2019. 02. 22. péntek - Gerzson 0°C | 10°C Még több cikk.

Szépen búcsúzott Lengyelország

A lengyel labdarúgó-válogatott győzelemmel búcsúzott a németországi világbajnokságtól, miután az A csoport zárófordulójának tét nélküli összecsapásán 2-1-re nyert Costa Rica ellen.
Fotó:AFP
Csak a szép búcsúért léptek pályára az együttesek Hannoverben. Mindkét gárda számára csalódást okozott a Világbajnokság, így a becsületért hajthattak csak a felek.

Gomez lövésekkel indult a meccs, majd lengyel sárga lapokkal folytatódott. A 25. percben megszerezte a karibi gárda a vezetést: a rendkívül aktív Gomez szabadrúgása a sorfal mellett és Boruc kapus lábai között jutott a kapuba: 1-0.

A 33. percben megszületett a 2006-os Világbajnokság első lengyel gólja: Zurawski szögleténél a kapus és Smolarek összefutott, az üresen maradt kapuba Bosacki lőtte be a játékszert: 1-1. Félidőben ikszre álltak a felek.

Búcsú győzelemmel

Kisebb lehetőségekkel indult a második játékrész, majd Lengyelország megszerezte a vezetést. A 66. percben ismét egy szöglet végén talált Bosacki a kapuba, ezúttal fejjel. A védő második találatát szerezte a meccsen, 1-2.

Kiegyenlítetten folyt a találkozón, egyik gárda sem tudott fölényt kiharcolni, igaz, a lengyelek így is vezettek. Wanchope talált a kapuba, azonban les miatt érvénytelenítette találatát a játékvezető.

Lengyelország megnyerte végül a találkozót, így három ponttal a tarsolyában, győzelemmel búcsúzott a Világbajnokságtól. Egy Vb-től, amelyen sokkal többet vártak csapatuktól a lengyel drukkerek.