Foci VB 2010

2010.06.13. 21:35

Beindult az oranje: Hollandia-Dánia 2-0

A második félidőben döntött Hollandia: egy öngólnak köszönhetően vezettek Sneijderék, majd Kuyt góljával el is dőlt a meccs. Nézze meg a gólokat.

Gyúrós István

Hollandia-Dánia 2-0 (0-0)
E csoport. Johannesburg, Soccer City, 80 ezer néző. Vezeti: Stephane Lannoy (francia)
Hollandia: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst – Van Bommel, De Jong (De Zeeuw, 89.) – Kuyt, Sneijder, Van der Vaart (Elia, 67.) – Van Persie (Afelay, 77.). Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk.
Dánia: Sörensen – L. Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen – Enevoldsen (Grönkjaer, 56.), C. Poulsen, Jörgensen – Rommedahl, Bendtner (Beckmann, 61.), Kahlenberg (Eriksen, 73.). Szövetségi kapitány: Martin Olsen.
Gólszerző: S. Poulsen (öngól, 46.), Kuyt (85.).

Bert van Marwijk, a holland válogatott szövetségi kapitánya: -Gyönyörű futballt szerettünk volna játszani, de nem mindig tudtuk megtartani a labdát. Néha azért észre lehetett venni, hogy milyen jók tudunk lenni.

Morten Olsen, a dán válogatott szövetségi kapitánya: - Ez olyan volt, mintha egy vödör hideg vizet öntöttek volna a fejünkre. Simon Poulsen az egyik legjobb játékosunk, nagyon szerencsétlen öngól volt, de a futballban előfordulnak ilyen dolgok.

93. perc: vége! A második félidőben nyert Hollandia!

90. perc: De Zeeuw is beszáll ünnepelni.

88. perc: majdnem 3-0. Kuyt beadását Afellay teszi kapura, ám a gólvonalról S. Poulsen kivágja a labdát.

Elia lövése után Kuyt a gólszerző.
85. perc: Kuyt! 2-0. Elia lépett ki remekül, elgurítot Sörensen mellett, ám a kapufát találta el. Szerencséjére a kipattanót Kuyt találta meg leghamarabb, és közelről az üres kapuba passzolta. Elia nevét vastag filccel írtuk fel magunknak.

82. perc: Robben egy hatalmas tapasszal a bal combján figyeli a meccset, nem fog beállni. Sneijder közben lő egyet, Agger válláról a felsőlécre pattan. Veszélyes volt.

77. perc: van Persie helyett Afellay jön.

73. perc: Eriksen jön Kahlenberg helyett. Van Bommel lövését védi Sörensen.

69. perc: a nemrég beálló Elia kavarta meg a dán védelmet. Az ő neve sajnos a holland-magyarról is ismerős lehet.

68. perc: Agger lő 35 méterről, jó, hogy elrugul Stekeleburgig.

63. perc: Kjaer kap sárgát. A delmagyar.hu-n szavazó olvasók 78 százaléka szerint holland sikert hoz a meccs. Eddig igazuk van.

61. perc: Bendtner ennyit bírt, Beckmann állt be a helyére.

59. perc: Van der Vaart trükkös lövését húzza le egy robinzonáddal Sörensen.

51. perc: megint az Arsenal hollandja, Sörensen nagy nehezen veszi el tőle a labdát.

48. perc: van Persie kap sárgát Kjaer elleni szabálytalansága miatt.

Poulsen öngólja.
46. perc: milyen kezdés! Öngól! Egyből letámadtak a hollandok, van Persie beadását S. Poulsen továbbítja saját hálójába Agger hátának segítségével. Röhejes fejes volt 1-0.

Úgy néz ki, ez a vb nem a gólzáporokról marad emlékezetes. Bár még van 45 perc, a 3-1-es tippünk kezd elgyengülni. Hol hagyta Hollandia a magyarok eleni játékát? Lehet, hogy most is a második félidőben ronnantanak?

45. perc: vége az első játékrésznek.

43. perc: van Persie húzogatott sokáig a dán 16-oson belül, majd mellé lő. Egy kamera bánja, a dánok nem.

Sok a küzdelem.

37. perc: le kell szögezni, jobbak a dánok: Kahlenberg lövését Stekelenburg tolja mellé.

