2025.03.15. 11:06
Javítják a galambriasztó rendszert, félpályás útlezárás van a Belvárosi-hídon – galériával, videóval
A szegedi Belvárosi-hídon ismét gondot okoznak a galambok, de ennek hamarosan vége! A meghibásodott galambriasztó rendszer javítása a hétvégén kezdődött el félpályás útlezárás mellett.
Elkezdték a Belvárosi-híd galambriasztó rendszerének javítását.

Először az elektromos hálózatot hozzák rendbe. A két szakember szombat reggel fél nyolckor kezdte a munkát. Egyikük azt mondta, az időjárás nem kedvez a munkának. Úgy fogalmazott, hogy ez határeset, mivel nincs elég meleg, így a ragasztó nem fejti ki hatását. A ragasztónak legalább 12 órára van szüksége, hogy megkössön.
Elkezdték a Belvárosi-híd galambriasztó rendszerének javítását
Fotók: Török JánosJanuár végén írtuk meg, hogy elárasztotta a galambpiszok a Belvárosi-hidat, amelyet cikkünk hatására gyorsan letakarítottak a szakemberek. A híd felső ívén található galambriasztó rendszer az év végén meghibásodott, mert ismeretlenek megrongálták. A Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. ügyvezetője, Makrai László elmondta, hogy a finom hálót a híd legfelső pillérére ragasztották, és mikrofeszültség biztosítja a galambok távoltartását. Egyesek azonban rendszeresen felmásznak a hídra, és ezzel tönkreteszik a védelmet.
Szegedi hírek
- Nem csak a tanteremben akarnak tanulni, egyetemisták adnak új lendületet a Fatima Háznak
- Szeged tavasszal is a legszebb arcát mutatja – galériával
- Hazatér a szegedi DJ, és sztárokkal tölti meg a Belvárosi mozit
- Változik a menetrend, erre készüljön, ha vonattal utazik
- Fiatalok ezrei szenvednek Szegeden a forgalmi vizsgákon