2024.12.07. 13:50
Fradi kamion robogott be Szegedre: relikviák és mezek a Dóm téren – galériával, videóval
A szegedi Karácsonyi Vásárba érkezett a Fradi kamion, ami a zöld-fehér csapat hírét viszi el sok településre. A Dóm téren, a könyvtár előtt már a nyitás előtt várták az emberek a 20 méter hosszú, 2,5 méter széles és 4,5 méter magas Fradi kamiont.
December 7-én és 8-án a Karácsonyi Vásárba látogatott a Ferencvárosi Torna Club kamionja. A 20 méter hosszú, 2,5 méter széles és 4,5 méter magas Fradi kamiont már a begördülése előtt várták jó páran.

Minden évben karácsonyi vásárokra jár a kamion, idén a szegedihez csatlakoztunk
– nyilatkozta a Délmagyarnak Vass Alida, a Fradi kamion projektmenedzsere.
Fradi kamion a karácsonyi vásárban
A jármű belsejében a Fradi Múzeum és a Fradi Shop jóvoltából megismerhették a Ferencvárosi Torna Club 125 éves dicsőséges történelmét, valamint különböző szurkolói kellékeket is vásárolhattak az érdeklődők. A látogatók közelebbről is megcsodálhatták a klub relikviáit, mint például Nyilasi Tibor cipőjét és az európai kupasorozatok csoportköreiben használt, dedikált labdákat. Az árusítóponton az ajándéktárgyak bőséges választéka mellett az idei szezon hazai, idegenbeli és harmadik számú Macron mezét is beszerezhették.
Sztárok holmijai
A kamionban egy férfi a legendás Nyilasi Tibor cipőjét kereste lázasan, azt mondta, hogy neki Nyíl a nagy kedvence. Ő volt régebben és most is az a focista, akihez hasonlót bármikor szívesen látna a csapatban.
Legendák és ajándékok a Fradi kamionban
Fotók: Gémes SándorA Ferencvárosi Torna Club 1899. május 3-án alakult, de Ferencváros, mint kerület története jóval korábban kezdődött. Az első ismert hivatalos okirat 1699-ből datálódik, amikor Pest város tanácsa elrendelte, hogy a városfalon kívüli Szentfalva nevű, a törökök által elpusztított települést fejleszteni kell, ugyanis a pesti polgárságnak szüksége volt olcsó mezőgazdasági termékekre. A majorosoknak ingyen kezdtek földet osztani itt, és hamarosan benépesedett a terület, megindult az élet. 1736-ban a jómódú polgárság követelésére az ingyen telekosztást megszüntették. Az akkor még külvárosnak számító terület 1792-ben kapta a Ferencváros nevet.
Szegedi hírek
- Jelentős változások a belvárosban, sokak életét megkeserítheti
- Pihe-puha tollgombócok voltak a fészek szélén, mára repülni tanulnak a Vadkerti gólyafiókák
- Naponta tíz órát és hatvan kilométert eveztek, hogy segítsenek a speciális mentőknek – galériával, videóval
- Pár óráig tart csak, mégis tömegek mennek miatta a Tiszához – képekkel
- Ez a felvétel garantáltan nosztalgiát ébreszt, most átélheted milyen is volt a nyolcvanas évek Szegeden – videóval