Homokhátság vízpótlása

2025.05.20. 19:29

Az aszály minden évben berúgja az ajtót, most tervet dolgoznak ki ellene

A vízhiány évről évre egyre nagyobb problémát jelent a Homokhátság déli részén, ahol a termőföldek már félsivatagi jelleget öltenek.

Mihálffy Béla az MTI tudósítása szerint azt mondta, ez a térség, a Csongrád-Csanád vármegye 2-es választókerülete, a Homokhátság déli része régóta küzd a vízhiánnyal, olyannyira, hogy félsivataggá lett ez a terület nyilvánítva. Vizet kell hozni a térségbe – Ha nem akarjuk azt, hogy sivataggá váljon, és az akácfán kívül semmi ne teremjen meg ezen vidéken – ahol egyébként nagyon erős a mezőgazdaság –, akkor vizet kell hoznunk a térségbe – hangsúlyozta a kereszténydemokrata képviselő. Hozzátette, bízik abban, hogy a Mórahalmot, Zákányszéket, Domaszéket és Röszkét érintő tiszai vízpótlást még ebben a választási ciklusban meg tudják valósítani.

Homokhátság vízpótlása: Mihálffy Béla bejelentette, hogy  KDNP megalapítja a Vízpótlási Munkacsoportját. Fotó: Kerekes Balázs
Homokhátság vízpótlása: Mihálffy Béla bejelentette, hogy  KDNP megalapítja a Vízpótlási Munkacsoportját. Fotó: Kerekes Balázs

Homokhátság vízpótlása: összefogás a kiszáradás ellen

Az üllési sajtótájékoztatón reményét fejezte ki annak kapcsán, hogy a létrejövő vízpótlási munkacsoport koordináltan tud lobbizni a kormánynál annak érdekében is, hogy a dunai vízpótlás is minél hamarabb megvalósulhasson.

– Ez biztosíthatja mind az itt élőknek, mind a mezőgazdaságból élőknek a jövőképét – fűzte hozzá, majd elmondta: úgy véli, hogy rövid időn belül el tudják azt érni a kormányzatnál, hogy jelentős források érkezzenek erre a nagyon fontos célra, a homokhátsági vízpótlására. A munkacsoport tagjai a Homokhátság területén dolgozó KDNP-s országgyűlési képviselők, KDNP-s polgármesterek és KDNP-s vármegyei önkormányzati tisztviselők lesznek. Ez a kérdés a pártokon felül áll Földi László, a KDNP Pest vármegyei országgyűlési képviselője arra bíztatta a megalakulandó munkacsoportot, hogy "azokkal az erőkkel, akik már tettek valamit a Homokhátság vízpótlásával kapcsolatban, szorosan együttműködve együtt menjenek a kormányhoz, hogy az itt élőket segítse, támogassa". Úgy fogalmazott, hogy a Homokhátság területén élő családok érdekeinek fontos része lehet az, hogy az életminőséget „a víz idehozásával” tudják majd javítani. Földi László bizakodó abban, hogy a kormány megfelelő költségkeretet fog biztosítani ehhez a nagyon fontos munkához.

– A teremtett világ védelme mindannyiunk kötelessége, ez nem pártfüggő, a teremtett világ védelme, megőrzése, továbbadása gyerekeinknek, unokáinknak mindannyiunk nagyon fontos feladata – szögezte le. A kormány segítségét kérik Nagy Attila Gyula, Üllés polgármestere (Fidesz-KDNP) azt mondta, a településen és a térségben a legnagyobb gond a vízhiány, ami a mezőgazdaságot érinti. Úgy fogalmazott, „minden évben berúgja az ajtót az aszály”, és arra kérte a kormányzatot, hogy tegyen meg mindent annak érdekében, hogy valamilyen formában kezelje ezt a helyzetet.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában