2023.01.31. 15:00
Megdöbbentő részleteket árult el a Hableánnyal ütköző hajó egykori matróza (videó)
"Két halottat és egy élő embert húztak ki a kollégáim a vízből" - mondta az akkoriban a Vikingen dolgozó férfi.
Forrás: MTI
Fotós: Mohai Balázs
A tragédiáról szinte mindenki hallott már: 2019-ben a Viking Sigyn nevű hajó nekiment a zömében dél-koreai turistákat szállító Hableánynak Budapesten.
Számos bírósági tárgyalást tartottak azóta az ügyben, most hétfőn a Viking egykori matróza beszélt a bíróság előtt. A férfi a hajó ukrán kapitányát is megemlítette, szerinte a férfi zaklatottnak tűnt.
A hajókatasztrófa után hét embert mentettek meg összesen, 27-en pedig meghaltak. A bíróság idén májusban akár ítéletet is hirdethet - ez és több megdöbbentő részlet is kiderül a Tények videójából.
Krimi
- Parázsló hamu hullott egy férfira Jákon, az egész teste lángra kapott
- Boldogan újságolta édesanyjának, hogy terhes – a következő percben halálos baleset ért egy nőt Örkényben
- Nyilatkozott az eltűnt mözsi kisfiú édesanyja, elmesélte, hogy van most Gergő
- Így találták meg a hatéves kisfiút
- Emberi hamvakat találtak egy Budapesten lopott Mercedesben, elképesztő magyarázatot adott a tolvaj