Az éllovas Debreceni VSC magabiztosan győzte le a Szeged-Csanád GA-t

2021.02.21. 20:51

Kilenc perc alatt eldőlt a meccs

A labdarúgó NB II. 25. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia az éllovas Debreceni VSC-t fogadta, és a Szent Gellért Fórumban az esélyesebb riválisától sima vereséget szenvedett.

Mádi József

A Szeged együttese fogadta a hajdúsági alakulatot az NBII. 25. fordulójában. A mérkőzés 5 gólos vendég sikerrel zárult.

Fotós: Kovács Péter

Dragan Vukmir merészet húzott: a szegedi vezetőedző a védelem közepére vezényelte az eddig támadóként látott Grumic Miroszlavot – nyilván a párharcok és a fejelések miatt elsősorban.

Pörgősen kezdett a Loki, és már az első percben az ötös sarkán veszélyes helyzet alakult ki, amikor Szécsi emelése után Varga Bence kapott bele a labdába, végül Simon Á. mentett. A folytatásban is a Debrecennél volt többet a labda, a 11. percben a védelem előtt irányítóként szereplő Dzsudzsák 20 méteres jobb lábas lövése ment a jobb alsó sarok mellé.

Ennyi idő alapján is meg lehetett állapítani, hogy a Szegednek csak akkor van esélye bármire is, ha a labdaszerzések után gyorsan és pontosan tud támadást építeni, hiszen az éllovas agresszíven és többnyire hatékonyan próbálta visszaszerezni a labdákat. A hazai csapat nem sokat járt az ellenfele térfelén, ebben azonban semmi meglepő nem volt. Abban viszont sokkal több, hogy a hatalmas vendégfölény ellenére nem volt veszélyes kapura a Debrecen.

A 31. percben senki sem értette, Szécsi hogyan tudta mellélőni Bódi lapos, erős beadásából a labdát a kapu közelében, majd szépen lepergett az első félidő hátralévő része.

Rögtön a pályára lépése utáni 4. percben máris helyzetbe került Tischler, akinek a közeli perdítését bravúrral védte Varga Bence. Majd a Loki két perc alatt eldöntötte a meccset: előbb a hódmezővásárhelyi Sós Bence, majd a fiatal Baráth Péter lőtt gólt. A 60. percben Tischler már jól célzott (0–3), a Szegednek nem volt esélye a jóval erősebb riválisával szemben.

Dragan Vukmir: – Nehéz bármit mondani, a Debrecen nagyon jól játszott. Mi ma ennyire voltunk képesek.

Szeged-Csanád GA–Debreceni VSC 0–5 (0–0)

Merkantil Bank labdarúgó liga, 25. forduló. Szeged, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Pintér Csaba (Kis Z., Baghy Cs.).

Szeged-Csanád GA: Varga B. – Kővári (Ódor, 67.), Moga, Grumic, Simon Á. (Lestyán, 81.), Bitó (Illés R., 67.) – Gréczi, Jovanovic, Oláh G. (Gajdos, 60.), Varga Sz. – Kóródi (Dobos Á., 67.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.

Debreceni VSC: Gróf – Poór, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Dzsudzsák (Haris, 78.), Varga J. (Tischler, a szünetben) – Pintér Á. (Baráth P., 40.), Bódi (Bévárdi, 71.), Sós – Szécsi (Bárány, 78.). Vezetőedző: Huszti Szabolcs.

Gólszerzők: Sós B. (51.), Baráth P. (53.), Tischler (60.), Szécsi (78.), Bárány (86.).

Sárga lap: Kővári (33.), Kóródi (55.), Gréczi (83.), ill. Poór (27.), Ferenczi (43.), Szécsi (70.).