2025.03.20. 17:10
Négyszáz diák táncolt a Kőrösy udvarán – galériával, videóval
A Szegeden német nyelvet tanuló általános-és középiskolások, illetve az egyetem gazdaságtudományi kara vett részt abban a flashmobban, melyet csütörtökön tartottak a Kőrösyben.
Mintegy négyszázan táncoltak egyszerre csütörtök délben a Szegedi Szakképzési Centrum Kőrösy József Közgazdasági Technikum udvarán. A flashmobot a német kultúrát, gasztronómiát és zenét népszerűsítő Wunderbar Fesztivál programsorozatához kapcsolódva szervezték meg, hogy hidat képezzenek a német nyelvet tanulók számára az általános iskola 3. osztályától kezdve a felsőoktatásig.

Meghívták tehát a német nyelvet tanító általános iskolák diákjait, illetve a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karát is, hogy egy előre betanított koreográfiát együtt táncoljanak el.
A német nyelv, diákok és a flashmob.
Fotók: Török János– A német nyelv szeretete köti össze azokat a diákokat, akik ebben a programban részt vettek – magyarázta Farkasné Székely Angéla igazgató. A Flashmobra hívták a Béke, Báthory, Rókusi, Tarján 3 és Juhász Gyula iskolákat is, rövid gyakorlás után pedig be is mutatták a táncot, mely a hónap végén a fesztivál hivatalos honlapjára is felkerül majd.