2025.02.12. 17:35
Változó halmazállapotban érkezik elég sok csapadék a hét további részében
Országszerte egyre hidegebbre fordul az időjárás. A hét második felétől változó csapadékra kell számítani.
Lehűlést tapasztalhatunk országos szinten a hét második felétől. Melegfronti csapadékzóna érkezik, amely miatt szerda késő este a középső országrészeken és az Alföldön csapadékra kell számítani – tájékoztatta a HungaroMet az MTI-t.

Több magassági hidegcsepp is megközelíti a Kárpát-medencét, emiatt záporok, esők jelenhetnek meg országszerte. A csapadékkal a hidegbetörés előtt kell számolnunk.
Hóesés is érkezik
Szerda délutánig a Dunántúlon, majd este, késő este már főként a középső országrészben és az Alföld déli részén várható csapadék. Az északi részeken végig hószállingózás, gyenge havazás lehet a jellemző, de egy centiméternél kisebb mennyiség valószínű – tájékoztat a HungaroMet. Vármegyénkre első fokú riasztást adtak ki ónos eső miatt, érdemes tájékozódni az időjárási helyzetről útnak indulás előtt!
Csütörtöktől vegyes csapadék várható, eső és ónos eső fog még érkezni. A csapadékzóna csütörtökre virradóra északkelet felé terjed, ott kisebb havazás kezdődhet majd.
Péntektől hóesés várható régiónkban. Havazással a hétvégén is számolhatunk.
Egész héten erősebb széllökésekre kell számítani vármegyénkben. A legalacsonyabb hőmérséklet -5 Celsius-fok, a legmagasabb pedig +5 Celsius-fok lesz
Fronthatásokkal jön a lehűlés
A délnyugatról érkező melegfront mellett észak felől egy hideg légtömeg áramlik Magyarországra, ennek hatására fokozatosan csökken a hőmérséklet. Emiatt kettős fronthatás terhelheti az erre érzékenyek szervezetét – figyelmeztet a Köpönyeg.