Hallgassa élőben!

Euro 2008: Görögország-Svédország 0-2

Svédcsavar Salzburgban: a skandinávok unalmas első félidő után két gyors góllal elintézték a görögöket az EB első körének zárómérkőzésén. VIDEÓVAL

D csoport, 1. forduló: Görögország-Svédország 0-2 (0-0)
Salzburg, Wals-Siezenheim Stadion, 20:45 óra. vezeti.: Busacca (svájci)

Görögország: Nikopolidisz – Szeitaridisz, Dellasz, Ancasz, Kirjakosz, Torosidis – Karagunisz, Baszinasz – Kacuranisz, Gekasz, Hariszteasz.

Svédország: Isaksson – Alexandersson, Mellberg, Hansson, M. Nilsson – Wilhelmsson, D. Andersson, A. Svensson, Ljungberg – H. Larsson, Ibrahimovic.

Gól: Ibrahimovic a 67., Hansson a 72. percben.

Mehet skandináv lottót játszani a görög csapat, ha további két csoportmérkőzésén is olyan teljesítményt nyújt, mint a svédek ellen. Az északiak sem brillíroztak, de Ibrahimovic és Larsson zsenialitása ma este eldöntötte javukra a találkozót.

Szóljon hozzá!

Kommentálja ön is az aktuális mérkőzéseket, és ha itt olvassa viszont a hozzászólását, akkor megnyerte a delmagyar.hu ajándékát. E-mail címén értesítjük a nyereményéről!
A mérkőzést követő nap 10 óráig beérkezett hozzászólások közül választjuk ki a legjobbat.

87. perc. Torosidis tör be a svédek ötöséig, Isaksson viszont zárja a rövidet. Szöglet következik, de mentenek a skandinávok.

82. perc. Larsson szabadrúgása méterekkel csavarodik mellé. A kérdés viszont feltolul belőlünk: hogyan játszhat ilyen zseniálisan egy 37 éves ember?

78. perc. Rosenberg jött Wilhelmsson pótlására.

74. perc. Alexandersson meccsének is vége: Stooré csak most kezdődik.

72. perc. GÓL! Hansson gyötri be a labdát: Nikopolidisz előbb Larsson ziccerét fogja, arra azonban nem számít, hogy Szeitaridisz rápöccinti a labdát a svédek 4-esére. Kísért az 1997-es finn-magyar pótselejtező. 0-2.

Így örültek a svédek a második góljuknak

71. perc. Ibrahimovicot Elmander váltja.

70. perc. Amanatidisz rohamozhat az egyenlítésért, Dellas helyett.

67.perc. GÓL! Ibrahimovic kényszerítőzik Larssonnal, a visszagurított labdát külsővel, 16-ról irtózatos erővel lövi a bal felsőbe. 0-1.

Ibrahimovics bombagóljával vezettek a svédek.

65. perc. Dellas ível, Hansson majdnem öngólt fejel.

64. perc. A balhátvéd Nilsson is tud izgalmat okozni az EB eddigi legunalmasabb meccsén: messziről lő, messzire a kaputól.

62. perc. Karagunisz kétszer tüzel. Egyszer sem jut tovább a labda a svéd védők falán.

61. perc. Torosidis is besárgul.

52. perc. Sárga lap: Szeitaridisz. Ibrahimovic lőhet szabadot. Fölé.

48. perc. Svensson emel vissza egy kipattanó labdát, Nikopolidisz megint vakrepülésben – Wilhelmsson azonban fölé emel 15-ről, jobbról.

46. perc. Samaras jön Gekas helyett a görögöknél.

A torna két legmagasabb átlagéletkorú csapata korántsem öregfiúk-meccset játszik: kemény, férfias küzdelem zajlik a két tizenhatos között. Sajnos éppen ott: a két kapu kevésszer forog veszélyben. Nikopolidisz ősz hajszálai nem ezen az estén gyarapodnak.

45. perc. Baszinasz suhantja rá 20-ról, Isaksson nyújtózkodik.

42. perc. Ibrahimovic élete legsúlyosabb sérülését szenvedi el: lendületből rúgják meg legérzékenyebb pontján. A Memphis Kávézó férfinézői egyszerre hördülnek fel a lassítás láttán.

Ibrahimovic komoly harcot vív Kirjakosszal

38. perc. Hariszteasz jobbról, élesen lő kapura, Isaksson időben felébred s véd.

37. perc. A svédek a tegnapi edzésen a “hogyan toljunk eggyel többet a labdán a kelleténél” elnevezésű játékot gyakorolhatta.

34. perc. Mellberg stukkol a saját kapuja fölé. Riisének anno nem sikerült ilyen szépen a Chelsea ellen.

33. perc. Nikopolidisz rosszul jön ki, Ibrahimovic elfejeli felette a labdát, alig megy fölé.

30.perc. A két tizenhatoson belül szinte semmi sem történt még.

23. perc. Ibrahimovic keverget a bal oldalon, egy méterrel közelebb senki nem merészkedik hozzá. Benyesi, Baszinasz pedig mellel teszi haza.

Az első negyedóra legizgalmasabb momentuma a hajszesz-reklám Kirjakosz és a tarkopasz Ljungberg találkozása.

11. perc. Kapásból tüzel Svensson, sokkal mellé.

7. perc. Hariszteasz három svéd mellett szlalomozott végig – sok C. Ronaldo-videót néz. Isaksson véd.

3. perc. Larsson elől Kacuranisz bólintja ki a labdát.

2. perc. Hariszteasz nem udvariaskodik: keményen odatesz Hanssonnak. Sárga.

A címvédő görögök támadójátékára aligha lehet panasz, hiszen a selejtezők során a görögök 12 meccsen 25 gólt szereztek.

„Szeretnék betalálni, de persze az a legfontosabb, hogy megnyerjük az első találkozónkat” – nyilatkozta a legutóbbi kontinenstorna döntőjét eldöntő Hariszteasz. A 28 éves labdarúgó úgy gondolja, két hasonló stílusú csapat találkozik majd Salzburgban. „A svédek is erősek gyorsak, emellett taktikailag nagyon érettek. Amelyik együttes valamivel meg tudja lepi a másikat, győzni fog” – prognosztizálta a támadó.

Hariszteasz és társai négy éve Európa trónjára ülhettek

Lars Lagerbäck, az északiak szövetségi kapitánya is jósolt, szerinte nem lesz sok gól a mérkőzésen. Egyébként az 59 esztendős szakvezető számos hasonlóságot vél felfedezni a svéd és a görög együttesben – kiemelte, hogy mind a két válogatott szervezett és fegyelmezett futballt játszik.

„Görögország nagyszerű csapat, a selejtezők során az egyik legjobb volt. Kemény mérkőzés vár ránk. Világos, hogy az Eb-n minden találkozó kupadöntővel ér fel. Nem árt óvatosnak lenni, a fejletlen támadójáték aligha lehet üdvözítő” – tette hozzá, egyszersmind jelezte, hogy nagy taktikai csatára számíthatunk.

Ljungbergre feltehetően kezdőként számít a svéd szövetségi kapitány

Lagerbäck minden bizonnyal Henrik Larsson-Zlatan Ibrahimovic duót szerepelteti majd a frontvonalban. Utóbbi jócskán adós a gólokkal: 2005 októbere óta képtelen betalálni a válogatottban.

Régi néven új motoros: megérkezett a motorola defy
A por-, víz- és ütésálló okostelefon 6,5 hüvelykes HD+ kijelzőt és 5.000 mAh-s akkumulátort kapott.
Döbbenetes állítás: így nézhetnek ki valójában a földönkívüliek
Az idegenekre inkább egyfajta mesterséges intelligenciaként kell tekinteni, mint alacsony, színes emberkékre vagy alakváltó lényekre...
A spanyolok büntetőt rontottak, Lewandowski első gólja pontot ért
Mindkét csapat nyerhetett volna – a döntetlen egyiküknek sem főnyeremény.
Sokat romlott a magyar énekes állapota, az ágyban is alig tud felülni
Váratlanul sokat romlott Dobos Attila állapota, miután a szerelme magára hagyta egy kis időre.
Lochte lemarad az olimpiáról
A hatszoros olimpiai bajnok Ryan Lochte nem lesz ott a tokiói olimpián, mivel 200 méter vegyesen csak hetedikként zárt az amerikai úszók ötkarikás válogatójának pénteki napján.