2015.09.17. 17:59

Sakk-vk: Lékó remizett Girivel

Lékó Péter döntetlent játszott a negyedikként kiemelt Anish Girivel csütörtökön a legjobb 32 között az 1,2 millió dollár összdíjazású bakui sakk világkupán.

MTI

A magyar nagymester a világos bábukat vezette az első partiban,  amely a 38. lépésben zárult remivel - a torna honlapja szerint.

A pénteki második meccsen az orosz származású Giri lesz  világossal. Ha összesítésben döntetlen az eredmény, rájátszás  következik, melyben előbb két 25-25 perces rapidpartit rendeznek,  újabb döntetlennél két 10-10 perc gondolkodási idejű játszmával  folytatódik a küzdelem, végül szükség szerint villámpartik (5-5  perc) következnek.

A 128 résztvevős, kieséses rendszerű verseny minden idők  legerősebb világkupája. Lékó Péter világranglista-helyezése alapján  kapott meghívást, míg a 64 között búcsúzott Balogh Csaba az Eb-n  vívta ki az indulás jogát.

A vk döntősei világbajnokjelöltek  lesznek.