2019. 02. 19. kedd - Zsuzsanna -3°C | 13°C Még több cikk.

Franciaország - Görögország 0-1

A címvédő francia válogatott nagy meglepetésre 1-0-ra kikapott a görög csapattól a portugáliai labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjében, így elbúcsúzott a kontinenstornától.
Negyeddöntő
Franciaország - Görögország 0-1 (1-0)
José Alvalade-stadion, 45 000 néző, V: Frisk (svéd)

Gólszerzők: Hariszteasz (65.)
Sárga lap: Zidane (44.), Saha (86.) illetve Karagunisz (6.), Zagorakisz (50.)

Franciaország :
Barthez - Gallas, Thuram, Silvestre, Lizarazu - Pires (Rothen, 79.), Makelele, Dacourt (Wiltord, 71.), Zidane - Henry, Trezeguet (Saha, 71.)
Görögország:
Nikopolidisz - Szeitaridisz, Dellasz, Kapszisz, Fisszasz - Karagunisz, Katszuranisz, Zagorakisz, Baszinasz (Tszartasz, 85.) - Hariszteasz, Nikolaidisz (Lakisz, 61.)

14. perc: Nikolaidisz távoli erős lövését védte biztosan Barthez.

15. perc: Kacuranisz - aki hétfőn ünnepelte 25. születésnapját - közeli kísérletét a francia hálóőr a gólvonalon hárította a kapufa segítségével.

25. perc: Lizarazu bal oldali beadását követően Henry a 11-es pontról alig fejelt mellé.

37. perc: Fisszasz 30 méteres lövését Barthez a felsőléc alól tolta szögletre.

49. perc: Henry szépen vette át a labdát a görög büntetőterület előtt, majd fordulásból alig lőtt mellé.

65. perc: Zagorakisz viharzott el a jobb oldalon, pontosan emelt középre, Hariszteasz pedig senkitől sem zavartatva a léc alá fejelt (1-0).

87. perc: Henry egyenlíthetett volna, azonban fejese centiméterekkel elkerülte el a kaput.

Zidane és Thuram pályafutása 14. Eb-mérkőzésén lépett pályára, és ezzel
csúcsot állított fel. Rajtuk kívül ezt megelőzően heten voltak rekorderek: a honfitárs Didier Deschamps és Laurent Blanc, a német Jürgen Klinsmann és Thomas Ha:ssler, a holland Dennis Bergkamp, az olasz Paolo Maldini és a dán Peter Schmeichel.

Az első félidő igen alacsony színvonalú játékot hozott. A görögök többet veszélyeztettek, kis szerencsével akár a vezetést is megszerezhették volna. A címvédő egyáltalán nem lehetett büszke a teljesítményére, a sztárok elszürkültek a mezőnyben.

A görögök a folytatásban egy szép támadás végén megszerezték a vezetést. Ezt követően a francia szövetségi kapitány cserékkel próbált lendületet adni csapatának, de hiába. A rivális kiválóan védekezett, és ezzel a gárda története legnagyobb sikerét érte el.

A francia válogatott utoljára 2003. február 12-én kapott ki, akkor a cseh csapat volt a legyőzője. Azóta - péntekig - 21 találkozón maradt veretlen. Kiesésével folytatódik a kontinenstornákon a címvédők rossz sorozata: egyetlen bajnok sem tudott ugyanis egymás utáni Eb-n diadalmaskodni.

A görög csapat a jövő csütörtöki portói elődöntőben a vasárnapi Csehország-Dánia mérkőzés győztesével játszik.

Otto Rehhagel (Görögország):
- Ez a hír bejárja a világot, és Rio de Janeirótól New Yorkon át Tokióig az emberek felkapják majd a fejüket. Nagyszerűen kihasználtuk a kívülállók esélyét, minden játékosom előtt le a kalappal. A franciák többet birtokolták a labdát, de az elszántságunk és a lehetetlen megvalósításába vetett töretlen hitünk révén mi érdemeltük meg a győzelmet.

Jacques Santini (Franciaország):
- Óriási csalódás volt ez a meccs, hiszen Eb-döntőbe akartunk jutni. Fejetlenül rohantunk előre, senki sem gondolkodott, de a második félidőbeli teljesítményünk alapján nem szolgáltunk rá a vereségre. Tény, hogy nem tudtunk mit kezdeni a görögök szoros védekezésével. Ez a kaland sajnos most csak eddig tartott számunkra.