Korszerűsítés

2022.10.05. 20:13

Átadták a felújított plébániát Ópusztaszeren

Az ópusztaszeri egyházközség a Magyar Falu Programban 8 millió forintot nyert a munkálatokra.

I.P.

Templombúcsú keretében adták át a felújított plébániát. Fotó: Sándor Attila

Az ópusztaszeri egyházközség még 2021-ben a Magyar Falu Programban 8 millió forintot nyert a plébánia felújítására. A munkát elvégezték, a megújult épületet a vasárnapi templomi búcsú keretében adták át, az ünnepi szentmisét Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök tartotta – tudtuk meg Antal Imre plébánostól.

A vállalt munkák, fejlesztések között energetikai, vagyis fűtés korszerűsítés volt – az elavult konvektorokat lecserélték, központi fűtést alakítottak ki – belül teljes festést kapott az épület, valamint energiatakarékos világítótesteket szereltek fel. Erről az eseményen résztvevő Farkas Sándor miniszterhelyettes, országgyűlési képviselő és Makra József polgármester is meggyőződhetett.

Az átadóra a búcsú alkalmával kerítettünk sort, szép ünnepség volt. A plébániában jelenleg nem lakik pap, viszont közösségi térként és egyházi táborok szálláshelyéül szolgál. Nagyon örülünk, hogy elkészült, így a templom és a plébánia is rendben van, a közeljövőben valószínűleg nem lesz szükség újabb pályázati támogatásra. Az épületet a jövőben még jobban ki szeretnénk használni a céljára, arra, hogy segítségével igazi egymást segítő, hívő közösséget építsünk

 – mondta el Antal Imre.
 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában