Helyi sport

2009.07.13. 22:21

Eb-érmes titánosok

Triatlon - A parasportolók között induló Boronkay Péter arany-, az 55–59 évesek szenior kategóriájában versenyző Ferencz Ferenc bronzérmet szerzett a hollandiai Holtenben megrendezett triatlon Európa-bajnokságon.

Munkatársunktól

A szegedi Titán Triatlon Club két versenyzője, Boronkay Péter és Ferencz Ferenc is éremmel térhetett haza a hollandiai Holtenben megrendezett triatlon Európa-bajnokságról.

A parasportolók mezőnyében címvédőként induló Boronkay Péternek leginkább a vb-győztes német vetélytársától kellett tartania, ám nagyszerű úszásával és futásával végül megvédte címét a 25 fős mezőnyben. A versenyző számára ez a siker jó előjel a szeptemberi ausztráliai világbajnokság előtt.

A szeniorok között régi motorosnak számító, az 55–59 éves korosztályban induló Ferencz Ferenc évek óta szeretett volna maradandót alkotni az Eb-n, ami idén Hollandiában sikerült is neki: jó úszás és kerékpározás után legerősebb számában, a futásban biztosította be bronzérmes pozícióját, így a dobogó legalsó fokára állhatott a kontinensviadalon.

Ferencznek megérte a sok Maty-éri edzés. Fotó: Schmidt Andrea

Ferencznek megérte a sok Maty-éri edzés.