2025.04.07. 13:36
Tilos behajtani erre a szakaszra, valamiért mégsem tart mindenki a tramtraintől
Hatalmas szerencséje volt annak az autósnak, aki Hódmezővásárhelyen, a belső Andrássy úton betévedt a tramtrain sínekre. Nem is értjük, hogy fordulhatott ez elő, hiszen mindkét oldalon kint van a „Behajtani tilos!” tábla. Az életével, de legalábbis az autója karosszériájával játszott a figyelmetlen autós, örülhet, hogy nem jött a tramtrain.
Vannak autósok, akik lehet, hogy csak akkor hisznek a szemüknek, amikor már megvan a baj. Kitáblázták, hogy nem szabad behajtani? Sebaj, most éppen nem jön semmi! - talán így gondolkozott az a sofőr, aki a napokban behajtott Hódmezővásárhelyen, az Andrássy út azon szakaszára, ahol csak a tramtrain közlekedhet.

Édesebb a tiltott gyümölcs...
A belső Andrássy úton találkoznak a tramtrainek, a Szeged felől és a vásárhelyi nagyállomás felől érkező. Mivel napközben sűrűn járnak a vasútvillamosok, így ezek a találkozások is elég gyakoriak. Hogy az autósok arra a területre nem hajthatnak be, ezt a közlekedési táblák teszik egyértelművé. Már akinek. Egy közkedvelt hódmezővásárhelyi autós közösségi oldalon, a HMVHLY CAR Life Facebook oldalon tettek közzé egy fotót, amin az látszik, hogy a tiltott szakaszon a villamossínen álldogál egy autós és várja, hogy behajtasson a körforgalomba.
Ez itt egy safety car?
A kommentelők közül többen viccesre vették a helyzetet. Volt, aki megjegyezte, talán arra vár, hogy „zöldje” legyen. Más rácsodálkozott, nem tudta, hogy már a tramtrain előtt is megy safety car, vagyis biztonsági autó. Azt is megállapították, ez a jármű legalább nem nyikorog. Olyan hozzászóló is akadt, aki szerint lehet, hogy a sofőrnek nemcsak „B” kategóriás jogosítványa van, hanem a tramtrainre is rendelkezik vezetői engedéllyel. Volt aki azt hiányolta, hogy nincs a személygépkocsi orrán citromsárga fólia, illetve hogy lehet, hogy a síneket is le kellene fóliázni sárgával, hogy mindenki észrevegye. Egy valaki szerint pedig az feleség vitte a tramtrain vezetője után az ebédet, mert otthon hagyta.
Szerencse, hogy nem jött a tramtrain
Természetesen a vicces hozzászólások mellett komoly aggodalmakat is megfogalmaztak a vásárhelyiek, például azt, hogy ez történik, amikor valaki a piacon veszi a jogosítványt. Azt is írták, ne üljön volán mögé, aki nem ismeri a KRESZ-t. Többen megjegyezték, nem ez az első autó, amelyik „odatévedt”, sőt, csomagszállító autókat is láttak már ott.
Az autósnak szerencséje volt, akkor éppen nem jött tramtrain egyik irányból sem. De lett volna ribillió, ha mégis...