Hallgassa élőben!

Euro 2008: Olaszország-Románia 1-1

A Hollandia elleni kínos vereség után Olaszország nekiesett a románoknak, ám a második félidőben mégis Mutu lőtt gólt, majd Panucci egyenlített. Előbbi hős lehetett volna, ám büntetőjét kivédte Buffon. VIDEÓVAL

C csoport, 2. forduló: Olaszország-Románia 1-1 (0-0)
Zürich, Letzigrund Stadion, 18 óra. Vezeti: Tom Henning Övrebö (norvég)

Olaszország: Buffon – Zambrotta, Chiellini, Panucci, Grosso – De Rossi, Pirlo, Perrotta, Camoranesi – Luca Toni, Del Piero.

Románia: Lobont – Contra, Rat, Goian, Gabriel Tamas – Chivu, Codrea, Radoi, Petre – Mutu, D. Niculae.

Gól: Panucci 57. perc illetve Mutu 55. perc.

Szorít az olasz csizma, kényelmetlen helyzetben a világbajnok a kontinensbajnokságon. Az azzurik két meccsen mindössze egy pontot gyűjtöttek be, miközben gólt is csak egyet szereztek. A románok felett sem kék az ég: két döntetlennel bírnak, ez kevésnek tűnik a hollandok elleni záróforduló előtt.

90+2. perc: De Rossi is begyűjt egy sárga lapot.

90+1. perc: Toni korzóz át a védelmen, ám ahelyett, hogy lőne, inkább összecsuklik.

A szurkoló szava

1zZnO: “Nagyon reméltem h a románok nyernek de hát ilyen a foci. Sokkal szebben, technikásabban játszottak mint az olaszok. Megérdemelték volna a győzelmet!!!”

88. perc: Mutu a kispadon búsulhat tovább, Cocis váltja.

87. perc: Toni omol össze a büntetőterületen belül, a színészi alakítás nem ér 11-est.

85. perc: Camoranesi helyett Massimo Ambrosini lépett pályára.

81. perc: Mutu 11-est hibáz, Buffon eldőlve, lábbal hárít.

Buffon volt az olaszok megmentője

80. perc: Panucci takarítja el az útból a 16-oson belül Niculaet, a játékvezető büntetőt ítél.

mai: “Sajnálom Mutut, lebecsülte Buffont, aki azért nem “eldobom valamerre magam” szintű tizenegyest védő kapus. Mint kispályás kapus mondhatom, mindig van idő megvárni elugrás előtt megfigyelni a rúgó láb helyzetét a letett labdához képest, ami növeli a hárítás lehetőségét. Nem szabad erőtlenül és helyezetlenül rúgni soha a tizenegyest.”

79. perc: Cassano ugratja ki Zambrottát a jobbszélen, a szélső középre csavar. ám Toni ezúttal lemarad.

77. perc: Fabio Quagliarella váltja Del Pierót. Buffon örökli a csapatkapitányi karszalagot.

75. perc: az EB legnagyobb védése. Lobont hosszú légi út után paskolja ki De Rossi fejesét. Óriási helyzet volt.

70. perc: Niculae használhatta volna ki az olasz védelem szerencsétlenkedését, ám a román csatár sem állt a helyzet magaslatán.

64. perc: De Rossi életerős lövése saját csapattársában, Del Pieroban akad el.

61. perc: Pirlo sárgul be, Nicolitát buktatja.

59. perc: Piturca is cserél: Petrét Nicolita váltja.

58. perc: Perrotta helyett Cassano a pályán.

57. perc: GÓL! Két perc alatt egyenlítenek az olaszok. Egy beívelést Chiellini fejel vissza a hosszú oldalról. Panuccinak nincs nehéz dolga, két méterről pöcköli a hálóba a labdát 1-1.

Panucci két perc alatt egyenlített a román gól után.

55. perc: GÓL! újabb Mutu-Zambrotta nagyjelenet. Az olasz szélsőhátvéd röviden fejeli haza a labdát, Mutu lecsap az adidasra és megszerzi a vezetést a románoknak 0-1.

Mutu így örült a románok vezető találatának

54. perc: Mutu forgatja meg Zambrottát, Buffon nehezen öleli magához a lövést.

51. perc: továbbra is meddő olasz mezőfölény, veszélyes helyzetet azonban még nem tudtak kialakítani a taljánok.

A Hollandia ellen leszerepelt kezdőcsapaton öt helyen változtatott a taljánok mestere, Roberto Donadoni. Az új fiúk lendületet adtak a világbajnoknak, különösen a veterán Del Piero brillírozott. A románok minden támadást visszavertek, sőt Mutu révén a vezetést is megszerezhették volna. Az első félidő ráadásában Luca Toni fejesgólját tévesen érvénytelenítette Övrebö játékvezető.

45+2. perc: Toni fejel gólt – az olaszokért szorítók legnagyobb bánatára lesről. Legalábbis a játékvezető szerint, az ismétlés alapján ugyanis érvényes volt a találat.

kertesz: “Kár lenne az olaszokért! Remélem, ők nyernek ma este.”

43. perc: Mutu kapja a meccs első sárga lapját.

41. perc: Tomi most magára vállalta a befejezést, 5 méterről bólintott, ám Lobont bravúrral hárított.

40. perc: Toni készítette elő a helyzetet Perrottának, ám Codrea az utolsó pillanatban szögletre mentett.

33. perc: Del Piero 21 méterről küld meg egy szabadrúgást, Lobontnak nem kell aggódni, az égbe durrant a csatár.

32. perc: a levegő ura, Luca Toni a kezdeményező, de kaput most sem talál.

Az első félidő hatalmas küzdelmet hozott, Camoranesi repülése is ezt idézi

29. perc: Rat sem szívbajos, jó 35 méterről piszkál oda. Alig téveszt irányt.

27. perc: ugyanaz, csak a másik oldalon. Most Luca Toni kobakjáról pattan kapu mellé a labda.

26. perc: megint Grosso teker be egy beadást, Del Piero csúsztat kapu mellé.

25. perc: kényszerből kell cserélnie a románoknak: Radoi sérülése miatt Dica folytatja.

20. perc: Mutu 28 méteres szabadrúgás pattan meg Panuccin, Buffon már tehetetlen, a kapufa kisegíti.

18. perc: román szabadrúgás variáció után Tamas jó 30 méterről tüzel, a bal alsó sarokba tartó labdát Buffon nagy üggyel-bajjal paskolja ki.

A kép csalóka: a románok nem hasaltak el az olaszok ellen

17. perc: Luca Tonival meggyűlik a baja a román védőknek, pedig ketten próbálják visszarángatni a földre a Bayern München csatárát.

15. perc: Mutu a mérkőzés ziccerét hibázza el: a románok 10-esének ballábas lövését üti ki Buffon.

13. perc: nyomnak az olaszok, Luca Toni is leteszi a névjegyét.

9. perc: Camoranesi ívelését Del Piero a levegőben stoppolja le, löketét blokkolják a védők, némi kavarodás után a Juventus legdrágább kincse veszélyeztet ismét – ezúttal fejjel Perrotta beadása után.

7. perc: Grosso futott fel a bal szélen, beadását Lobont könnyedén húzta le.

4. perc: Mutu fut lesre.

1. perc: olasz fogadkozás ide vagy oda, a románoké az első helyzet: Mutu 8 méterről stukkol kapu fölé.

Donadoni nem beszélt a levegőbe, amikor a csapat átszervezéséről beszélt. Chiellini, Gattuso, Ambrosini, Di Natale és Materazzi is kikerült a kezdőcsapatból helyettük De Rossi, Perrotta, Chiellini, Grosso és Del Piero került a kezdő tizenegybe.

A Squadra Azzura már egy döntetlennel is szinte kilátástalan helyzetbe kerülne. Tisztában van ezzel Donadoni is, akinek hiába hosszabbították meg az Eb előtt a szerződését, egy esetleges kudarc biztosan az állásába kerülne. A szakember ezért jelentős változtatásokat tervez a kezdőben a hollandok elleni meccshez képest.

Donadoni nem felejtett el trükközni. Kérdés, hogy a varázslathoz konyít-e valamelyest.

Olasz lapjelentések szerint a hollandok ellen kezdő játékosok közül többen a kispadról szemlélhetik majd a románok elleni csütörtöki mérkőzést. Marco Materazzit, Mauro Camoranesit és Antonio Di Natalét is a kispadra száműzheti Donadoni, és elképzelhető, hogy Andrea Barzagli sem kap lehetőséget a kezdőben.

A védelemben a románok ellen Fabio Grosso és Giorgio Chiellini juthat szerephez, a középpályán pedig a fantasztikus idényt futó Danielle De Rossi bizonyíthat. Luca Toni mellett a csatársorban Alessandro Del Piero játszhat. Ebben az esetben a csapatkapitányi karszalagot is a Juventus támadója viseli majd.

Alessandro Del Piero lehet Luca Toni csatártársa a románok ellen

“Ez egy klasszikus élet-halál harc lesz” – érzékeltette a tét nagyságát a taljánok védője, az első meccsen elfogadható teljesítményt nyújtó, és ezért feltehetően a románok elleni kezdőben is szereplő Gianluca Zambrotta. “A maximumot kell nyújtanunk, megküzdve minden egyes labdáért. Számunkra kizárólag a győzelem az elfogadható eredmény.”

Del Piero és Buffon tudja, hogy csak az összetartás segíthet

“Helyzetkihasználásban nagyon sokat kell javulnunk” – mondta Luca Toni, akinek az első meccsen mutatott gyenge produkciója ellenére garantált a helye a csapatban.

A románok ellen sem lesz könnyű dolga az olasz támadóknak, hiszen Mutuék már bejelentették, hogy akárcsak a franciák ellen, ismét a védekezésre fektetik a hangsúlyt. “Semmiképpen nem szeretnénk vereséget szenvedni, ezért minden energiánkkal a védekezésre koncentrálunk. Remélhetőleg lesznek kontralehetőségeink, és akkor bármi megtörténhet” – mondta a meccsről Adrian Mutu.

A támadónak a napokban hunyt el az nagymamája, egyes vélemények szerint ezért nem tudott maradandót alkotni a franciák ellen. “Remélem az olaszok ellen már az igazi Mutut láthatják” – mondta a románok legveszélyesebb játékosa.

Piturca (jobbról) nagy öröme: Mutu gólokat ígér
Piturca (balról) nagy öröme: Mutu gólokat ígér

A keretben nem várhatók komoly változások. Minden bizonnyal nem játszhat pénteken Ciprian Marica – a csatárt hétfőn agyrázkódással szállítottak kórházba. Marica a románok hétfő délelőtti tréningjén ütközött szerencsétlenül Marius Niculaéval, s ugyan a klinikát még aznap délután elhagyhatta, sérülése nem jött rendbe teljesen.

“Még mindig gyógyulnia kell, ezért biztosan nem szerepelhet” – nyilatkozta a válogatott szóvivője. A középpályán Paul Codrea válthatja a nyitómeccsen halovány Razvan Cocist.

A spanyolok büntetőt rontottak, Lewandowski első gólja pontot ért
Mindkét csapat nyerhetett volna – a döntetlen egyiküknek sem főnyeremény.
Sokat romlott a magyar énekes állapota, az ágyban is alig tud felülni
Váratlanul sokat romlott Dobos Attila állapota, miután a szerelme magára hagyta egy kis időre.
Lochte lemarad az olimpiáról
A hatszoros olimpiai bajnok Ryan Lochte nem lesz ott a tokiói olimpián, mivel 200 méter vegyesen csak hetedikként zárt az amerikai úszók ötkarikás válogatójának pénteki napján.