Helyi sport

2008.04.29. 22:03

Ötödik helyen a Floratom

A Floratom Szeged AC annak ellenére, hogy 6:2-re alulmaradt a Bükkel szemben, az ötödik helyen fejezte be a férfi asztalitenisz Extraliga csapatbajnokságot.

Munkatársunktól

A férfi asztalitenisz extraligás bajnokság utolsó fordulóját Szegeden játszotta a Floratom. A Tisza-partiak ellenfele a nagyon jó erőkből álló Büki TK Gyógyfürdő gárdája volt. Tulajdonképpen csak a vendégek számára volt tétje a mérkőzésnek, hiszen győzelmük esetén megerősítették helyüket a harmadik helyen.

Már a párosok csatája is balszerencsésen alakult a Dudás, Lukács hazai duónak, hiszen a döntő szettben 5:1-re vezettek, és onnan bukták el a partit. Dudás még legyőzte az ifjúsági válogatott Móriczot. Lukács azonban vereséget szenvedett a kirobbanó formában játszó Némethtől, de ugyanígy járt Kriston is Podpinkával szemben. A szegedi játékos azonban Móriczot legyőzte, így 4:2 lett az állás. A folytatásban már csak büki győzelmek születtek: Podpinka nyert 3:0-ra Lukács ellen, míg Kriston meccslabdáról kapott ki Némethtől, s ezzel alakult ki a 6:2-es vendéggyőzelem. Podpinkával szemben még szettet sem tudtak a szegediek nyerni.

Floratom Szeged AC–Büki TK Gyógyfürdő 2:6
A szegedi pontszerző: Kriston és Dudás.

A Floratom Szeged az ötödik helyen végzett a bajnokságban, ezzel megismételte a tavalyelőtti kiugróan jó szereplését.

– Ez azonban értékesebb ötödik hely, mivel sokkal kiegyensúlyozottabb lett a mezőny. A magyar éljátékosok most nem igazoltak külföldre, hanem a hazai csapatokat erősítették. A mi szereplésünk egyetlen szépséghibája az volt, hogy az előttünk végzett csapatok közül senkit sem sikerült legyőznünk – mondta Lukács Levente, a csapat technikai vezetője.