F-CSOPORT

2021.06.19. 14:37

Csodálatos játékkal döntetlent játszott Magyarország a világbajnok franciák ellen

A magyar labdarúgó-válogatott Fiola Attila góljával az első félidő hajrájában megszerezte a vezetést a világbajnok franciák ellen az Eb F-csoportjának 2. fordulójában. Antoine Griezmann a második félidőben egyenlített, de több gól már nem született, így hatalmas bravúrt bemutatva a magyar csapat ikszelt a világbajnok franciákkal.

A magyar csapat tagjai köszöntik a szurkolókat a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában játszott Magyarország - Franciaország mérkõzés végén a Puskás Arénában 2021. június 19-én. A társházigazda magyar válogatott 1-1-es döntetlent játszott a világbajnok francia csapattal.

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

F-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Magyarország: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Kleinheisler (Lovrencsics G., 84.), Schäfer (Cseri, 75.), Fiola – Szalai Á. (Nikolics N., 26.), Sallai R. Szövetségi kapitány:    Marco Rossi

Franciaország:Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Digne – P. Pogba (Tolisso, 76.), Kanté, Rabiot (O. Dembélé, 57., Lemar, 87.) – Griezmann – Benzema (Giroud, 76.), Mbappé. Szövetségi kapitány:Didier Deschamps

Gólszerző: Fiola (45+2.), ill. Griezmann (66)

AZ ELSŐ FÉLIDŐRŐL

35 Celsius-fokos hőség, és amerre a szem ellát magyar szurkolók mindenütt Budapest utcáin és a stadionban is (azért érkezett 5 700 vendégszurkoló is). Túlzás nélkül állíthatjuk, minden szempontból perzselő hangulatban kezdődött a világbajnok franciák elleni Eb-csoportmeccsünk.

A portugálok elleni kezdőcsapathoz képest egy helyen változtatott Marco Rossi, a mieink szövetségi kapitánya: a Fraditól távozó Lovrencsics Gergő helyére a francia nemzetiségű, a magyar válogatottban 13. alkalommal szereplő, fehérvári Loic Nego került be. A másik fontos változás, hogy az első meccs óta csökkent a magyar keret létszáma, 26-ró, 25-re, ugyanis a térdsérüléssel bajlódó Gazdag Dániel elhagyta a csapatot. Kalmár Zsolt, Szoboszlai Dominik és Hangya Szilveszter után ő már a negyedik játékos, aki sérülés miatt esett ki a keretből... A franciáknál, a németek elleni 1–0-s győzelemhez képest a kisebb sérüléssel bajlódó Bayern-bekk, Lucas Hernandez helyére az Everton balhátvédje, Lucas Digne került.

Már csak a két változtatás, az, újonnan bekerülők klubjai is mutatják a két csapat közti hatalmas különbséget, viszont ebből a különbségből a pályán az első tíz percben vajmi kevés látszott. A mieink nagyon bátran kezdtek, már az 5. percben sikerült egy szabadrúgást kiharcolni a bal oldalon, de Sallai Roland beíveléséből nem alakult ki helyzet, Botka Endre eltűnt a védők szorításában, de a játékvezetői stáb nem látott szabálytalanságot, és Botka sem reklamált, igaz lent maradt és ápolni is kellett.

A mieink a folytatásban is támadásban is maradtak, és Benjamin Pavard például kétszer is csak szabálytalanság árán tudta megakasztani a magyar támadást, a második után járt is a jogos sárga. Ezután Kleinheisler László próbálkozhatott két beadással (a másodiknál szögletből): Szalai Ádám elöl Rapahel Varane mentett, Botka Endre fejéről pedig Hugo Lloris szedte le a labdát. A bal szélen előretoló Fiola Attila pedig a Barca-sztár, a válogatottban sorozatban, megszakítás nélkül 50. meccsen játszó Antoine Griezmannal szemben próbált bedobni egy biciklicselt, akit Dider Deschamps szövetségi kapitány, a világ egyik legjobb játékosának nevezett a a pénteki sajtótájékoztatón.

