2019. 02. 22. péntek - Gerzson -3°C | 10°C Még több cikk.

Euro 2008: Hollandia-Románia 2-0

Csapjuk össze fapapucsunkat a hollandok dícséretére: nem sumákolták el a számukra tét nélküli utolsó csoportmeccsüket, legyőzték a románokat, így magukkal vitték Olaszországot a negyeddöntőbe. VIDEÓVAL

C-csoport, 3. forduló: Hollandia-Románia 2-0 (0-0)
Bern, Stade de Suisse. 20.45 óra. Vezeti: Massimo Busacca (svájci)

Hollandia: Stekelenburg - Boulahrouz, Bouma, Heitinga, De Cler - Robben, De Zeeuw, Afellay, Engelaar - van Persie, Huntelaar.

Románia: Lobont - Contra, Ghionea, Tamas, Rat - Cocis, Codrea, Nicolita, Chivu - Mutu, Niculae.

Gól: Huntelaar az 55., van Persie a 88. percben.

Narancsuralmi rendszer a C-csoportban: Hollandia mindhárom ellenfelét magabiztosan fektette két vállra, így hibátlanul jut a negyeddöntőbe, ahol a svédekkel vagy az oroszokkal mérkőzik majd. A románok játéka nyomokban sem tartalmazott semmit a korábbi kurázsiból, nem érdemeltek - s úgy látszott, nem is akarnak túlzottan - továbbjutást.

88. perc. GÓL! Persze, hogy van Persie: mellel vesz át egy remek keresztlabdát, s ballal, az ötös bal sarkáról, nagy erővel zúdítja a labdát Lobont hálójába. 2-0.

van Persie gólja minden kérdést eldöntött

83. perc. Dica jobbról tálal Mutu elé - ő azonban az egyik holland bekkbe bombáz.

83. perc. Vennegoor of Hesselink személyében pályára lép az EB leghosszabb nevű játékosa. Huntelaart váltja. A románoknál Petre jön Nicolita helyére.

78. perc. Chivu besárgul. Ha véletlenül továbbjutnának, nem játszhat a cséká.

77. perc. Afellay lő balról, 24 méterről. Nem olyan erős, hogy Lobont megizzadjon tőle.

72. perc. Codrea le, Dica be.

Kettő-null az olaszoknak, De Rossi szerencsés szabadrúgás-góljával. Ha a románok fordítani tudnak, mit sem ér. Egyelőre azonban ettől messze vagyunk, mint De Cler a Manchester Unitedtől. Keleti szomszédaink aranylábú fiai totál tanácstalanok.

62. perc. Robbent Kuyt váltja.

59. perc. A románok is változtatnak: Mariushelyett Daniel Niculae jön.

58. perc. Khalid Boulahrouz helyett Mario Melchiot lép pályára.

55.perc. GÓL! Huntelaar eredményes Engelaar jobb oldali beadásából: 5 méterről helyez a bal alsó sarokba. 1-0.

Huntelaar gólja adta meg a meccs alaphangját.

Nem rossz a meccs, de azért ráérünk észrevenni olyan finomságokat, mint például hogy van Basten, Robben és De Cler ugyanahhoz a fodrászhoz jár.

49. perc. van Persie remek indítást kap a román 16-oson belül, egy csellel becsapja Tamast, s 6 méterről lő – Lobont hatalmas bravúrral hárít.

Mutu nem sokat varázsolt a hollandok ellen

46. perc. Mutu minden helyzetből lő: majdnem 30 méterről gurít kapura. Meg kéne egyszer próbálnia a saját 16-osáról is.

Totális futball helyett totális tökölést mutatnak be az első félidőben a hollandok: két gyönyörű támadáson kívül nem tudnak felmutatni semmit. A románoknak nem kellene sok, hogy begyalogoljanak a negyeddöntőbe.

44. perc. Rat gurít vissza az alapvonal mellől, balról: az érkező Codrea 15-ről csúnyán fölé bombáz. Hatalmas helyzet volt.

5/0, illetve 6/1. Nem lottószámok ezek: a hollandok és a románok kapura tartó lövéseit jelzi az első mutató - a második pedig, hogy ezekből hány találta el a ketrecet. Nem fognak majd büszkélkedni e számokkal az unokáknak.

39. perc. Most nagy román helyzet: Mutu játssza a labdát Cocis elé, aki estében lő a 16-os vonaláról a bal kapufa fölé.

Vérmes reményekkel szálltak harcba a románok

37. perc. Újabb holland varázslat: De Zeuw passzol Huntelaarhoz, aki 15 méterre a kaputól, háttal állva pörgeti tovább a labdát az érkező Robbenhez, aki közelről mellé gurít.

34. perc. Contra távoli lökete csak a reklámtáblákra veszélyes, jócskán elkerüli a kaput.

32. perc. Afellay lukpasszával Boulahrouz tör be a román védők közé jobbról, visszagurít, Huntelaar kapásból kicsivel lő fölé 11-ről.

30. perc. Mutu zseniális testcsele Bouma mellett: lövése 23-ról alig kerüli el a bal kapufát.

A legnagyobb izgalmak egyelőre nem itt, hanem Zürichben, az olasz-francia meccsen történnek: Abidal kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, majd az itáliaiak meg is szerezték a vezetést, Pirlo 11-esével. A hollandok mögött tehát egyelőre az olaszok a továbbjutók.

27. perc. A legaktívabb hollandus, Engelaar ad be balról: van Persie nem véletlenül nem a fejjátékáról híres.

24. perc. Mutu fordul kapura Bouma mellett a holland ötös jobb sarkán, ám lövése elzúg keresztbe.

19. perc. Engelaar ível a román ötös bal sarkán helyezkedő van Persiehez, de labdája magas.

14. perc Bátor fiú Chivu: Engelaar 18 méteres lövését combbelsővel blokkolja.

12. perc. Van Persie elérhetetlennek tűnő indítást fut be a jobb oldalon. Kár volt, beadása szóra sem érdemes.

8. perc. Chivu-szabad 27 méterről: jócskán fölé megy.

4.perc. Az első román helyzet: Chivu bal oldali beadása Niculaéig jut, ő a holland 16-os jobb sarkáról lő a bal kapufa mellé.

Van der Sar, Mathijsen, De Jong, Sneijder, van der Vaart, van Nistelrooy - nem, ez nem a holland kezdő: 6 standard játékosát is pihenteti van Basten. Kérem, ez azért tényleg a holland B.

Az eddigi román-holland összecsapások eredménysorát figyelembe véve kevés esélye lenne Victor Piturca együttesének, a hollandok ugyanis tízből hat mérkőzést megnyertek, hármon döntetlent értek el, és csak egyszer kaptak ki.

Korai öröm? Csak a hollandok elleni mérkőzés után derül ki, hogy idő előtt vigadtak-e a románok

Az egyetlen román siker a legutóbbi összecsapáson, tavaly október 13-án Constantában született, akkor 1-0 volt az eredmény a hazaiak javára. Az ő oldalukra billentheti a mérleg nyelvét, hogy az Eb-selejtezős sorozatban idegenben sem kaptak ki aktuális riválisuktól - 0-0 volt Rotterdamban -, ráadásul bízhatnak abban is, hogy a már továbbjutott hollandok minden ellentétes értelmű nyilatkozatukkal szemben ezúttal nem fognak teljes erőbedobással küzdeni.

„Amikor előzetesen az esélyeket néztük, azt fogalmaztuk meg célként, hogy az olaszoktól és a franciáktól ne kapjunk ki, a hollandokat pedig győzzük le. Megvertük őket a selejtezőben, úgy gondoltuk, megtehetjük ezt ismét" - mondta a védő Cosmin Contra.

Az sem elképzelhetetlen, hogy a hollandok - ha már erre lehetőségük nyílik - kiejtik az olaszokat és a franciákat, még akkor is, ha ennek ellentmondani látszik a szövetségi kapitány Marco van Basten. "Nagyon jó, hogy továbbjutottunk, ezzel együtt továbbra is a lehető legjobb teljesítményt szeretnénk nyújtani" - mondta.

A hollandok számára tétnélküli a csoport zárómérkőzése

Román újságírók mindenesetre megfogalmazták, mit szeretnének: a keddi ellenfél vasárnapi edzésén feltűnve zászló- és pólófeliratokon hollandul azt kérték: "hagyjatok nyerni bennünket".

• 1. Novák János 2008. június 17. 18:39
    „Ezt a dolgot undorítónak találom,hogy a román ujságirok hollandul megfogalamzott kérésüket feliratozzák,miszerint hagyjatok nyerni benünket.Ocsmány sportszerütlen ország a Román.”

Klasnic történelmet írt

Ivan Klacnic történelmi írt a Horvátország - Lengyelország Európa-bajnoki találkozón. A horvát… Tovább olvasom