Időutazás

2025.06.18. 16:50

A mamutok még késnek, de a medvék és a kardfogú tigris már Szegeden vannak

Hatalmas jégkorszaki állatok rekonstrukcióival bővül szombattól a Móra Ferenc Múzeum új tárlata. A Múzeumok Éjszakáján emellett fényfestő show és színpadi programok is várják a látogatókat.

Szombaton 18 órától tartják a Múzeumok Éjszakáját Szegeden. Ezen az estén nyílik meg a jégkorszak-kiállítás második egysége, ahol többek között eredeti, jégkorszakból származó csontokat, csontvázakat, illetve jégkorszaki állatok rekonstrukcióit is bemutatnak. A tárlatot a sajtó már szerdán bejárhatta.

jégkorszak
A jégkorszak állatai, köztük egy kardfogú tigris és barlangi medve is látható a Móra-múzeum legújabb kiállításán. Fotó: Karnok Csaba

A mozgó mamutok még mindig a tengeren hánykódnak

A májusban megnyitott jégkori ember egység után most bővül legnagyobb mértékben a kiállítás, melynek leglátványosabb szereplői azonban sajnos még mindig a tengeren hánykódnak. Május közepén indult el Kínából teherszállító hajón két mozgó mamutrekonstrukció, egy barlangi medve és egy barlangi oroszlán rekonstrukció, illetve hat csontvázmásolat. És bár két héttel később már az Arab-tengeren jártak, néhány napja még csak Törökország partjainál voltak, vagyis már biztos, hogy a Múzeumok Éjszakájára nem érnek Szegedre. Fogas Ottó múzeumigazgató elmondta, ezek a kiállítási tárgyak várhatóan július közepétől lesznek láthatók.

A jégkorszak állatai lepték el a múzeumot

Négy kiállítótérrel azonban így is bővül a jégkorszak-kiállítás szombattól, és látványos tárgyakból már most sem lesz hiány: érdeklődők láthatnak például a Magyar Természettudományi Múzeumból érkezett barlangi medve, sarki róka, pézsmatulok, hiéna és kardfogú tigris preparátumokat, illetve néhány eredeti koponyát is. De a gyerekek elmerülhetnek a jégkorszaki mesevilágban is és annak igazságtartalmában, sőt azt is ki lehet próbálni, milyen hideg volt ebben az időszakban a Földön.

Fényfestő show is lesz szombaton

A Múzeumok Éjszakáján a kiállítások megtekintése mellett számtalan egyéb programon is részt vehetnek az érdeklődők. Lesznek fúvós- és dobkoncertek, néptáncbemutatók, tűzzsonglőrök, illetve tartanak majd Öko Fashion divatbemutatót is, mely során újrahasznosított anyagokból készült ruhákat mutatnak be a színpadon. Az est fénypontja lesz valószínűleg a 22 órakor kezdődő fényfestő show a Móra-múzeum épületén.

A Fekete Házban a PszichArt24 kiállítás kapcsán képzőművészeti foglalkozásokat és jótékonysági vásárt tartanak, illetve tárlatvezetések folynak majd az „Ecsettel írt történelem” című tárlaton, előadásokkal kiegészülve. A Vármúzeumban pedig az Utazz a múltba! című kiállításon vehetnek részt tárlatvezetéseken az érdeklődők, illetve egy óriástársasjátékot is kipróbálhatnak.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában