - értékel Kutasi László.

35. perc. Gianluca Zambrotta sárga lapot kapott, miután elbánt Kuyttel.

B.T.: "Egy világbajnok még barátságos meccsen sem engedheti meg magának, h egy jóval gyengébb csapattól kikapjanak..."
33.perc. Di Natale puszilja meg a labdát messziről: van der Sarról először kipattan, másodszor fogja a játékszert.

32.perc. GÓL! Sneijder pöcköl be 4 méterről egy jobbról visszafejelt labdát. Kuyt fejelt középre, Sneijder pedig az ötösről a bal sarokba lőtt. Bajban az olaszok. 2-0.

31. perc. Pirlo szögletét a gólvonalról menti van Bronckhorst.

26.perc. Luca Toni sárgát kap, reklamált. Velünk együtt.

van Nistelrooy nyitotta meg a gólok sorát

26.perc. GÓL! van Nistelrooy piszkál bele egy középre lőtt labdába négy méterről. Kutasi Lászlóval együtt lesnek látjuk, de Fröjdfeldt megadja. Nistelrooy lelkiismerete sem tiszta: gólöröme közben végig az asszisztenst nézi. 1-0.

24. perc. Materazzi ment van Nistelrooy elől az ötösről - csúsztatása még Buffon kapujára is veszélyes. Szöglet, de nincs veszély belőle.

23. perc. Pirlo ismét Toni fejére íveli az olasz szabadrúgást - még a talján óriás sem volt azonban elég magas ehhez. Kirúgás.

19. perc. Sneijder kapásból 18-ről, ballal: méterrel fölé.

17. perc. van Nistelrooy lép ki a védők közül, elhúzza Buffon mellett is...de lendületet veszít, nem tud kapura fordulni 7 méterre a kaputól. Ha elesik, 11-es.

15. perc. van Nistelrooy passz helyett a lövést választja - nem jól tette.

Holland pressing, olasz defenzíva az első negyedórában. Viva, Catenaccio! - Nagyon ikszes mérkőzés, de szerintem a hollandok bedarálják őket - véli Kutasi László.

12. perc. Gattuso emeli be - mit ad isten, Toni fejét keresve -, a címzett bólintása messze elkerüli a kaput.

11. van der Vaart tüzel, Buffonnak haja se rebben.

4. perc. Di Natale meglógott védője elöl, betör a tizenhatoson belülre a jobbösszekötő helyén, ám beadása kicsit mély Toninak.

2. perc. Ambrosini még az öltözőben maradhatott: hibája után Buffonnak kellett felvennie a labdát van Nistelrooy elől.

- Nem lepődnék meg, ha döntetlen születne, vagy egygólos holland győzelem. Náluk ugyanis több a góllövő játékos, az olaszokat nem érzem átütőnek - mondja Kutasi László.

Mindkét szövetségi kapitány szolgált néhány meglepetéssel a kezdőcsapatok kihirdetésekor: a hollandoknál az eredeti keretből kimaradt, majd Babel sérülése miatt mégis bekerült Boulahrouz rögtön a kezdők között találta magát, a biztosabbnak tűnő Heitinga helyett. Az olaszoknál De Rossi kimaradása - helyette Ambrosini kap lehetőséget - számít váratlannak.

A Memphis Kávézó és a delmagyar.hu közös EB klubjában (Szeged Pláza) a kontinensbajnokság ideje alatt óriás kivetítőn követhetik nyomon a meccseket. A ma esti mérkőzésen a szegedi labdarúgás egyik ikonja, a Kaszás-féle csapat egykori kitűnősége, Kutasi László lesz a vendégünk.

Bernben a világbajnok Olaszország is a bemutatkozásra készül, s bár sokáig úgy tűnt, hogy „kísérleti" védelemmel áll ki majd Hollandia ellen, Cannavaro elvesztése után valószínűsíthető, hogy Roberto Donadoni számíthat majd a jobb oldalon első számú alternatívának szánt Panucci játékára. A középpályán és a támadásban olasz részről minden a legnagyobb rendben.

Roberto Donadoninak, az olasz válogatott szövetségi kapitányának ki kell jelölnie a nemzeti csapat új kapitányát, hiszen eredetileg Fabio Cannavaro vezette volna ki az azzurrikat, de az aranylabdás védő hétfőn megsérült.

Valószínűleg Buffon viselheti a csapatkapitányi karszalagot

Alapesetben az itáliai nemzeti együttesben a legtöbb válogatottsággal rendelkező játékos kapja meg ezt a kitüntetést, és erre így a Juventus csatárának van a legnagyobb esélye, hiszen eddig nyolcvanhat alkalommal viselte a címeres mezt.

Apró szépséghiba, hogy Donadoni nem feltétlenül kezdőként számít a támadóra, így könnyen elképzelhető az is, hogy a rangsorban a második, Gianluigi Buffon kapja a karszalagot.

A hórihorgas kapusnak egyébként eddig nyolcvankét válogatottság fűződik a nevéhez, és Del Piero esetleges mellőzése esetén őt érhetné a megtisztelteés, hogy kivezesse az olasz válogatottat a hollandok ellen hétfőn.

Nem úgy a hollandoknál. Először Van Persie sérülése adott okot a homlokráncolásra, ám azóta Babel végleges kiesése, és Robben húzódása is nehezítette Marco van Basten dolgát. Pláne a baloldalon nagy a probléma, hisz Babel és Robben is ott játszott (volna).

