2025.04.08. 19:50
Emelik a tétet, megdőlhet a világcsúcs az Ultra Mártélyon
A 81 éves, szegedi Molnár Mihály volt a legidősebb indulója annak a 6 órás megmérettetésnek, amit március elején rendeztek meg Mártélyon. Most emelik a tétet, és jön a 12 és 24 órás futóverseny, ahol hitelesített pályán futhatnak a sportolók, így akár hivatalos csúcsok is születhetnek.
A futóversenynek ismét a festői szépségű Mártélyi Holtág ad otthont, amely nemcsak a természetkedvelők, hanem a hosszú távfutók egyik kedvenc helyszíne is. A friss levegő, a nyugalmat árasztó vízpart és a gondozott környezet kiváló hátteret biztosít a sportolóknak, hogy a határaikat feszegetve, akár éjjel-nappal a pályán legyenek.

Hivatalos csúcsok is dőlhetnek a futóversenyen
A verseny különlegessége, hogy hitelesített pályán zajlik, így a futók hivatalos eredményeket érhetnek el. Ez különösen izgalmassá teszi a rendezvényt, hiszen nem kizárt, hogy országos, sőt akár nemzetközi csúcsok is születnek majd a nap folyamán. A megmérettetés során három táv közül választhatnak a résztvevők: 6 óra, 12 óra, vagy a valódi kihívást jelentő 24 óra áll rendelkezésükre, hogy a lehető legnagyobb távolságot teljesítsék.
Állóképesség, önfegyelem, kitartás
A szervezők mindenre gondoltak: frissítőpontok, orvosi ellátás, pihenőzónák és lelkes önkéntesek segítik a futókat abban, hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsák. A verseny nemcsak az állóképességről, hanem az önfegyelemről, mentális erőről és közösségi élményről is szól – hiszen az éjszakába nyúló futás során a szurkolók és a többi versenyző támogatása kulcsszerepet játszik.
Kevés volt a hat óra
Szöllősi Renátó, a verseny szervezője kérdésünkre elárulta, hogy többen is jelezték, hogy a hat órahossza kevésnek bizonyult számukra. Az ultrafutásban hivatalos versenytáv a 12 és a 24 óra is, ezért döntött úgy, hogy lehetőséget biztosít azoknak, akik el szeretnének menni az állóképességük határáig.
- Az Ultra Mártély verseny nem csupán egy futóesemény, hanem egy különleges találkozási pont azok számára, akik hisznek abban, hogy a kitartás és az elszántság határtalan. A sportolók már készülnek, és bár a kilométerek hosszúak lesznek, az élmény, amit Mártély kínál, örökre megmarad az emlékezetükben – fogalmazott Szöllősi Renátó.
A versenyt szeptember 20-án rendezik, így aki szeretné, még fel tud készülni fizikailag és mentálisan is a nem mindennapi kihívásra.