Helyi sport

2010.05.12. 23:04

Universitas: beigazolódott a realitás

A női vízilabda OB I 5–10. helyéért zajló rájátszásban a hatodik Universitas Szeged hazai pályán kikapott az ötödik BVSC-től.

Munkatársunktól

Universitas Szeged–BVSC 8–13 (1–1, 4–5, 1–4, 2–3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Pásztor, László.
Universitas Szeged: BÜK – Lengyel Dor. 2, Erdélyi, Dalmády P. 1, DALMÁDY SZ. 2, Fabó, HEGEDŰS 1. Csere: Lengyel Dom. 1, Bordás, Lengyel A. 1, Gundl, Kuczora, Miklós. Edző: Lakó Gábor.
BVSC: Szilágyi – Illés, Csabai 2, Takács, RÁSKI 3, Horváth Á. 2, SOMHEGYI 4. Csere: Fodor, Lipey-Rózsa 1, Zsidó, Henk, Tatár, Farkas K. 1. Edző: Tóth Endre.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 8/4.
Ötméteresből: –, ill. 2/2.

A találkozó első két negyedében jól tartotta magát a szegedi alakulat, ám a második nyolc perc közepén, a 14. percben a végül négy találatig jutott Somhegyiről kipontozódott Dalmády Petra, aki nemcsak védekezésben, de támadásban is fontos játékosa az Universitasnak, és ez sajnos rányomta bélyegét a mérkőzés végeredményére.

Lakó Gábor: – Ezen a mérkőzésen beigazolódott, hogy reális a hatodik helyünk, hiszen a rájátszásban az ötödik BVSC kétszer is legyőzött minket.