2007.01.21. 15:19
Visszavágott a Vác
A Németh Toll Makó NB I-es női kézilabdacsapata hétgólos vereséget szenvedett a Vác vendégeként.
Vác - Németh Toll Makó 31-24
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vác, 500 néző. Vezette: Badula, Ondogrecula (szlovákok).
Vác: JUHÁSZ – Orbán 1, FARKAS 9, Schmidt, VESZELI 8 (2), RÁBAI 6, Klász 4. Csere: Gridnyeva (kapus), Őri C. 2 (1), Bagócsi, Brecska 1, Molnár, Szádvári. Edző: Kenyeres József.
Németh Toll Makó: SZABÓ K. – SILYE 8, Zámbó, Csendes 1 (1), Fekete 5 (3), Vakarcs, Baunok 4. Csere: Kovács T. (kapus), Kárpáti 2, Bartucz, BARNA 4, Lévai, Erdei. Edző: Berzsenyi Márai.
Kiállítások: 14, ill. 22 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 5/4..
A Váccal kapcsolatos kellemes emlékek – ősszel hazai pályán 38–32-re nyert a Németh Toll Makó – nem sokáig tartottak, a Pest megyei alakulat hamar jelezte, vissza akar vágni. Ebben a vendégek átlövői is „segítették" őket, akik finoman fogalmazva is nem fogtak ki jó napot, betliztek. Míg a Kenyeres-lányoknál Farkas, Veszeli és Rábai lövései rendre utat találtak az egyébként jól védő – idebiggyeszthetnénk: végre... – Szabó Kriszta kapujába. A mérkőzésre rányomta a bélyegét – igaz, ez mindkét csapatot sújtotta –, hogy a szlovák bírópáros a magyar bajnokságban szokatlan felfogásban vezette a találkozót, egyes szituációkat másképp, olykor szigorúbban ítéltek meg. Utóbbi piros lapban (egyet-egyet kapott a Vác és a Németh Toll) is megnyilvánult.
Silye egyéni sikere
A Mátészalkáról érkezett, de a sportággal Debrecenben megismerkedő jobbszélső, Silye Rita nagyszerű teljesítménnyel rukkolt elő és lett csapata legjobbja. Nyolc gólt szerzett, ebből kettőt indításból, és ezt összesen kilenc próbálkozásból tette. Remek százalék! Ezenkívül a védekezésben is jót nyújtott, az ő oldaláról nem sok gólt kapott a Németh Toll Makó.
Berzsenyi Mária: – Örömteli, hogy némi pozitív elmozdulást tapasztaltam csapatom játékában, a hozzáállásban. Remélem ez a tendencia folytatódik.
A forduló további eredményei: Debreceni VSC–Dunaferr 23–25, Békéscsaba–HNKC SE 14–16, Kőbánya-Spartacus–Vasas 22–33. A Cornexi-Alcoa– Győr és a Kiskunhalas–Ferencváros találkozókat január 24-én 18 órától játsszák le.