2025.02.08. 16:41
Döntés előtt a továbbtanulók, így segítette őket a SZTE – videóval, galériával
Nyílt napot tartottak szombaton a felvételizők és szüleik számára a TIK-ben. A SZTE standjainál elsősorban hallgatók segítettek az érdeklődőknek. A résztvevők információkat kaptak a karok képzéseiről, ösztöndíjakról és a szegedi egyetemi lehetőségekről.
Nyílt napot tartott a Szegedi Tudományegyetem szombaton, hogy a felvételi eljárás véghajrájában még segítséget nyújtsanak a továbbtanulási döntés előtt állóknak. Az eseményre ezúttal a szülőket is várták, hogy ők is megfelelő információk birtokában tudják támogatni gyermeküket.

Információk első kézből, a hallgatóktól
A TIK aulájában összesen 33 stand várta az érdeklődőket: az egyetem 12 kara mellett bemutatkoztak a kollégiumok, a hallgatói önkormányzat, különböző szolgáltatók, illetve olyan lehetőségeket is megismerhettek a leendő hallgatók, melyek megkönnyítik vagy plusz lehetőségeket adnak nekik tanulmányaikhoz. Így érdeklődhettek például az ösztöndíjlehetőségekről, ingyenes képzésekről, a kulturális életről vagy a nyelvtanulási lehetőségekről, de akár a jelentkezési lap kitöltésében is kérhettek segítséget. A standoknál elsősorban a karok hallgatói segítettek, így olyan praktikus kérdésekre is választ tudtak adni, mint hogy mennyire nehéz az adott szak, mennyire kell stabilan tudni a különböző tantárgyakat vagy hogy milyenek a tanárok. Az épület elé kitelepült kormányablak busz jóvoltából pedig az Ügyfélkapu Plusz vagy a digitális állampolgárság regisztrációját is helyben el lehetett végezni.
Az SZTE lehetőségek tárháza
– Amikor a rendszerváltás előtt én felvételiztem, még sokkal egyszerűbb volt a döntés, hiszen összesen két egyetemen volt gazdaságtudományi kar, ráadásul ha valaki szerzett egy diplomát, azt gondolhatta, azt a tudást hasznosítja majd egész munkás életében. Bár már velem sem ez történt, önökkel végképp nem ez fog. Ezért fontos láttatni, hogy a Szegedi Tudományegyetem az a hely, ahol fel vagyunk készülve a jövőre – hangsúlyozta köszöntő beszédében Fendler Judit, a SZTE kancellárja. Kiemelte: 9 európai egyetemmel állítanak ki közös diplomát és a hibrid online oktatásnak köszönhetően a nemzetközi szintű tananyagot is gyorsan és egyszerűen tudják elsajátítani az itteni hallgatók. – Abban gondolkodjanak, hogy az egyetem lehetőségeket kínál – tette hozzá.
Nyílt napot tartott a felvételizőknek az SZTE
Fotók: Karnok CsabaGellén Klára oktatási rektorhelyettes is kiemelte a Coursera programot, melyben a Közép-Kelet európai egyetemek közül egyedül a SZTE hallgatói vehetnek ingyenesen részt. – Nemzetközi tréningek, kurzusok segítségével fejleszthetik portfóliójukat, az ezekért kapott bizonyítványok pedig értékes ajánlólevelek lehetnek a leendő munkáltatóknak – hívta fel a figyelmet.
A rendezvényen rengeteg érdeklődő volt, sokan az ország más pontjáról érkeztek ide. Liszkai Kinga Nikol és Szemerédi Luca például a főváros mellől jöttek.
Szülő és diák is sok új információt kaphatott
– A jogi kar nyílt napján is itt voltam, de ez hasznosabb, mert jóval több információt össze tudok szedni – osztotta meg tapasztalatait velünk Kinga. Luca pedig azt emelte ki, hogy most kiderült számára, mennyivel családiasabb az itteni közeg, mint a budapesti. Ő a fogorvosi karra készül és mint mondta, a mostani tapasztalatai is segítik abban, milyen sorrendben jelölje meg a szóba került egyetemeket.
Varga Henrietta lányát kísérte el a programra, és mint mondta, ő is sok új információval gazdagodott. – Azzal, hogy én is jobban belelátok, könnyebben segítek a lányomnak – magyarázta. Sára egyébként még csak 11. évfolyamos, így ők például abban kaptak a rendezvényen nagy segítséget, hogy mely tantárgyakra helyezze a hangsúlyt, hogy a pontszámításkor a lehető legmagasabbat tudja elérni.
Akik szeptembertől szeretnének felsőoktatási intézményben továbbtanulni, február 15-ig adhatják be jelentkezésüket. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókat, illetve a tipikus buktatókat ebben a cikkünkben szedtük össze.