Lovas és fogatos felvonulás is lesz

2025.02.07. 17:40

Idén is megtartják a gazdabált, de most lesz benne egy csavar is

A nagy múltú hódmezővásárhelyi Gazdasági Egyesület február 8-án rendezi meg a 119. gazdabált. A táncos mulatságot több program is megelőzi.

A hagyományok szerint délelőtt 10 órától gazdanapi fórumot tartanak, ahol köszöntőt mond Mikó Edit, az agrárkar dékánja és Benkő Zsolt, az egyesület elnöke.

fórum, gazdabál
A fórumon részt vesz Juhász Anikó is. Fotó: Bús Csaba

A fórumon részt vesz Juhász Anikó, az Agrárgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára, aki a Közös Agrárprogram Stratégiai Terv végrehajtásáról beszél, míg Nagy Viktor, a MAGOSZ szakmai titkára az aktualis pályázatokról tart előadást. Gál Tamás tanszékvezető egyetemi docens a klímaváltozás Dél-Alföldre gyakorolt hatásáról tájékoztatja a résztvevőket, a és a gazdaságátadásokról Józsi Klára ügyvéd, a fiatal gazdákat érintő pályázatokról Szigeti Tamás vidékfejlesztési szakértő beszél. A fórumot az agrárkar Sófalvy termében tartják.

A lovasbandérium és a fogatok felvonulása 14 órakor indul a Serház térről, a cél a Fekete Sas előtti terület, ahol zenés fogadtatásban lesz részük a lovaknak és a lovasoknak. A gazdabál 19 órakor kezdődik.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában