Falura sorház? Köszönik, nem!

2024.11.14. 13:20

BYD ide vagy oda, Algyő ragaszkodik arculatához

Algyő ragaszkodik településképi arculatához. A téma a BYD-gyár felépülése kapcsán merült föl a szerdai közmeghallgatáson. A gyár dolgozóinak majdani elhelyezése szempontjából jó eséllyel céltelepüléssé válik, már előre szabályozták a telkek beépíthetőségét.

Takaros magánházak, gondozott kertek, alaposan átgondolt, szabályozott utcaképek. Leginkább ezek határozzák meg Algyő települési arculatát, amihez a BYD elektromosautó-gyár felépülése után is ragaszkodik az önkormányzat és a lakosság – derült ki a szerdai közmeghallgatáson. 

BYD, ALgyő, elektromosautó-gyár
Molnár Áron rámutatott, hogy a BYD gyára Algyőről tíz perc alatt elérhető. Éppen ezért jó eséllyel válik majd céltelepüléssé Algyő a munkások elhelyezésekor. Fotó: Gémes Sándor

Algyő is a BYD céltelepülésévé válhat

Molnár Áron polgármester rámutatott, hogy már tudható, hogy a BYD felépülése után, amikor teljes kapacitással fut majd az üzem, az előirányzat szerint több mint tízezer munkavállalót fognak alkalmazni, akiknek többsége, a tervek szerint kilencven százaléka magyar dolgozó lesz. A munkavállalók elhelyezése szempontjából nagy eséllyel Algyő is céltelepüléssé válik majd. 

Algyő Szatymazzal és Sándorfalvával ugyanolyan időbeli távolságra van a gyártól, autópályán tíz perc. Ez azt jelenti, hogy Algyő biztosan céltelepülés lesz a beköltözők szempontjából, amit nekünk is tudomásul kell venni. Ezek kihívások, nyilván a magyar vállalkozók fogják keresni a lehetőségeket, hogy hová lehet minél több embert, minél kisebb helyre belakoltatni. Nagyon örülök azonban, hogy Algyőn nem az lesz, hogy minden talpalatnyi felületen négy-öt társasházból álló épületeket kezdenek majd el építgetni. Majd építenek szép családi házat, ami a falura való

 – mondta Molnár Áron.   

Kertes házba mehetnek a munkások is

A polgármester emlékeztette a közmeghallgatás résztvevőit, hogy másfél évvel ezelőtt az önkormányzat fölemelte az újonnan kialakítható telkek méretét 500-ról 720 négyzetméterre. Szabályozták azonban azt is, hogy társasházat nem lehet építeni csak ezer négyzetméteres telekre. 

Ezeket nem véletlenül tettük, még szerintem időben. Most már tudom, hogy több polgármester küzd, mert nyeles telkek alakulnak ki településükön, beépítenek sorházakat a falvakba, kezelhetetlen kezd lenni a probléma. És most jön a BYD. Nem tudom, hogy az elvárások teljesülni fognak-e, de tízezer-négyszáz fő a most kért engedélyben a vállalt dolgozói létszám. Ezzel az egyetem után a legnagyobb munkáltató lesz Csongrád-Csanád vármegyében ez a gyár, ha teljes üzemben üzemelni fog

 – részletezte a polgármester. 

BYD, Algyő, elektromosautó-gyár
Algyő ragaszkodik településképi arculatához.  Fotó: Gémes Sándor

Algyő védi településképét

Amint azt nemrég megírtuk, olyannyira óvja az önkormányzat a településképet Algyőn, hogy a településképi rendelet tiltja azt is, hogy a lakossági klímák kültéri egysége belógjon a közterületre. Ennek ellenére több tucatnyi épület utcafronti falára szereltek fel kültéri egységet. A képviselő-testület azonban nem büntetéssel, hanem támogatással bírja rá az algyőieket a lakossági klímák áthelyezésére. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában