Voks 2025

2025.05.13. 17:56

Mihálffy Béla: Ne hagyjuk, hogy a fejünk felett döntsenek!

A kormány véleménynyilvánító népszavazással kérdezi meg a magyar embereket Ukrajna uniós csatlakozásáról. A VOKS 2025 szavazólapjait már kézbesítik.

A héten megkezdődött a VOKS 2025 véleménynyilvánító szavazás szavazólapjainak kézbesítése a szegedi és homokhátsági háztartásokba. A kormány célja világos: a lakosság közvetlen véleményének megismerése Ukrajna Európai Unióhoz való csatlakozásáról. A kitöltött szavazólapokat pedig legkésőbb 2025. június 20-ig lehet visszaküldeni. 

Voks 2025
Elkezdték a VOKS 2025 szavazólapjainak a kézbesítését. Fotó: Kerekes Balázs 

Indul a VOKS 2025

Mihálffy Béla, a térség kormánypárti országgyűlési képviselője sajtótájékoztatón hívta fel a figyelmet a VOKS 2025 kezdeményezés súlyára. Mint elmondta, a szavazásra azért van szükség, mert „Brüsszel ismét úgy készül dönteni egy sorsdöntő ügyben, hogy meg sem kérdezi az embereket. Mi nem fogadhatjuk el, hogy a magyar családokkal fizettessék meg Ukrajna erőltetett EU-tagságának az árát” – hangsúlyozta Mihálffy Béla. A politikus szerint a Tisza Párt és annak vezetője, Magyar Péter, valamint a hozzá csatlakozó ellenzéki pártok – így a DK, a Momentum és a Párbeszéd – mind Ukrajna uniós tagságát támogatják, függetlenül attól, hogy ez milyen következményekkel járna Magyarország számára.

A szavazólapok kézbesítése azonban nem zökkenőmentes: országszerte több választópolgár jelezte, hogy ellenzéki aktivisták eltávolítják a szavazólapokat a postaládákból. Ennek nyomán Mihálffy Béla az Országgyűlésben azonnali kérdést intézett Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterhez.

Gulyás Gergely válaszában leszögezte: „A szavazólapok eltulajdonítása nemcsak etikátlan, hanem bűncselekmény is, mivel sérti a levéltitkot.” Arra kérte a választópolgárokat, hogy különösen azokban a körzetekben, ahol Tisza párti, DK-s vagy Párbeszédes aktivisták tevékenykednek, mihamarabb töltsék ki és küldjék vissza a szavazólapokat.

A miniszter emellett hangsúlyozta: Ukrajna EU-csatlakozása súlyos pénzügyi következményekkel járna Magyarországra nézve. „Ez a kérdés minden magyar család pénztárcáját érinti” – fogalmazott. Az esetleges csatlakozás több milliárd eurós kiadással, a kohéziós források csökkenésével és az agrártámogatások elvesztésével fenyeget, nem is beszélve a társadalmi és biztonsági kockázatokról: az ukrán alvilág megjelenéséről, a silány minőségű importélelmiszerekről, a nyugdíjrendszer destabilizációjáról és a járványveszélyekről.

A kormány álláspontja világos: Magyarország nem engedheti meg, hogy Ukrajna csatlakozása rombolja szét az évek alatt felépített gazdasági és társadalmi stabilitást. A szavazás célja, hogy a magyar emberek világosan kifejezhessék véleményüket, még mielőtt Brüsszel visszavonhatatlan döntést hozna a fejük felett.

„Ez a véleménynyilvánító szavazás annak iskolapéldája, hogyan lehet demokratikus úton, a lakosság bevonásával dönteni egy nemzet jövőjét meghatározó kérdésről. Más uniós országokban ritkán adnak ilyen lehetőséget az embereknek” – hangsúlyozta Gulyás Gergely. 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában