Foci VB 2010

2010.06.12. 13:32

Meglepetés döntetlen: Anglia–Egyesült Államok 1-1

Gerrard gólja adta meg az alaphangot az Anglia-Egyesült Államok meccshez, majd Dempsey potyájával lett egyenlő. Meglepő iksz a C csoportban.

Gyúrós István

Anglia–Egyesült Államok 1-1 (1-1)
C csoport, 1. forduló. Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion. Vezeti: Carlos Simon (brazil).
Anglia: Green – G. Johnson, L. King (Carragher, a szünetben), Terry, A. Cole – Lennon, Gerrard, Lampard, Milner (Wright-Phillips, 31.) – Rooney, Heskey (Crouch, 78.).
Egyesült Államok: Howard – Cherundolo, DeMerit, Onyewu, Bocanegra – Dempsey, Clark, M. Bradley, Donovan – Altidore (Holden, 86.), Findley (Buddle, 77.).
Gól: Gerrard (4.), ill. Dempsey (42.)

94. perc: a brazil bíró lefújja a meccset, meglepetésdöntetlennel rajtol a C csoport.

90. perc: ez már döntetlen lesz, Howard húzza okosan az időt.

83. perc: a sörpadunknál Owent hiányolják az angoloktól. A ManU játékosa végülis itt lehetne, még mindig csak 30 éves.

81. perc: az angolok elrontott kontráját már legalább 600-an nézik a Széchenyi téren: a picit enyhülő hőség kicsalta a drukkereket.

80. perc: annyira ráérünk, hogy kikerestük két kedvenc Crouch-fotónkat: a helikopter és a robot.

78. perc: Capello változtat, Heskey helyén a hórihorgas Crouch a pályán.

77. perc: Findley helyén Buddle a pályán.

76. perc: az angolok nem jól használják ki a helyzeteket, most Heskey fejel fölé.

74. perc: Rooney "bosszúból" 35-ről rásuhintja, alig megy mellé. Wright-Phillips ajtó ablak helyzetben lő Howardba.

73. perc: Findley takarítja el Rooneyt, sárga a jutalma.

71. perc: Rooney fejelhetett, a magas beadást alig érte el, így nem is volt veszélyes.

69. perc: Lampard lő messziről nagyon fölé.

63. perc: Altidore mit csinál! Körbefutja a teljes angol védelmet, Green csak bravúrral tudja védeni a lövését.

Gerrard szerzett vezetést az angoloknak.

62. perc: sistergős Lampard-bomba, Howard tornázott. A szögletből Johnson lő mellé.

61. perc: Donovan szabadrúgása után Bocanegra fejel mellé.

53. perc: újabb angol helyzet: Heskey léphetett ki egyedül, ám 16-ról leadott lövését Howard "lenyeli".

52.perc: Rooney játssza magát remekül üresre, ám lesen teszi azt.

50. perc: Lennonról marad le mindenki a szélen, ám a beadásáról is, nincs lövés

48. perc: DeMerit kap sárgát kezezés miatt.

46. perc: folytatódik a meccs. King helyén Carragher.

Az angolszászok csatája még picivel jobb első 45 percet hozott, mint az Argentina-Nigéria derbi. Ha ilyen ütemben javulnak majd a meccsek, csodás pillanatok várnak ránk a következő egy hónapban.

45. perc: csattanós vége lett a félidőnek, nem lennénk Capello hangszálai helyében a szünetben.

43. perc: sokk az angol drukkerek körében a Széchenyi téren és Rustenburgban is: Green folytatja az angol hagyományokat.

Dempsey, 1-1.
42. perc: hatalmas baki: Dempsey lövését Green védi be. És még az angoloknak nincsenek kapusgondjaik 1-1.

38. perc: kissé meglepetés, hogy Rooney eddig csak brusztol, de arra azért nem mernénk fogadni, hogy nem talál be a meccsen.

32. perc: sérülés miatt cserél Capello: Milner helyén Wright-Phillips a pályán. Howarddal is baj van, Heskey rácsúszott, lent marad. Mostmár felkelt.

30. perc: Howard nem nyugodt az amerikai kapuban. Megértjük...

28. perc: a marcona Onyewu csúsztat egy szabadrúgás után, pár méterrel mellé száll a labda.

26. perc: Lennon húzogat a jobbszélen, hárman tudják csak megállítani.

19. perc: villámgyors ellentámadás: Lennon marad egyedül a jobb oldalon, ám lövés helyett passzt választott, ami rossz döntés volt.

Ferdinand és Beckham akár a pályán is lehetne.

18. perc: Altidore okoz zavart Green kapuja előtt, ám a lecsorgóról Dempsey is lemarad.

13. perc: bár előzetesen hírül adták, a brazil bírói hármas angol szitokszavakat tanul, Simon bírónak eddig nem kellett bevetnie nyelvtudását.

11. perc: nyomnak az angolok, most éppen Johnson veszélyeztet. "Edzőmeccs lesz" - tippelik többen a Széchenyi téren.

Gerrard, 1-0.
4. perc: micsoda kezdés: Gerrard szerzi meg a vezetést Angliának. Egy bedobás után Heskey készíti le a labdát a Liverpool középpályásának, aki könyörtelenül gurít Howard mellett a hálóba. A vb leggyorsabb gólja 1-0.

1. perc: útjára indult a labda. Még 0-0.

20.30: szegedi labdarúgót is felfedeztünk a nézőtéren: Huszárik Zsolt, a Tisza Volán játékosa is a téren tekinti meg a meccset.

20.25: a csapatok már a pályán, szólnak a himnuszok. A Széchenyi téren két angol nemzeti színekbe öltözött drukker állva hallgatja a nemzeti dallamokat.

20.11: - Bár nem vagyok nagy futballrajongó, az argentinok sikeréért szorítok. Édesapám nagy tippmixes, így miatta is Messiék sikeréért drukkolok - mondta Lengyel Dorottya, az Universitas játékosa, akit rögtönzött közvélemény-kutatásunkon az egyik legszebb vízilabdásnak választottunk.

20.00: hatalmas vihart kavart saját tippjátékunk a téren: online főszerkesztőnk 4-2-es, Jaki, a képszerkesztő 3-1-es, míg a tudósító 2-1-es angol sikert tippel. Aztán majd meglátjuk.

19.50: a legtöbb férfi szava elakadt a téren: a vízilabdás lányok színpadra lépése az est egyik legjelentősebb eseménye.

19.40: beindult az élet a Széchenyi téren: már sor került a Rendőr TE porontyainak bemutatkozására, jelenleg pedig a Szegedi Aikido Egyesület tagjai "verik össze" egymást. Nem tudtuk nem észrevenni a kivetítő előtt egy kupacban ülő csinos lányokat: az Universitas Szeged játékosai sapka nélkül még szebbek, mint a medencében.

Egy nyelvet beszélnek, mégis két különböző futballkultúrát képviselnek. Az angol válogatott sztárjaiban bízik a vb előtt, sokak szerint a világbajnokság legnagyobb csillaga is egy szigetországi futballista, nevezetesen Wayne Rooney lehet. Az USA nem feltétlenül Terryék ellen kezdi meg a pontgyűjtést, ám éppen egy az Evertonban is megforduló játékos, Landon Donovan lehet majd az amerikai továbbjutás legfontosabb alakja - de inkább Szlovénia és Algéria ellen van keresnivalójuk.