Kiengedtek, de nyertek

2021.04.11. 14:46

Az 5. helyen zárta az alapszakaszt a Hungerit-Szentesi VK

A pályaelőny volt a tétje a Hungerit-Szentesi VK és a III. kerületi TVE csatájának a női vízilabda OB I. utolsó, 18. fordulójában. Ötgólos előnye után kiengedett, de 9–7-re nyert a Szentes, így szombaton 16 órakor itthon kezdheti meg az 5–6. pozícióért a helyosztót most legyőzött ellenfelével szemben.

Becsei Dávid

Fotós: Vidovics Ferenc

Bő két perccel a második negyed vége előtt már 7–2-re vezetett a Szentes jó lövőszázalékának köszönhetően. A harmadik negyedben viszont elbizonytalanodtak, 7–6-ra feljöttek a fővárosiak, akik az egyenlítésért már nem támadhattak, két gyors góllal ugyanis elléptek a hazaiak, akik bár az utolsó negyedben nem találtak be, 9–7-re nyertek.

Fotó: Vidovics Ferenc

Matajsz Márk: – Már a mérkőzés előtt eldőlt a Szeged dunaújvárosi vereségével, hogy az 5–6. helyért játszhatunk majd a rájátszásban, ennek a meccsnek a tétje pedig a pályaelőny volt erre. Nem volt teljes a III. kerület kerete, ahogy nekünk is voltak hiányzóink. A mérkőzés elején jól lőttünk, ezzel nagyobb előnyre tettünk szert, ami után nem értem miért, de elkezdtünk kapkodni. Jöttek a hibák, lefordultak a vendégek. Erre mindenképpen oda kell majd figyelnünk a helyosztón, amely teljesen más párharc lesz.

Hungerit-Szentesi VK–III. kerületi TVE 9–7 (3–1, 4–2, 2–3, 0–1)

Női vízilabda OB I., 18. forduló. Szentes, Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszoda, zárt kapuk mögött. Vezette: Ercse, Kollár.

Hungerit-Szentesi VK: Maczkó – Dömsödi 3, Kádár, Bonca 1, Csiszár, Kövér-Kis, Polák 2. Csere: Varga 1, Kerem, Mácsai K. 1, Kolarova, Forgó, Tóth F. 1. Vezetőedző: Matajsz Márk.

III. kerületi TVE: Pápai – Jancsó 1, Pap, Koppány 4, Illés H. 1, Pál 1, Tóth-Deme. Csere: Tóth R., Csizmár, Hajdú. Vezetőedző: Lukács Dénes.

Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 12/2.

Ötméteresből: 1/1, ill. -.

Kiállítva cserével: Kövér-Kis.