Kerekasztal-beszélgetés

2025.02.07. 16:10

Meseautó viszi az ételt oda, ahol még a minimum is luxus

Egy tizenkilencmillió forintos járművet vásárolt Ásotthalom egy határon átnyúló élelmiszermentő programnak köszönhetően.

Élelmiszermentő programot valósít meg közösen Ásotthalom és a szerbiai Foodbank Vojvodina, amelynek célja az  és az éhezés elleni küzdelem. Ennek kapcsán csütörtökön 10 órától egy információs kerekasztal eseményt rendeztek az ásotthalmi művelődési házban.

Élelmiszermentő kerekasztalt rendeztek csütörtökön Ásotthalmon. Fotó: Rácz Ildikó

A projekt fő célja, hogy a szegénységgel, munkanélküliséggel, valamint egyéb szociális nehézségekkel küzdő emberek számára biztosítsa az élelmiszerhez való hozzáférést. Különös figyelmet fordítanak a rászoruló családokra, gyermekekre, idősekre és fogyatékkal élőkre, csökkentve ezzel az éhezés és az alultápláltság kockázatát.

Egyik kiemelt eredménye a programnak egy új, 19 millió forint értékű szállítójármű beszerzése, amely hozzájárul az élelmiszerek hatékony és jogszabályoknak megfelelő eljuttatásához a rászorulók részére. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában