2019. 02. 17. vasárnap - Donát -2°C | 12°C Még több cikk.

Euro 2008: Németország-Lengyelország 2-0

A végső győzelemre is esélyesnek tartott Németország Podolski duplájával magabiztosan verte a lengyeleket a B-csoport esti mérkőzésén. VIDEÓVAL
B csoport, 1. forduló: Németország-Lengyelország 2-0 (1-0)
Klagenfurt, Wörthersee Stadion, 20:45 vezeti: Övrebö (norvég)

Németország: Lehmann - Lahm, Mertesacker, Metzelder, Jansen - Frings, Ballack - C. Fritz, Podolski- Klose, Gomez.

Lengyelország: Boruc - Wasilewski, J. Bak, Mi. Zewlakow, Golanski - Lewandowski, Dudka - Lobodzinski, Krzynowek - Zurawski - Smolarek.

Gól: Podolski a 20. és 72. percben.

Szó sem volt német erőfutballról, a germánok tetszetősen, pontosan járatták a labdát és Podolski révén szép gólokat szereztek. Ballack és Klose is igazolta klasszisát, de kérdés, hogy a lengyeleknél jóval erősebb csapatok ellen mire megy majd a nationalelf. A kezdés mindenesetre bizakodásra adhat okot a német foci kedvelőinek.

85. perc. Hitzlsperger életerős lövése alig megy fölé.

84. perc. Guerreiro keverget a jobb oldalon, középre kanyarint, s a ladba Lahmról majdnem bepattan. Lehmann megnyugodhat.

Klose a német csapat vezére volt a lengyelek ellen

77. perc. Klose ível balról az ötös magasságában: Frings azonban nem tudja átvenni a labdát, kipattan róla. Lehetett volna helyzet belőle.

75. perc. Golanski el is hagyja a pályát, Saganowski jön be. A németek is változtatnak, Gomezt Hitzlsperger váltja.

Podolski második gólja mestermunka volt

72.perc. GÓL! Podolski dupláz: Golanski hibájából Schweinsteiger szerez labdát, passzát Klose rosszul találja el, ám a labda a lengyel származású fiú elé pördül, a Bayern kiválósága kapásból tüzel a léc alá. 2-0.

Szóljon hozzá!

Kommentálja ön is az aktuális mérkőzéseket, és ha itt olvassa viszont a hozzászólását, akkor megnyerte a delmagyar.hu ajándékát. E-mail címén értesítjük a nyereményéről!
A mérkőzést követő nap 10 óráig beérkezett hozzászólások közül választjuk ki a legjobbat.
70. perc. Óriási német helyzet: Ballack léc alá tartó lövését tolja fölé Boruc.

67. perc. Schweinsteiger lő, Boruc véd.

64. perc. Cserélnek a lengyelek, Lobodzinski helyett Piszczek rohamoz tovább.

63. perc. Schweinsteiger kap sárgát.

60. perc. Lewandowski rúgja fel Podolskit: sárga lap jár érte.

- A második féidő eddig a lengyeleké, veszélyes eredmény ez az 1-0 - mondja Petrovics Kálmán. Smolarek mintha csak e mondaton buzdulna fel: rúg egy lesgólt.

59. perc. Guerreiro spiccel, élesen lövi be jobbról, Mertesacker szögletre ment. Tisztáznak a németek.

55 .perc. Az EB legszőkébb futballistája, Schweinsteiger a pályán, Fritzet váltja.

55. perc. Krzynowek lő mellé ballal.

47. perc. Frings ível a kapu elé, Ballack combbal veszélyeztet. Kirúgás.

46. perc. Csere: az echte lengyel Guerreiro lép pályára Zurawski helyett.

Úgy fest, Gary Linekernek megint igaza lesz: a foci olyan sportág, amiben mindig a németek nyernek. Az EB eddigi legmagabiztosabb produkcióját nyújtva, megérdemelten vezetnek a germánok. A lengyelek kicsit zavarban vannak, de küzdenek érzéseikkel - és a németekkel. - Jó, lüktető, nézhető mérkőzés. Szimpatikus a kemény, hajtós foci. Vannak benne fordulatok, ilyen találkozókat élvezet követni - ismeri el az első játékrész végén Petrovics Kálmán.

45+2. perc. Lewandowski lövése zárja a félidőt.

39. perc. Smolarek kap sárgát - bár Övrebö először a pirosat veszi elő. Aztán kapkodva dugja el farzsebébe.

38. perc. Most Fritz robog a szélen. Begurít, Klose lövése alig megy mellé. Beenhakker egyre szigorúbban néz. Ha hozzávesszük, hogy úgy néz ki, mint a Mátrix Smith ügynöke hetvenévesen, ez semmiképpen nem jó jel.

36. perc. Zurawski az egyenlítés kapujában: Lobodzinski megveri a jobboldalon Jansent, s visszagurít, a lengyel ék pedig 11-ről alig gurít a bal kapufa mellé.

31. perc. Podolski húz el a baloldalon, centerezését azonban a lengyelek kifejelik.

28. perc. Lobodzinski nem adja fel: jobbról, éles szögből sercinti rá a labdát, Lehmann résen.

- Érdekes, kemény meccs, a németek jóval szervezettebbek. Nem is láttam még igazi lengyel helyzetet - értékel az első félidő közepén Petrovics Kálmán, a Démász Szeged Vízisport Egyesület klubigazgatója, aki párhuzamot fedezett fel önmaga és a germánok között: ugyanolyan hajtósak, mint ő volt kajakosként.

20. perc. GÓL! Klose második passza már ért is valamit: Gomez ugratta ki a leshatáron Klosét, aki önzetlenül középre gurít, Podolski pedig higgadtan befejez. A lengyel védők megírhatnák a világ legrövidebb könyvét: "Mi és a lescsapda". 1-0.

Podolski Klose passzát váltotta gólra

15. perc. Smolarek ugratja ki Zurawskit, Lehmann kifutva tisztáz.

9. perc. Lobodzinski beadása surran el a 11-es pont magasságában.

5. perc. Ajtó-ablak ziccer a németek előtt: a lengyelek lesre állítottak, ám Klose kilépett, s kapura vezeti a labdát. Nem lő, passzol: Gomeznek viszont hosszú, mellécsorog a labda.

1. perc. Nincs tapogatózás: a lengyelek ballábas középpályása, Krzynowek durrant fölé 15-ről.

A Memphis Kávézó és a delmagyar.hu közös EB klubjában (Szeged Pláza) a kontinensbajnokság ideje alatt óriás kivetítőn követhetik nyomon a meccseket. A ma esti mérkőzésen Petrovics Kálmán a Démász Szeged Vízisport Egyesület klubigazgatója lesz a vendégünk, akivel nemcsak a meccsről, de a sikeres szegedi kajak-kenu Világkupáról is beszélgetünk.

A 2000-es és a 2004-es tornán egyaránt már a csoportkörben vérzett el a német csapat, méghozzá úgy, hogy egyetlen mérkőzést sem tudott megnyerni. Utoljára 1996-ban, a csehek elleni döntő után fogadhatták az ellen gratulációját.

Joachim Löw szövetségi edző ugyanakkor óvatosságra intett
 Joachim Löw, a németek szövetségi edzője óvatosságra intett

„Izgatottan várjuk a rajtot, nyilvánvaló, hogy véget szeretnék vetni a rossz sorozatunknak, a győzelmet persze sohasem lehet előre megígérni" - magyarázta Michael Ballack. A Chelsea középpályása ehhez még hozzátette: nagyon kemény munkával jutottak ki az Eb-re, amelyen csak akkor lehetnek sikeresek, ha elszántan és jó értelemben vett agresszivitással futballoznak.

A nyitányon egyértelműen Ballackék számítanak esélyesnek, ráadásul a németek még soha nem kaptak ki a lengyelektől - az örökmérleg szempontjukból 11 győzelem és négy döntetlen. Joachim Löw szövetségi edző ugyanakkor óvatosságra intett, és arra emlékeztetett, hogy a 2006-os világbajnokságon is csak nehezen és némi szerencsével jött össze a győzelem a lengyelek ellen. „Nagyon megnehezítették a dolgunkat, és Leo Beenhakker irányításával azóta még jobbak lettek" - így Lőw.

Lengyelország válogatottja a selejtezőkön mutatott kiváló teljesítményére - arra, hogy többek között Portugáliát is megelőzve végzett a csoportja élen - alapozva bizakodóan várja az Eb rajtját. „A németekkel szemben is a saját játékunkat igyekszünk játszani. A labdarúgók kipihentek, feszültségnek nyoma sincs - várjuk a nagy kihívást" - mondta Beenhakker, aki a sérült Jakub Blaszczykowski helyére a Hertha BSC-ben légióskodó Lukasz Piszczeket jelölte a keretbe, a hátát fájlaló Tomasz Kuszczakot pedig Wojciech Kowalewskivel pótolta.

Löwnek sérülés miatt nem fáj a feje, azt viszont még mindig nem döntötte el, hogy a lengyel születésű Mioroslav Klose mellett Lukas Podolskit vagy Mario Gomezt szerepeltesse-e csatárként a vasárnap Klagenfurtban.

• 1. theseus 2008. június 10. 11:17
    „Ezzel a németek lényegében már tovább is jutottak, és ezzel a teljesítménnyel tényleg esélyesek a végső győzelemre. Szerintem nemcsak magabiztosan játszottak, de látványosan is. Kiváncsi vagyok, hogy egy jobb csapat ellen is ekkora fölényben lesznek-e. A lengyelek most teljesen alárendelt szerepet játszottak, pedig az eddigi eredményeik alapján ők is jó csapatnak számítanak.”