34. perc: "közös" holland-dán kapuralövés után Kjaer lábáról a dán kapu fölé pattan a labda.

33. perc: "Legalább az első emberen menjen át" - mondta mindig a serdülőedzőm egy egy szabadrúgásnál. Sneijder most erre sem volt képes, belerúgja az első fehérmezesbe.

31. perc: 16 fokban játsszák a meccset Dél-Afrikában. Szegeden pedig a Sajtóház hőmérője 38 fokot mutat...

27. perc: az első nagy helyzet: Bendtnert találja meg Rommedahl az ötös vonalán, a hórihorgas csatár azonban mellébólint.

26. perc: továbbra is várjuk az első nagy helyzetet. Eddig kevésbé sziporkáznak a hollandok.

20. perc: mostmár ez is megvan, ám Van der Vaart próbálkozását blokkolják.

18. perc: Van der Wiel előrefutásai okozzák a legnagyobb zavart a dán védelemben. Lövés azonban továbbra sincs.

Sneijder és C. Poulsen párharca.

14. perc: Bendtner távolról tiszta Crouch. Kicsit utána nézve kiderült, az angol 201, a dán "csak" 192 centis.

10. perc: Kuyt lövését védi másodjára Sörensen. A vuvuzela után a Jabulani szidalmazása a második legunalmasabb dolgo a vb-n.

6. perc: Sneijder 38 méteres szabadrúgása száll fölé. Pedig a holland szövetségi kapitány szerint kedveznek nekik a Jabulani tulajdonságai, igaz, azt is lenyilatkozta, nem véletlen, hogy a lövések 90 százaléka fölé száll a vb-n.

4. perc: eddig a dánoknál van többet a labda, de jól zár a holland védelem.

2. perc: a Kuyt, Sneijder, Van der Vaart, Van Persie négyeshez talán csak az argentinoknak van hasonló támadósoruk.

1. perc: elkezdték.

13.29: Dánia már tizedik éve "Olsen bandája". A szövetségi kapitány ezzel a vb legrutinosabb szakembere sajtát csapata élén.

13.28: Robben azért leült a padra, de beszállni nem fog. Bár történtek már csodák.

13.24: közben az is eldőlt, hogy a vuvuzela lett az egyik legjobban gyűlölt szó számomra. Hátha betiltják.

13.22: bár eddigi tippjeimmel annyi pénzt sem nyertem a Tippmixen, hogy egy gömb fagyit vegyek, mégis újra megpróbálom: a hollandok a rájuk jellemző attraktív játékkal 3-1-re verik a hajrában szépítő dánokat.

13.17: megvannak a kezdők. Eldőlt, hogy hiába minden sérülés, a dán Bendtner a kezdőben kap helyet.

Az oranje az egyértelmű esélyes. Hiába hiányzik ugyanis az egyik legnagyobb sztár, Arjen Robben a rajton, a dánok ellen is toronymagas favoritok Sneijderék, pláne úgy, hogy az arsenalos Bendtner hiánya a dánoknak sokkal nagyobb vérveszteség, mint Robben a narancsosoknak. Ráadásul a hollandok 1938 óta nem vesztették el első meccsüket a vb-ken, és a felkészülésük is remekül sikerült - erre sajnos a magyarok is emlékezhetnek.

Hollandlecke a magyar válogatottnak.
Szintén nehezíti a dánok helyzetét, hogy Bendtner mellett kérdéses Jon Dahl Tomasson és Daniel Jensen - ők vasárnap könnyített edzésen vettek részt - valamint a térdproblémákkal küzdő Simon Kjaer játéka is. Örömteli viszont, hogy végre visszatérhet a kapuba az áprilisban könyöksérülést szenvedett Thomas Sörensen.

Ottlik Sándor, az Üllés edzője: – Mivel még csak most rajtolt a vb, óvatosan fogalmaznék az E csoport első fordulója előtt. A holland–dán összecsapáson számomra egyértelmű, hogy Sneijderék nyernek, bár nem teljesen sima meccsen. Az oranje játéka régóta a kedvenceim közé tartozik, és a tradíció is az ő sikerüket sejteti: 2–0-át tippelek.