Foci VB 2010

2010.06.23. 21:28

Honda bömböltetette a motorokat: Dánia-Japán 1-3

Az E csoport továbbjutásáról döntő Dánia–Japán mérkőzésén Honda és Endo pazar szabadrúgás góljaival kettővel mentek az ázsiaiak, a hajrában Tomasson szépített, Okazaki pedig megadta a kegyelemdöfést.

Horváth Levente

Dánia-Japán 1-3 (0-2)
E csoport, 3. forduló. Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion. Vezeti: Damon (dél-afrikai).

Dánia: Sörensen - L. Jacobsen, Kröldrup (Larsen 56.), Agger, S. Poulsen, - Rommedahl, C. Poulsen, Kahlenberg (Eriksen 63.), M. Jörgensen, (J. Poulsen 34.) - Tomasson, Bendtner.

Japán: Kavasima - Komano, Tulio Tanaka, Nakazava, - Nagatomo, Abe, Macui (Okazaki 74.), Endo (Inamoto 90+1.), Haszebe, - Okubo (Konno 88.), Honda.

Sárga lap: Endo (12.), Nagatomo (26.), Kröldrup (29.), C. Poulsen (47.), Bendtner (66.).

Gól: Honda (17.), Endo (30.), Tomasson (81.), Okazaki (87).

90+3. perc: a dánokat eheti a sárga irígység: kiesnek, a japánok szárnyalnak a 16 közé.

87. perc:  Dánia kimúlt. A vb legszebb támadása után Honda csinált bohócot a teljes védelemmel, majd megadja a gólszerzés örömét Okazakinak 1-3.

86. perc: a hollandok megint vezetnek a csoport másik meccsén. A japánok őrzik előnyüket, Dánia szenved.

81. perc: előbb kapufáig, majd tizenegyesig jut Dánia. Tomasson áll a labda mögé, kihagyja. De a kipattanót bevágja 1-2.

78. perc: már negyed óra sincs vissza, a dán kapusnak mégis több dolga akad, mint kollégájának. Pedig a japánok vezetnek 2-0-ra.

73. perc: Nagatomo cselezget a kaputól 20 méterre, majd kapura suhint. Ezt fogja Sörensen.

Okubo akrobatának is elmenne.

70. perc: sakk-matt helyzetben Tomasson a levegőbe kalapál a labda helyett. Tragikomikus.

68. perc: A 18 esztendős Eriksen mutat valamit a tehetségéből.

65. perc: közben Kamerun egyenlít Hollandia ellen, így is a tulipánosok és Japán a továbbjutó.

63. perc: Olsen a harmadik csereemberét is mélyvízbe dobja. Félünk, Eriksen is megfullad.

60. perc: Kavasima röhögi ki Agger szabadrúgását. Honda és Endo innen gálázott.

Endo technikája tökéletes.

57. perc: kezd szánalmassá válni az Olsen banda. A japánok joga bonitoznak.

55. perc: ha továbbra is ilyen vérszegényen játszanak az európaiak, ígérjük szeppukut követünk el. Helyettük.

52. perc: végre ráébrednek a dánok, hogy van egy Brendtnerük. Rá is ívelik a lasztit a hórihorgas csatár fejére, aki tisztességesen tovább is fejeli, érkezik Tomasson, de a japán kamikázék mentenek.

48. perc: Endo 40 méterről is kapura küldi a szabadrúgást. Jól teszi, Sörensen kezéből kipottyan a Jabulani, de szerencséjére a kapufán csattan.

46. perc: nekidúrodtunk a második félidőnek. Vajon meg tud-e újulni Dánia?

A dánok a japán penge élén táncolnak, ha így folytatják máris utazhatnak haza akárcsak Olaszország és Franciaország. Japán ellenben kitűnő védekezéssel és két pazar szabadrúgással jelezte, hogy még nincs éjszaka a felkelő nap országában.

45+2. perc: ennyi volt az első félidő. Simán vezetnek a japánok.

43. perc: a dánok is rögzített szituáció után veszélyeztetnek, de kevésbé hatékonyak, mint ellenfelük.

41. perc: japán szabadrúgás! A dán szimpatizánsok még a nyakukat is behúzzák, de fellélegezhetnek, ebből most nem kaptak gólt.

Sörensen repül. Lehet, hogy a csapata is?

38. perc: nincs rés a japán falon és borzasztóan veszélyesek a kontráik.

34. perc: Morten Olsen máris cserél. J. Poulsent küldi pályára.

30. perc: újabb japán szabadrúgásgól. Endo mesterien csavar 18 méterről a dán kapuba 0-2.

26. perc: a gól óta a dánok kezében az irányítás, igaz, hogy gólhelyzetig
nem jutnak.

22. perc: Hamlet kései utósai érzik a vesztüket. Fel is tették maguknak a kérdést: lenni vagy nem lenni?

17. perc: vezet Japán! Honda szabadrúgásból csapja be Sörensent.

Széchenyi téri vb klub csütörtökön - KÉPGALÉRIA

15. perc: van válasza a dánoknak. A veterán Tomasson ügyes belsőzése alig kerüli el a kaput.

14. perc: éledeznek a távol-keletiek: Macui és Hasebe is helyzetbe kerül.

12. perc: még negyed óra sem telik el, de a japánok már húzzák az időt. Endo be is sárgul a tili-toli miatt.

10. perc: a Poulsen-banda kavargat a japán 16-os előterében, de zavarja őket a labda, nem jutnak lövésig.

8. perc: szöglt után Kröldrup bénázott a hosszú saroknál, helyzetecske volt.

6. perc: Rommedahlt borítják fel Tanakáék, a dán már talpon. A japánok eddig csak nyomozzák a Jabulanit.

3. perc: nem mondhatjuk, hogy egymásnak estek volna a felek. Óvatos mezőnyjáték zajlik.

1. perc: a japánok kékben, a dánok piros felsőben, fehér nadrágban.

20.30 óra: a japánok összeborulva tüzelték egymást a saját térfelükön, Damon játékvezető sürgette meg őket: Uraim, kezdünk!

20.27 óra: megható látvány: Tomohiro és társai egymás vállát átkarolva, felállva hallgatják a nemzeti himnuszt.

20.25 óra: japán barátaink az első sorban szurkolnak csapatuknak a Délmagyarország Széchenyi téri vb klubjában.

A kvartettből a hollandok már biztosították helyüket a nyolcaddöntőben, a kameruniak pedig búcsúztak, így csak a dán–japán meccsnek van komoly tétje. Az európai alakulatnak győznie kell csütörtökön, az ázsiaiaknak ugyanis jobb a gólkülönbségük.

Morten Olsen dán szövetségi kapitány a hagyományos dinamikus támadásvezetésben reménykedik.

Lesz-e dán öröm?

"Nagyon fontos mérkőzés lesz, számunkra ez az első döntő. Tisztában vagyunk azzal, hogy mit kell tennünk, és ez a lényeg: önbizalommal kell játszanunk" - jelentette ki a 60 éves Olsen, aki maga is futballozott a két válogatott eddigi egyetlen mérkőzésén, az 1971-ben 3-2-es dán győzelemmel végződött koppenhágai találkozón.

Okada, aki a dél-afrikai torna előtt elődöntőbe jutást vizionált, arra hívta fel játékosai figyelmét, hogy életük mérkőzése előtt állnak. Egyúttal megjegyezte, hogy a legnagyobb veszélyt Nicklas Bendtner jelentheti, ezért le kell őt választani a csapat többi részéről.

A csoport eddigi eredményei: Hollandia–Dánia 2–0, Japán–Kamerun 1–0, Hollandia– Japán 1–0, Kamerun–Dánia 1–2.

A mai nap programja, F csoport, 16: Szlovákia–Olaszország, Paraguay–Új-Zéland. E csoport, 20.30: Dánia–Japán, Kamerun–Hollandia.

Kiss István, a Csongrád TSE elnöke: – A hollandok véleményem szerint nem adják fel az utolsó meccset sem, Kamerun meglepetésre pont nélkül utazik majd haza a vb-ről. A másik összecsapás már érdekesebb, a japánok és a dánok is képesek lehetnek kiharcolni a továbbjutást, nagyon nehéz tippelni a meccs végkimenetelére. Talán kicsit mégis a győzelemre ítélt dánokat érzem esélyesebbnek, akiket az arsenalos Nicklas Bendtner játéka – és talán gólja – segíthet majd a 16 közé.