Helyi sport

2015.05.25. 18:12

Legyőzte az Orosházát, így már negyedik a SZEOL SC az NB III-ban

A SZEOL SC NB III-as labdarúgócsapata a Közép csoport 28. fordulójában az Orosháza FC-t fogadta. A szegediek ellenfele végig védekezett, ami nem szokott jó hatással lenni a Tóth-legénységre, de most így is összejött számukra a 1–0-s győzelem: Buzási hajrában szerzett góljával a negyedik helyre léptek elő a kék-feketék.

Papós Tamás

SZEOL SC–Orosháza FC 1–0 (0–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 28. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Berger József (Iványi, Szvetnyik).
SZEOL SC: Leindler – Forró, Dlusztus, Bjedov – Puskás – Kormányos, Ngalle, Beretka, Buzási – Bata, Végh. Edző: Tóth Ákos.
Orosháza FC: Bordás – Sajti, Szabó, Makra, Gulyás – Szűcs, Kerekes, Styecz, Nikolics – Füredi, Ferenczi. Játékos-edző: Makra Zsolt.
Gólszerző: Buzási a 81. percben.
Csere: Bata helyett Busa a 78., Ngalle h. Varga a 84., ill. Sajti h. Juhász az 59. percben.
Sárga lap: Forró az 52., ill. Gulyás a 10., Szabó a 41., Szűcs a 73., Ferenczi a 81. percben.

Továbbra is van esély a dobogóra! Minél közelebb kerül a labdarúgó NB III Közép csoportjának utolsó fordulója, annál jobban hangzik ez a kijelentés, ami a SZEOL SC-re teljes mértékben igaz. A szegediek ugyanis már a negyedik helyen állnak, továbbra is két pontra a dobogó alsó fokától. Ehhez hazai pályán nyerniük kellett a 14. helyen álló Orosháza FC ellen, ami csak papíron tűnik egyszerű feladatnak, ugyanis a békésiek kizárólag védekeztek, ez a stílus pedig a SZEOL SC-nek sosem kedvezett.

SZEOL SC-Orosháza. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Most is úgy tűnt, hogy ez hatásos lesz a kék-feketék ellen, hiszen a végjátékig nem tudtak érvényes gólt szerezni a hazaiak. A 20. percben Beretka egy fejessel betalált ugyan, de les miatt nem adták meg a gólt, így arra még várni kellett egy órát. Sok kimaradt hazai helyzet után végül a 81. percben megtört a jég: Dlusztus András egy tökéletes helyre fejelt labdával százszázalékos ziccerbe hozta Buzási Pétert, aki nem is hibázott. Ezzel 1–0-ra nyert a SZEOL SC, az együttes az utolsó előtti fordulóban vasárnap 17 órától a Dunaharaszti vendége lesz.

Tóth Ákos: – Átléptük az árnyékunkat. Korábban az ilyen fegyelmezetten, zártan védekező csapatok ellen a kihagyott helyzeteink megbosszulták magukat.

További eredmények: Vác– Monor 6–0, Kozármisleny– Bölcske 6–1, REAC–Szekszárd 3–2, Szentlőrinc–Gyula 3–2, Dabas–Baja 1–1, Dunaharaszti–Videoton II. 1–2, ESMTK–Maglód 2–0.

1. Vác 28 17 6 5 64 – 27 57
2. Kozármisleny 28 16 7 5 67 – 23 55
3. REAC 28 13 9 6 51 – 39 48
4. SZEOL SC 28 14 4 10 41 – 30 46
5. Monor 28 13 6 9 47 – 40 45
6. Videoton II. 28 13 5 10 48 – 34 44
7. ESMTK 28 12 6 10 37 – 30 42
8. Dabas 28 12 6 10 47 – 41 42