Sallai Roland remekül játszott az első félidőben, ő adta a gólpasszt is Fiola Attilának (Fotó: Szabó Miklós)

Ezek az apró momentumok mutatták, harcos kedvű magyar csapat lépett pályára, amely nem bekkelésre rendezkedett be. Az első húsz percben csak egyszer kellett nagyot védenie Gulácsi Péternek, Karim Benzema lövésénél, de mint később kiderült, a Real csatára lesről lőtt.

A bevezetőben említett sorozatos sérüléshullám és balszerencse a meccsen is folytatódott, mert Szalai Ádámot már a 25. percben le kellett cserélni. Aztán a helyére beállt Nikolics Nemanját rögtön fejbe rúgták egy szabadrúgásból, őt is ápolni kellett de folytatni tudta.

Aztán volt azért egy kis szerencsén is az első félidőben, amikor Benzema senkitől sem zavartatva tíz méterről a kapu mellé lőtt, vagy amikor Kylian Mbappé egy cselsorozattal három védőnket is becsapta, de a labdát már nem találta el jól, így az elsuhant a kapunk előtt.

Nego is nagyot küzdött Mbappéékkal szemben(Fotó: Szabó Miklós)

Az első félidő hajrájában a franciák már egyértelműen Gulácsi kapuja elé szögezték a magyar csapatot, de a mieink állták a „sarat”, na meg a hőséget és a vendégek rohamait. Sőt, a félidő legvégén nekünk voltak helyzeteink!

Előbb egy bal oldali kontra során Sallai Roland találta telibe az akciót mellette kísérő Fiola Attilát, talán jobban jártunk volna, ha megjátssza az előretörő védőt. Viszont ami késik nem múlik: Nagy Ádám remek keresztlabdája után Sallai kényszerítőzött Fiolával, és a Fehérvár védője balról, az öt és feles sarka elöl jobbal a kapuba lőtt! Ez volt a második találata a válogatottban. 1-0

Szalai Ádámot sérülés miatt le kellett cserélni az első félidőben (Fotó: Szabó Miklós)

MÁSODIK FÉLIDŐ

Így 1–0-s magyar vezetésnél kezdődött a 2. félidő, mely során önkívületi állapotba került a lelátó népe, már a szünetben a büfénél is mindenki csak énekelt, a sorra kerülők rendelés helyett szelfiztek a büfésekkel, ölelkeztek, tapsoltak. Majd egy emberként zúgott a ria, ria Hungária a stadionban.

És az álom a második félidőben is folytatódott, egy darabig...

Gulácsi Péter előbb kivetődve húzott le egy labdát, majd az 50. válogatott meccsét játszó Nagy Ádám labdaszerzéséből kontrázhattunk is, de Nikolics nem tudta megjátszani az ezúttal is kiugrásra kész Fiolát.

Próbáltuk birtokolni a labdát, de azért a franciák is ott voltak a pályán. Griezmann mellé behoztak még egy világbajnok Barca-támadót, Ousmane Dembélét, aki rögtön egy kapufával vétette észre magát, majd Mbappé jobb oldali beadásánál Orbán nem tudta elrúgni a kissé mögé érkező labdát, amit Griezmann a kapunkba bombázott. 1–1

Viszont most nem estünk össze a gól után mint a portugálok ellen, a folytatásban is próbáltunk támadni és közben frissítettünk is. Míg a franciáknál a barcás Dembélé volt az első csere (a védekezőbb Juve-játékos, Adrien Rabiot helyére állt be), nálunk a mezőkövesdi Cseri Tamás váltotta a dunaszerdahelyi Schäfer Andrást...

A folytatásban gyűrték egymás a felek becsülettel, de újabb gól már nem született, így óriási bravúrral döntetlent játszott a magyar válogatott a 2018-ban világbajnok franciákkal.

Le a kalappal a fiúk előtt! Ezen a meccsen tényleg nagyon jó volt magyarnak lenni!

Borítókép: a magyar csapat tagjai köszöntik a szurkolókat a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának második fordulójában játszott Magyarország–Franciaország mérkőzés végén a Puskás Arénában 2021. június 19-én