A tavaly november óta veretlen - akkor Minszkben a fehéroroszok győztek 2-1-re - narancsmezeseknek van több törleszteni valójuk. 2000-ben Toldo és a szerencse kéz a kézben ejtette ki az akkor házigazda Rijkaard-legénységet, míg a két csapat legutóbbi találkozója Amszterdamban olasz díszfelvonulással zárult, 2005 őszén az azzurrók könnyed 3-1-el távoztak az Arenából.

• 10. Lionel 2008. június 10. 12:31
    „A bíró jól döntött. Érdekes, hogy a félidőben ezt egy aktív bíró telefonon meg is erősítette az m1-en. Mivel saját csapattársa (a kapus) ,,inaktiválta" a játékost, így az annak tekinthető, mintha saját magától hagyta volna el a játékteret. Ismerve a mediterrán országok sporton felüli színészi képességeit, úgy gondolom jó döntés volt; hisz ezzel is vissza lehetne élni. Ha neccesnek tűnik a támadás ,,véletlenül" nekimegyek, ráugrom, pofán csapom a saját csapattársam, aki szépen elterülve a földön megkérdőjelezhetővé teszi az utána jövő les/nemles gólt...”
  • 9. p.l.england 2008. június 10. 11:24
    „A biró jól döntött, egyértelmű kontakt volt Buffon és védője közt.
    Egri Viktor hozta a formáját csak az állitólagos lesről és a hiányzó
    Cannavarórol beszélt.Közben Merci versenyzett Trabanttal és
    hiányzott két sérült Ferrari(Robben,Babel). Ettől függetlenül
    az olaszok a csoport második helyre jók lesznek és aztán lesz a
    spanyol végállomás.”
  • 8. theseus 2008. június 10. 11:10
    „Jók voltak a hollandok, de az eredmény túlzó. Iszonyatos pechjük volt végig az olaszoknak, a bíróval is, de a másik két gólnál is - nekik kimaradtak a ziccerek, utána meg rögtön jöttek a gólok a kontrákból. Egy kapussal és a bíróval voltak ma jobbak a hollandok, de az olaszok még továbbjuthatnak a csoportból.
    Egyébként Nesta is hiányzik a védelemből, nemcsak Cannavaro, a csatársorból pedig főleg Inzaghi, mint 4 évvel ezelőtt. Hiába tartják veteránnak, még mindig sokkal jobb di Natalénál. Ő lehet, hogy belőtt volna 1-2 ziccert. Lippi is jobb, mint Donadoni, de még összekaphatják magukat kékek.”
  • 7. B.T. 2008. június 10. 09:54
    „Az tény és való, h jobban játszottak a hollandok... Igazából nem tudom, h Donadoni mit keres a válogatott oldalán?! Amióta ő vezeti az olaszokat, nem igazán játszanak jól. Ugye a bizonyos magyarok elleni meccs is?! Egy világbajnok még barátságos meccsen sem engedheti meg magának, h egy jóval gyengébb csapattól kikapjanak... Az edzőváltás óta az olaszok játékában nincs semmi fantázia. Mintha vlmi kezdő emberkék lennének a csapatban.
    Azt meg nem értem, h ilyen szintű meccsekre miért nem lehet normális bírókat hozni??? Azért mégsem egy bajnokságról beszélünk!!
    Forza Italia!!!!”
  • 6. susezo 2008. június 10. 09:10
    „akkor miert nem futott vissza a palyara??eloszor a fejet fogta aztan sunyin belesett a palyara..semmi sem indokolta hogy ott fetrengjen...hejes volt a biro dontese .”
  • 5. Joey 2008. június 10. 08:32
    „Lionel - Miről beszélsz??? Van Nistelrooy akkora lesen ált csapattársával,hogy az nem igaz!!! Fatális tévedés volt a bíró részéről, hogy nem fújta be!!! Ezt a tényt Puhl Sándor is megerősítette! Jobbak voltak a hollandok,de ez lesgól teljesen rányomta a bélyegét a hátralévő időre!!! Az egész bírói delegációt elküldeném a vakok fa..ára , hogy egy ilyet meg lehet csinálni EB-n!!! Egyszerűen félelmetes, hogy lassan már 50 kamera nem lesz elég,hogy les volt, nem volt les, gól volt, nem volt gól...
    Sajnos be kell látni, hogy nem elég a 3 bíró, mert mindegyik mást lát!2008-at írunk, a technika fejlett, miért nem lehet olyat csinálni, hogy az adott kétes helyzet után a bíró visszanézi videón az esetet és azután dönt véglegesen???”
  • 4. Mónika21212121 2008. június 10. 08:28
    „:S:S:S akkora gusztustalan les volt, hogy az valami hihetetlen :@
    remélem összekapják Luca TOniék magukat:(”
  • 3. susezo 2008. június 10. 08:22
    „fotexdrukker viktor beegett rendesen,,,a szabalyokat se ismeri ...”
  • 2. Hurray 2008. június 10. 01:07
    „Szegeny olaszok! Pedig nekik szurkoltam..;(”
  • 1. Lionel 2008. június 09. 21:43
    „Nah. Nem volt les.”

Cristiano Ronaldo csak az Eb után dönt a sorsáról

Csak az Európa-bajnokság után dönt a sorsáról Cristiano Ronaldo, akinek a vezényletével 2–0-ra… Tovább olvasom