Forradalmi fejlesztés

2025.02.17. 13:44

Még a Parlament büféjében sincs olyan kiszolgálás, mint a Pollákban – videóval

A HSZC Szentesi Pollák Antal Technikum új, saját fejlesztésű ételrendelési rendszert vezetett be. Az egyedi megoldás a diákok, a tanárok és a büfések számára egyaránt megkönnyíti az ételrendelést.

Korábban a diákok mobiltelefonon adhatták le rendeléseiket, de mióta kormányhatározatban megtiltották a mobiltelefonok használatát az iskolában, új megoldást kellett találni. Az iskola vezetése és a diákok közösen úgy döntöttek, hogy egy olyan rendszert fejlesztenek ki, amely lehetővé teszi a diákok számára, hogy digitálisan adják le az ételrendeléseket. Az új rendszer a nagy gyorsétteremláncokhoz hasonlóan működik: a diákok egy érintőképernyős felületen választhatják ki a menüt, majd leadhatják rendelésüket. 

ételrendelés
A Pollák új fejlesztésével egyszerűbben és gyorsabban lett a büfészolgáltatás. Az ételrendelést akár több szünetre előre is le lehet adni, így a szünet elején már a kész menü várja a tanulókat. Fotó: Szabó Viktor

Élvezetté válik a tanulás

– A technikumi képzésnek az egyik alappillére az, hogy minél gyakorlatorientáltabb képzést tudjunk nyújtani a hallgatóinknak, és többek között ilyen projektekkel szeretnénk szemléltetni azt, hogy az a törzsanyag, amit régen tankönyvekből, munkafüzetekből tanultak meg, az egy ilyen életszerű példával illusztrálva milyen élvezetes is tud lenni. Gyakorlatilag az a tananyag, amit ők megtanulnak, ilyen projekteken keresztül élvezetessé válik, és gyakorlatilag nem csak az iskolai keretek között, de akár otthon, akár éjszaka is bármikor tudnak vele foglalkozni. A hallgatók nagyon-nagyon szeretik ezt a képzési formát – mondta el lapunknak Vincze Mihály.

Az igazgatóhelyettes kifejtette, hogy úgy osztják a feladatokat a diákoknak, hogy mindig az aktuális tudási szintünknek megfelelő nehézségű projektet kapjanak. Elárulta, hogy volt már sportfogadási rendszerük is, amit Pollák-mixnek hívtak. Itt a diákok különböző sportágakra, meccsekre fogadhattak, és időközönként nyereményeket osztottak ki. Azt is fontos kiemelni, hogy az iskolai csengő rendszerét is a tanulók programozták, és mindig szavaznak, hogy milyen zeneszámokon szólaljon meg.

ételrendelés
Fotó: Szabó Viktor

Ételrendelés, ahogy a nagyok csinálják

A legújabb fejlesztésük a büfés ételrendelő. Ákos és Ádám tevékenyen részt vettek a program létrehozásában. Elárulták, hogy a büfés megkereste őket egy olyan kéréssel, hogy fejlesszenek ki egy rendszert, amivel könnyebbé és gyorsabbá tehetik a kiszolgálást. Először a mobiltelefonokon működött a rendszer, azonban mióta a készülékeket le kell adni, egy új formában tudnak akár több szünettel előre is rendeléseket leadni a diákok.  

A megoldás hasonlít a nagy gyorséttermi-láncokéhoz. Egy érintőképernyős automatán ki lehet választani, hogy mit szeretnének rendelni a tanulók, megadják, hogy mikor mennek érte a büfébe, kapnak egy sorszámot, és a rendelés már készül is.

A tanulók azt is elárulták, hogy a mobilos verziót nagyjából fél év alatt fejlesztették le, a jelenlegi megoldás pedig 3-4 hónap alatt született meg.

 Sorban állnak az iskolák a fejlesztésekért

Mint megtudtuk, több iskola is felkereste már a szentesi intézmény, hogy akár fizetnének is egyes fejlesztésekért. Vincze Mihály igazgatóhelyettes azonban elmondta, hogy per pillanat még azon az állásponton vannak, hogy ezek a kis projektjeink mind azt emelik ki, hogy miért jó pollákosnak lenni.  - Az ilyen fejlesztésekkel próbáljuk a Pollák exkluzivitását megtartani – tette hozzá. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában