Akkumulátorcsere és memóriakártya-ellenőrzés

2025.05.17. 18:10

Így védik a vadkamerákat az ásotthalmi erdőben – galériával, videóval

Az ásotthalmi erdészeti iskola tanulmányi erdejében vadkamera figyeli az állatokat. A vadkamera használatával a diákok testközelből ismerhetik meg az élővilágot. A technikát gondosan védik a lopásoktól.

Így védik a vadkamerákat az ásotthalmi erdőben – galériával, videóval

Néhány éve három vadkamera is szolgálatba áll az ásotthalmi erdészeti iskolában. 

vadkamera
Iskolai vadkamera az ásotthalmi tanulmányi erdőben. Pénteken az akkumulátorokat és a memóriakártyákat ellenőrizték a diákok és Bánhidy Zoltán kollégiumi nevelőtanár. Fotó: Arany T. János

Vadkamera figyeli a kismalacokat

Az Alföldi ASzC Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium tanulmányi erdejében kettőt már ki is helyeztek a diákok és tanáraik közösen, a harmadikhoz pedig a gondnok készíti a védelmet nyújtó fémburkolatot. Péntek délután elemet cseréltek a vadkamerákban is kiszedték belőlük a memóriakártyát.

Lakattal, pajzzsal védik a technikát

Bánhidy Zoltán, kollégiumi nevelőtanárt és szakkörvezetőt két lelkes diák – Mészáros Máté és Habik Norbert – kísérte el péntek délután. A korszerű vadkamerák kihelyezése nemcsak izgalmas szakmai program, de bizony óvintézkedéseket is igényel. A felszerelt eszközök közül kettő már működésbe lépett, a harmadikra viszont egy fém védőpajzs kerül, amit az iskola gondnoka készít el kézzel, lakattal zárva. Bánhidy tanár úr reméli, hogy ezzel sikerül megelőzni az esetleges lopásokat. – Mivel az eszköz csak kóddal használható, anélkül legfeljebb könyvtámasznak jó. Bár aki ezt ellopja, az úgysem olvas – mondta.

Magasan, biztonságban – és tele adattal

A kamerák kihelyezését nem bízták a véletlenre: az egyik kamerát jó magasra szerelték, hogy ne legyen könnyen elérhető. A diákok és tanáruk előbb szétnyitották a teleszkópos létrát, majd a tanár úr felmászott a kamerához, hogy ellenőrizze az akkumulátort és kicserélje a memóriakártyát. Minden rendben ment. 

Kismalacok és dámszarvasok a felvételeken

Az eddig rögzített felvételeken máris láthatók kismalacok és dámszarvasok – olyan pillanatok, amelyekre ritkán nyílik lehetőség testközelből, de így a diákok valóban megtapasztalhatják, hogyan él a vadállomány az erdő mélyén.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában