Foci vb 2022

2022.11.23. 15:59

Itt az újabb szenzáció: kikaptak a németek!

Az első világbajnoki mérkőzését Németország labdarúgó-válogatottja Japán ellen játszotta Katarban, és vezetett is, de végül az ázsiai csapat hatalmas meglepetésre fordított és nyert.

M. J.

Nyomasztó.  Így jellemezhettük azt a mezőnyfölényt, amelyet a német válogatott Japán ellen bemutatott az első félidőben. Ennek eredménye azért nem azonnal volt, hiszen csak a 20. és 30. perc között jutottak el a germánok veszélyes lövésekig. Ebben megint az a Gündogan járt az élen háromszor is, aki a 33. percben vezetéshez juttatta csapatát: ekkor a japán kapus, Gonda kétszer is szabálytalankodott Raummal szemben a 16-oson belül, Gündogan pedig a büntetőtől a kapu jobb sarkát választotta.

A második félidőben annyit azért változott a játék képe, hogy a japánok többször eljutottak a talán könnyelműbbé vált németek kapujáig, ám komoly veszélyt nem jelentettek Neuer kapujára. A másik oldalon Gonda négyszer (!) védett egy percen belül bravúrosan, Gnabry és Hofmann is gólt szerezhetett volna, ha nincs a kapus. Volt válasza Japánnak erre, amikor Ito lövésénél hárított nagyot Neuer. És a 75. percben jött az egyenlítés, amelyről mondhatjuk, hogy megérdemelt volt: Minamino bombája után Neuer középre ütötte ki a labdát, amelyet Doan közelről a hálóba passzolt, 1–1.

A 83. percben pedig érkezett a hidegzuhany, amikor Asano kilőtte a rövid, bal felső sarkot, 1–2.

Németország–Japán 1–2 (1–0)
22. labdarúgó-világbajnokság, csoportkör, E csoport, 1. forduló. Katar, al-Rijján, Kalifa Stadion, 35 ezer néző. Vezette: Ivan Barton (David Santos, Zachari Zeegelaar – salvadoriak).
Németország: Neuer – Süle, Rüdiger, Schlotterbeck – Gnabry (Moukoko, 90.), Kimmich, Gündogan (Goretzka, 67.), Raum – Havertz (Füllkrug, 78.), Musiala (Götze, 78.) – T. Müller (Hofmann, 67.). Szövetségi kapitány: Hansi Flick.
Japán: Gonda – Sakai (Minamino, 75.), Itakura, Yoshida, Nagatomo (Mitoma, 57.) – Endo, Tanaka (Doan, 71.) – Ito, Kamada, Kubo (Tomiyasu, a szünetben) – Maeda (Asano, 57.). Szövetségi kapitány: Hajime Moriyasu.
Gólszerzők: Gündogan (33., 11-esből), ill. Doan (75.), Asano (83.).