2007.03.30. 16:19
Makói ikszesély?
Az NB-s bajnokságokban érdekelt megyei labdarúgócsapatok közül a Makó Kazincbarcikán, a Csongrád Szolnokon, az Algyő és a HFC hazai környezetben lép pályára a hét végén.
Az NB II-es bajnokságban szereplő Makó FC szombaton 16 órakor Kazincbarcikán lép pályára. A Maros-partiak nincsenek jó formában, és nagyon veszélyes zónában vannak pillanatnyilag a tabellán: 4 győzelemmel, 4 döntetlennel, 10 vereséggel 14–29-es gólkülönbséggel 16 ponttal a 14. helyen állnak. A Borsod megyeiek jóval előrébb találhatóak: 4 győzelem, 10 döntetlen, 4 vereség, 26–24-es gólkülönbség, 22 pont, ezek a mutatók a 9. helyhez elegendők. Bravúr kellene a pontszerzéshez, viszont biztató lehet, hogy a Barcika „hajlamos" az ikszre. Az egyik pont talán elcsenhető.
Az NB III-as együttesek közül a HFC a sereghajtó Szarvast fogadja (vasárnap, 16 óra), vagyis minden esély megvan arra, hogy a kék-sárgák folytassák diadalmas tavaszi hadjáratukat. A Rostás-fiúk eddig mindig győztek, és még gólt sem kaptak a lejátszott meccsek során.
Gondot jelenthet azonban, hogy Szűcs (kiállítás) és Végh (harmadik sárga) nem léphet pályára, Bernát, Antal és Bíró pedig sérüléssel bajlódik. Szintén hazai környezetben szerepel az Algyő (szombat, 16 óra), melynek ellenfele a Gyula lesz. A papírforma a vendéglátók sikerét ígéri, ami már rájuk is férne. A Csongrádi Tiszapart SE a Szolnok vendége lesz (vasárnap 16 óra), és a két csapat táblázaton elfoglalt helyét nézve – a hazaiak a 6., a vendégek a 12. pozíciót foglalják el –, szolnoki siker várható.