A gyerekek környezet- és természetvédelmi szemléletformálása a cél

2023.03.31. 14:40

25 éves az ORCHIS Természetvédelmi Egyesület

delmagyar.hu

Andrési Pál a 25 éves ORCHIS Természetvédelmi Egyesület elnöke fontosnak tartja a fiatalok szemléletformálását. Archív fotó: Karnok Csaba

Fotó: Karnok Csaba

25 éves az ásotthalmi ORCHIS Természetvédelmi Egyesület. Negyed évszázada, 1997-ben tizenegyen, a a helyi közép- és általános iskola tanárai alapították. Andrési Pál, az egyesület elnöke, a Bedő Albert erdészeti iskola pedagógusa elmondta, tagságuk jelenleg 35 fő, a többség helybeli, többen Mórahalmon, illetve Szegeden laknak. A kezdetektől céljaik között szerepel a település iskoláiban tanuló diákok környezet- és természetvédelmi szemléletformálása, ismereteik bővítése. 

Ez azért is fontos, mert az itt tanulók a természettel mindennapi kapcsolatban állnak, másrészt a tanórákon ezekkel a témakörökkel véleményünk szerint kevés időt foglalkoznak, így ismereteik hiányosak. Fontosnak tartjuk, hogy minél többen ismerjék meg településünk és a térség természeti értékeit. Reményeink szerint programjainkkal a gyerekeken keresztül nagyon sok szülőt is meg tudunk nyerni a természet- és környezetvédelem ügyének

 – mondta. Legrégebbi programjuk a „Pacavadászat" nevű írásbeli levelezős verseny, amit először 1999-ben szerveztek meg. A téli, kora tavaszi hónapokban szokták lebonyolítani a hagyományosnak nevezhető többfordulós, írásbeli vetélkedő-sorozatot. A Madarak és Fák Napján játékos vetélkedőket szerveztek, az elmúlt évtizedben plakátkészítő versenyeket hirdettek.  

Egyesületünk először 2006-ban hirdette meg hagyományteremtő céllal természetvédelmi versenyét. A verseny névadója, Teodorovits Ferenc erdőmérnök egykor a Királyhalmi Erdőőri Szakiskola (ma Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium) jeles igazgató-tanára

 – tette hozzá Andrési Pál.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában