A város 11 helyszínén információs oszlopok kapnak helyet, segítségükkel helytörténeti, turisztikai, várostörténeti, vallástörténeti információkat kapnak a városba érkező turisták. A Korona Szálló alsó szintjét átalakítják, egy modern turisztikai, információs központot alakítanak ki a földszinten. Az Info Pont feladatellátása mellett a kézműves kisvállalkozók Portékatára fog megfelelő helyre kerülni. A Tejivóból egy kulturális szalont alakítanak ki Sonkodi Rita festőművész alkotásaival. A Korona félemeletén egy csendszoba, azaz pihenőszoba szolgálja majd a vendégeket. A helyiségben várostörténeti bemutatóval, valamint a Makovecz-örökséggel ismerkedhetnek meg a turisták.
Farkas Éva Erzsébet szerdán írta alá az Igazgyöngyök útja elnevezésű projekt kivitelezési szerződését. Fotó: Tóth A. Péter
– Egy TOP-os pályázatra nyújtott be kérelmet korábban a makói önkormányzat. A beruházásnak köszönhetően az önkormányzat turisztikai fejlesztésre nettó 220 millió forintot nyert, uniós forrásból – hangsúlyozta Farkas Éva Erzsébet polgármester. Hozzátette, cél egy olyan kulturális termékcsomag megvalósítása, amely tematikus turisztikai fejlesztés a városban.
Az Igazgyöngyök útja projekt kivitelezési szerződésének aláírása a Városháza Dísztermében történt meg Farkas Éva Erzsébet polgármester, Farkas Zsolt, a kivitelező Maros Project Kft. képviselője, és Barna Gábor, a Projekt és Városmarketing Iroda vezetőjének jelenlétében.
Fotó: Tóth A. Péter
A Szent István téren, a templom melletti zöld területen egy gyeplabirintust építenek. A Búza utcai játszótéren egy családi pihenőhelyet hoznak létre 15 játékelemmel, a Csipkesor előtti zöld övezetben egy kisebb szökőkút kap helyet. A díszkút Karsai Ildikó grafikusművész és Fodor Hilda keramikusművész közös alkotása. További külső helyszíneken érintőképernyővel és QR-kódokkal ellátott információs oszlopok kihelyezése történik meg hamarosan. A tervek szerint a Maros Project Kft. 150 nap alatt valósítja meg az építkezést.